לוח אירועים
יש כרגע 40 אירועים
לחצו על התאריך וקבלו את כל אירועי היום לחצו על התאריך וקבלו את כל אירועי היום:
אפריל 2014
אבגדהוש
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

הצג את מאי

מאי 2014
אבגדהוש
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

נושא: נחל דרג’ה

נחל דרג'ה (ממצוקי דרגות לים המלח)
שאלות:
1. האם בעוד חודש יהיו מים בגבים
2.מהי השעה המוקדמת ביותר שאפשר להתחיל את המסלול ולסיימו (בהנחה שלא מתברברים ומדובר בחברה צעירים)
3.האם צריך להביא חבלים או שכבר יש שם חבלים
4.מספר טלפון של אדם-פקח שעשוי להועיל מבחינת מידע

תודה

נשלח בתאריך: 25/4/2009 בשעה 23:58 | IP רשוּם

כמה קישורים שיכולים לעזור

http://www.shvilim.co.il/Articles.asp?id=149&m=1

http://biuforums.com/showthread.php?tid=2038

נשלח בתאריך: 07/5/2009 בשעה 20:18 | IP רשוּם

שימו לב שבקישור הראשון בתשובה הקודמת ההתייחסות היא לנחל דרגה עליון, שהוא טיול קל הרבה יותר מנחל דרגה תחתון שאליו כוונה השאלה.

לפי נסיוני בעבר ומידע שיש לי על נחל דרג'ה:
- הנחל מאוד מאוד ארוך. הוא גם נהיה ארוך יותר כשיש קבוצות בנחל שנתקעות במפלים.
- חובה !!! להביא חבל. גם עם מתברר בסוף שלא צריך, עדיף מאשר לבזבז זמן על נסיונות לרדת במפלים בלי חבל, או לחכות למישהו שכן הביא חבל.
- להתחיל מוקדם מאוד בבוקר. א, כדי לא להסתכן להתקע בחושך, ב' כדי לא להיתקע אחרי קבוצות.
- יש לדעת שהמסלול ארוך ומתיש, ויש הרבה כניסות למים קפואים גם בימים חמים. גם אין שמש בקניון כך שלא ניתן להתייבש והקור מוסיף למאמץ של הנחל.
- מקובל לומר שהמים בגבים נהיים יותר ויותר מסריחים עד חג שבועות שאז הם ממש בלתי נסבלים. זה כמובן תלוי בשנה, אבל המים בגבים נשארים כל השנה.

אני מניח שאת המידע הטוב ביותר תקבלו בבית ספר שדה עין גדי, למרות שלדעתי הם נמנעים מלהמליץ על המסלול הזה...

בשורה תחתונה - מסלול מדהים ששווה לעשות, אבל חייבים להתארגן. אם רואים שהשעה מתאחרת בבוקר - פשוט לא להתחיל!

רן

נשלח בתאריך: 07/5/2009 בשעה 21:41 | IP רשוּם

כל מילה של רן נכונה!

ללא עיכובים המסלול אורך  6-7 שעות. אם יהיו עיכובים הוא יתארך בהתאם. אם כי בימים הארוכים החשש פוחת.

יומנפלא

נשלח בתאריך: 08/5/2009 בשעה 03:41 | IP רשוּם

אנחנו הלכנו אתמול ארבעה חברה לנחל דרג'ה והמקום מקסים.

רצות על המקום כל מיני שמועות שזה קשה וככה וככה. לחברה צעירים (אנחנו בני 20) זה לא דרגת קושי יותר מדי, זה כן מסלול מאתגר, מה שהופך אותו ליותר כיף. אם בא לכם מסלול שיש בו קצת אקסטרים מדי פעם זה המקום. טיילנו עכשיו בתחילת ינואר ועוד לא היה שטפון אז גם לא מלא מים (אבל יש...) והמים שיש לפעמים קצת מלוכלכים. בכל מקרא נראה לי כדאי לבוא אחרי איזה שטפון טוב.

נטו את המסלול עשינו ב4 שעות. התחלנו אותו ב11 בבוקר והיה בסדר. מצד שני זה היה ברגילה באמצע שבוע ופגשנו שם רק עוד קבוצה אחת. עדיף לישון שם לילה לפני או משהו ולהתחיל ב8 ככה גם אפשר להתחמם בשמש לפני שהיא שוקעת (חורף, שוקעת מוקדם).

יש כמה גבים יפים ומאתגרים שמאלצים לרדת לאט ואחד אחד. כדאי מאוד מאוד להביא חבל. אנחנו הבאנו חבל באורך 10 מטר וזה לא ממש הספיק להכל. שווה להביא חבל באורך 20 מטר(או אפילו קצת יותר אם יש). גם צריך שהוא יהיה כפול כדי שיהיה אפשר להוריד אותו מלמטה, או שהאחרון צריך להסתבך קצת יותר. זה אפשרי גם בלי חבל אבל הופך את המסלול ליותר מסוכן ויותר סיכוי שמישהו יפצע. וגם ככה זה אתגרי. גם היתדות שיש שם והגומחות שחצבו בסלע נשחקים ונהרסים עם השטפונות, צריך קצת כח בגוף אבל זה סבבה.

