לוח אירועים
יש כרגע 29 אירועים
לחצו על התאריך וקבלו את כל אירועי היום לחצו על התאריך וקבלו את כל אירועי היום:
יולי 2014
אבגדהוש
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

הצג את אוגוסט

אוגוסט 2014
אבגדהוש
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

נושא: מערת נטיפים חדשה - עין יעקב

ממש ממש יפה! איך הגעתם לשם? אפשר לקבל מסלול?

נשלח בתאריך: 13/9/2008 בשעה 22:27 | IP רשוּם

הייתם שם אתמול?

אתם מטיילים בשבתות?

נשלח בתאריך: 14/9/2008 בשעה 11:15 | IP רשוּם

תמונות מדהימות. נראית מערה מקסימה. אפשר לקבל נ.צ?

עידו

נשלח בתאריך: 14/9/2008 בשעה 14:25 | IP רשוּם

אכן מערה נפלאה ומקסימה. זו מערת געתון לפי התמונות על המצוק הצפוני של נחל געתון ממערב להר בטח(מושב מעונה). אפשר להתחיל את המסלול רגלית שם (מסומן באדום-הר בטח) ופשוט ליפול עם הסימון על המערה. מתחילת המסלול למערה מדובר על 20-25 דק' לערך של הליכה.

יופי של תמונות . חזקו ואמצו.

נשלח בתאריך: 15/9/2008 בשעה 17:13 | IP רשוּם

שי שלום

לא למיטב ידיעתי, אני א מכיר מערות חדשות, גם זו אינה חדשה והיא מוכרת, ראית את הסמ"ש מגיע עד אליה. בכל מקרה מערות אחרות ישנן ואם רוצים לקבל מידע טוב ומפורט לגבי איפה והיכן אפשר להיכנס עדיף לדבר עם מלך המערות (של הגליל לפחות) איש מלח"ם למיטב ידיעתי ינון שבטיאל אשר גר בישוב כחל.

נשלח בתאריך: 15/9/2008 בשעה 19:03 | IP רשוּם

נ.ב

קיימות כמובן המערות הידועות והיפות של נחל שרך בצת, היא מערת הקסילופון וכן מערת נחל נמר המקסימה והמאתגרת במצוק הדרומי של נחל נמר על רכס אדמית. כמו כן באזור ישנן שתי נקבות מים תת קרקעיות ולא פעילות כנראה הלניסטי עם המשך רומי. אחת בין רגבה לנס עמים היוצאת מתוך מטעי האבוקדו של רגבה ומסתיימת קצת לפני המצוק הענק והגבוה של מטמנת הזבל האזורית החצובה ברכס הכורכר(מצוק של 20 מ' -לא מצחיק) וכן נקבה דומה עם גישה קלה יותר אשר נמצאת בתוך כרם זיתים הנמצא על כביש הגישה החדש יחסית(אספלט) בין כליל לבין אבו סנאן, הכרם מצוי משני צידי הכביש (מזרח ומערב) ואם נוסעים בו דרומה ומגיעים עד קצה הכרם מצד מזרח, ישנה שלוחה קטנה שמתחילה להתרומם בקצה הדקרומי של הכרם, שם יש ללכת עם השלוחה מזרחה ולרגלי השלוחה תמצא פירים אליהם אפשר להיכנס ואף לזחול בנקבה (פנסים כמובן) אורך של 150 מ' לפחות כארבעה פירים. החשיפה וכל הקרדיט לארכיאולוג המרשים והבלתי נלאה חבר בית העמק (באזור ) דר' רפעי פרנקל אשר חשף הרבה באזור כולל את הנקבה באזור רגבה לפני שלושיםך וכמה שנים. חשיפה זו היא מלפני 7-8 שנים.

במוסף מסלול של ידיעות אחרונות כתבו על כך לפני שבועיים לערך בנושא פינות בגליל המערבי. לקחתי אותם לכמה פינות וזוהייתה אחת מהן.

נשלח בתאריך: 15/9/2008 בשעה 19:12 | IP רשוּם

שי שלום

אני מניח שאתה מתכוון לצומת האמיר, מה שאנו גם קוראים צומת ווסט בצפון רמת הגולן.כאשר הייתי חייל אמרו לנו שאנו עושים אימון בווליה, כמובן שהושיבו אותנו עם כל הפרות בצד השני של הכביש מול הארמון היפה באוהלים. נו מילא, אז אני לא הבנתי כל כך על איזה ווילה הם מדברים ולקח לי שנים להבין שהם מדברים בעצם על הארמון של האמיר פאעור.

אז זהו , מדובר על ש'ייח בדואי מאוד נכבד, ששלט על כמה שבטים שנקראו בני פאדל וישבו בצפון ומרכז הגולן וכן בעמק החולה, אני מדבר על המאה ה-20 לא בימי אברהם אבינו.לאותו אמיר (נסיך בערבית) היו שני ארמונות (וכמובן נכסים נוספים גם בערקים אחרות)באזור, ארמון חורף בעמק החולה, בכפר חצאץ, הוא קיבוץ הגושרים של ימינו(המלון שלהם יושב על הארמון, אבנים ממנו משולבות במלון) וארמון קיץ מרשים ויפה בצומת ווסט הוא צומת האמיר אליו אתה נוסע.