בנוגע לתיקים, אומרים שהכל נרטב. הקבוצה שלפנינו ירדה הכל עם התיקים ונרטבו. אנחנו העברנו כל פעם את התיקים בגבים עם חבל או מסרנו אותם אחד לשני. בכל אופן אנחנו נרטבנו, אבל התיקים נשארו יבשים (לא בטוח שאחרי שטפון שיש יותר מים זה עדיין אפשרי...)

בקיצור, מסלול כיפי ויפה שווה מאוד לעשות אותו. לבוא מוכנים להרטב. אני עשיתי אותו עם סנדלים וזה נראה לי עדיף, מאשר נעליים רטובות. אז תהנו

נשלח בתאריך: 12/1/2010 בשעה 10:25 | IP רשוּם

טיפ קטן ויעיל כדי להעביר תרמילים שלא יירטבו.

מתאים לדרג'ה או ליהודיה או כל מסלול בו צריך לחצות ברכות בשחייה עם תיקים, ובמיוחד פלאפונים ומצלמות.

קחו אתכם שקיות אשפה גדולות, ולפני הכניסה לבריכה עטפו את התרמיל בשקית. מלאו את השקית אוויר וקשרו היטב.

עכשיו אפשר פשוט להשיט את התרמיל שצף לו עם השקית בבריכה בלי חשש להרטבות. האוויר בשקית מציף אותה עם התרמיל.

ניסיתי את זה וזה יעיל גם עם תרמילים גדולים וכבדים.

תהנו!

רן

נשלח בתאריך: 12/1/2010 בשעה 17:46 | IP רשוּם

יציאה לדרג'ה סוף שבוע הזה באם לא יהיה גשם באיזור מדבר יהודה וירושלים

האם זה מסוכן או קר ונסבל?
כמדומני קראתי איפשהוא שיציאה בימים קרים תהיה מסוכנת כיון שהמים קרים מאד והקניון ללא שמש , כך שהגוף מתקשה לחמם את עצמו = סכנת היפותרמיה

תודה!

נשלח בתאריך: 29/1/2011 בשעה 23:59 | IP רשוּם

זה נכון.

הנחל ארוך והמים קרים. מצריך כושר טוב. ביום קר יכול להיות לא נעים בכלל.
כדאי להתקשר לבית ספר שדה עין גדי ולשאול אם כבר היו שיטפונות החורף בנחל ומה מצב הגבים.

במקרה של אפשרות לגשם - בשום אופן לא להיכנס לנחל!

רן

נשלח בתאריך: 30/1/2011 בשעה 00:04 | IP רשוּם

הנחל שטף כבר השנה פעם אחת.

עידו

נשלח בתאריך: 30/1/2011 בשעה 10:02 | IP רשוּם

נחל דרג'ה (דרגה) תחתון הוא מסלול מסוכן ומפחיד מאד.