למיטב זכרוני האמיר המפורסם נפטר בשנות ה- 40 אך אני לא מוכן לחתום על כך. המקום היהי בשימוש עד מלחמת ששת הימים ואז ניטש כמו רוב האזור ע"י תושביו. ליד הארמון היה פעם עץ אגוז מלך ענקי ויפה אך הוא נעלם. האמיר היה מעורב במרד הערבי כנגד הצרפתים ובעד פייצל באזור ב-1919/1920 זה שבמהלכו הותקפו חמארה, מטולה, תל חי ולבסוף כפר גלעדי, היו נסיונות הידברות עימו כיוון שהוא היה המנהיג האזור שיניח ליהודים בישובים הללו, מי שהכירו היטב ואמור היה להיפגש עימו( נפגש עימו פעם אחת אך לא סוכם כלום והיה אמור לפגוש אותו בשנית) היה חיים מרגליות קלווריסקי פקיד יק"א באזור (מושב מרגליות על שמו) האיש המדהים והאגדה , אך באחד מסיוריו מתל חי לכיוון ראש פינה עף מסוסתו ושבר את רגלו וכך לא פגש את האמיר. הוא טען שנים רבות אחר כך שאם הוא היה פוגש את האמיר מקרה תל חי לא היה קורה. כמובן שבהיסטוריה אין אילו אך זו פיקנטריה יפה.

אני מנסה להיזכר ונדמה לי כי יש איזה מאמר באחד מהארץ וטבע הישנים אך אני לא זוכר באיזה מהם, לגבי מעורבותו בנושא תל חי וקלווריסקי אפשר לקרוא אצל נקדימון רוגל בספרו תל חי חזית ללא עורף הוצאת יריב , תל אביב 1979. כמו כן ניתן למצוא עליו גם אצל נתן שור בספרו תולדות הגולן הוצאת אפי מלצר 2002 וכן אצל יוסף ברסלבסקי הידעת את הארץ הוצאת הקיבוץ המאוחד 1946 כרך א'. זוהי סדרה שמקיפה חלקים גדולים בארצנו כך שאם מזדמן לך אז את הכרך הנכון בבקשה. בכל מקרה אלו ספרים מצויינים לידע טוב עד היום(בחלקם כמובן-דברים שלא נכתבו מאז) שפתו מליצית לעיתים קשה ומייגעת אך , אך אך איפה הם הכותבים הללו של פעם שהרגש הציוני פיעם בהם כמו וויסקי בדמו של סקוטי. איפה הם, פשוט תיאורים נהדרים וחובה בספרייתו של כל אספן רציני של ספרים.

זמ מה שיש לי כרגע, אם נחפש עוד בטח יעלו דברים נוספים ואשמח לשלוח לך הפניות נוספות.

נשלח בתאריך: 15/9/2008 בשעה 21:12 | IP רשוּם

סחתיין על התמונות, הצילום שלך פשוט מוציא את הטוב ביותר מכל
מקום ואתר ומוסיף לו נופך וחן שלעיתים לא קיימים שם מלכתחילה.
מקסים. חוץ מזה המרץ שלך בנושא הטיולים עצמם, גם על כך יש לברך,
חזק ואמץ.
כל הכבוד.

נשלח בתאריך: 20/9/2008 בשעה 13:12 | IP רשוּם

שי ואורן, תודה לשניכם!

השילוב של ההסבר המפורט, של אורן, עם התמונות היפות, של שי, יצר כתבה מעולה על הווילה בצומת ווסט.

תוספת נכבדה למאמרי הפורום.

נערך על ידי אבישי - 20/9/2008 בשעה 17:46

נשלח בתאריך: 20/9/2008 בשעה 17:44 | IP רשוּם

שי שלום
לא אני לא יודע על איזה מערה מדובר כך שאין לי מיקום. בצבר הידיעות
שלי אין מערה כזאת אך כמובן שאני לא מכיר אפילו אלפית מארצנו
הנהדרת. אולי אפשר לקבל מידע ממלח"ם אם יש לך איזה קשרים שם או
אפילו בשאלה אליהם. בכל מקרה נדמה לי שכתבתי שאחד האנשים
שיודע הכי הרבה בנושא מערות בארצנו(יש שקוראים לו מלך המערות)
הוא ינון שבטיאל.

נשלח בתאריך: 20/9/2008 בשעה 20:35 | IP רשוּם

אולי אפשר הסבר יותר מפורט איך להגיע למערה מאיזה כביש?רוצה לבקר מחר תודה מראש

נשלח בתאריך: 24/9/2008 בשעה 19:22 | IP רשוּם

כמשתמש די חדש כאן, תודה רבה לכותבים כאן, אתם נהדרים ומקסימים!

נשלח בתאריך: 25/11/2008 בשעה 22:05 | IP רשוּם

חברה - אולי אני בהצתה מאוחרת אבל מחר אני מגיע לאיזור המערה - איפה הלינק לתמונות שמוזכרות למעלה והאם יש צורך בחבלים לירידה או שהיא נוחה לכניסה וצריך רק פנס ומצלימה? מה זמן ההליכה אם אני מגיע עם 4-4 עד לשביל למטה?

נשלח בתאריך: 28/11/2013 בשעה 19:18 | IP רשוּם

אם ברצונך להגיב לנושא זה עליך קודם להתחבר
אם אינך רשום/ה כבר עליך להרשם

העמוד הזה נוצר וחושב תוך 4.2148 שניות.