אני שמח מאד שעשיתי אותו , מדובר במסלול מדהים ביופיו ובחוויה יוצאת דופן שלא נשכחת במהרה.
אבל כל מה שיודעים עליו מחיפוש באינטרנט הוא שמדובר במסלול "קשה" ו "למיטבי לכת" וזה ממש לא תיאור מספיק.
מדובר במסלול שכולל ירידה בלא מעט מפלים בגובה של כ-10 מטרים בסביבה סלעית כאשר הדבר היחיד שמחזיק אתכם הוא החבל שהבאתם אתכם ומושחל בלולאה שמחוברת לסלע בראש הירידה. זה היה מאד מפחיד לכל הקבוצה וזאת למרות שמישהי מנוסה (ותותחית..) שירדה ראשונה לפני כולם תמיד עמדה למטה והכווינה את כל מי שירד אחריה היכן לשים את הרגל (בד"כ יש חורים קטנים בסלע שעוזרים בירידה). ללא מכווין כזה בירידה "עיוורת" זה היה בוודאי מפחיד , מסובך ומסוכן בהרבה. ברוב המפלים אין סכנה גדולה מאד מכיוון שאם עוזבים את החבל לא נופלים "נפילה חופשית" אלא על סלע משופע וברוב המפלים יש מים בתחתית, אך בוודאי שאף אחד לא רוצה ליפול ולהיפצע. יש באמצע הדרך קיר אחד מפחיד במיוחד, כאשר יש לטפס על הקיר ואז ללכת עליו מימין לשמאל כאשר הרגליים והידיים נתמכות בחריצים בסלע ובידיות ברזל כאשר במקרה הזה אם עוזבים או מחליקים מדובר בנפילה של כ-10 מטרים על סלע בתחתית.. יש מקום לחבל לפני הקיר, אך לא ברור איך הוא אמור לעזור במקרה הזה. ככל שמתקדמים במסלול העייפות , החום והלחץ הנפשי פוגעות עוד יותר ביכולת העמידה באתגר ומגדילות את הסיכוי לטעויות בשיקול הדעת שעלולות להיות במסלול זה לא פחות מקטלניות. כושר טוב , סיבולת וכח בידיים לא יזיקו בכלל במסלול זה. ה"ידיות" (הברזלים התקועים בסלע) מפוזרים בקמצנות מרגיזה שמקשה על המעבר ולפעמים מעוקמים מסיבה לא ברורה שמקשה מאד על האחיזה. בתור גבר בגובה 1.75 נאלצתי למתוח את הגוף ולהתפתל. לנמוכים יותר היה קשה בהרבה, למי שנמוך במיוחד בכמה מקרים המעבר הוא על סף בלתי אפשרי ובכל מקרה שלא יהיה בשום פנים האחרון או הראשון לעבור מכשול , על מנת שיהיה אפשר לעזור לו. למרות הקושי והלחץ , חשוב מאד לשמור על קור רוח ולחשוב היטב לפני כל מכשול איך הולכים לעבור אותו בצורה מוצלחת. לאנשים בכושר לא טוב / חלשים / פחדנים לא כדאי לחשוב אפילו על המסלול. לא ברור לי איך ילדים יכולים לעשות את המסלול, לא הייתי ממליץ עליו בשום אופן מתחת גיל 14. חשוב להתחיל מוקדם בבוקר מכיוון שאם מתעכבים חורגים בקלות לחשיכה. חשוב מאד לפחות 3 ליטר מים לאדם. קחו אתכם שקיות אטומות למים - הטריק של שקיות זבל לא עובד, הן נקרעות ומתמלאות מים תוך שניה. קחו אתכם טלפון סלולרי בשביל להזעיק עזרה במקרה הצורך למרות שאין קליטה ברוב המסלול. למרות שנהניתי מאד , כאמור , לא בטוח שהייתי עושה אותו שוב אפילו עכשיו כשאני מכיר אותו וכל כך נהניתי ממנו , ללא ציוד סנפלינג הכולל רתמה שמחזיקה את המטייל במקרה של נפילה / עזיבת החבל. לדעתי זהו ציוד חובה במסלול הנ"ל. העובדה שבכל מקום אפשרי כתוב שבסה"כ מדובר במסלול "קשה" ושכל מה שצריך בשבילו זה חבל - לדעתי זהו חוסר אחריות חמור וסכנת נפשות של ממש. אין לי ספק שרבים לא יודעים לקראת מה הם הולכים. אז תדעו , ואם אתם אמיצים במיוחד ובכושר טוב במיוחד - לכו על זה גם אם יש לכם רק חבל טוב (ובאורך 20 מטר לפחות). אם לא - ואין לכם ציוד סנפלינג כולל רתמה , ממליץ לוותר על התענוג. ובצער רב, כי מדובר בתענוג ענק. 

נשלח בתאריך: 19/5/2012 בשעה 16:34 | IP רשוּם

שמע, עם תחושות כמובן קשה להתווכח אבל נראה לי שקצת הגזמת.

זאת כמובן התחושה שלך אבל לדעתי מדובר "רק" במסלול קשה ולא במשהו מעבר לזה.

ראיתי שם כמה וכמה משפחות עם ילדים שעושים אותו ללא בעיה. ברור שאפשר להיפצע והסיכוי במסלול הזה קצת יותר גדול מבנחל אלכסנדר אבל סה"כ ציוד סנפלינג זה קצת הגזמה למסלול הזה.

נשלח בתאריך: 20/5/2012 בשעה 20:48 | IP רשוּם

יכול להיות. אבל אובייקטיבית מדובר במסלול שבו פעמים רבות אתה יורד ירידה תלולה של כ-10 מטרים כאשר מה שמחזיק אותך זה חבל לידיים וחריצים קטנים בסלע לרגליים, כאשר אם אתה נופל אתה תפצע ולא ברמה של שריטה, ויש במסלול לפחות מקום אחד שבו אתה תלוי בין שמים וארץ כאשר אתה מחזיק בידיות ברזל לידיים וחריצים לרגליים בלי שום חבל, ואם אתה עוזב אתה נופל נפילה שעלולה להסתיים בפציעה קשה. לכל הפחות לא הייתי ממליץ לאנשים מן הישוב שאינם חובבי אקסטרים ושלא עשו את המסלול בעבר, לא לעשות אותו בלי מישהו שכבר מכיר את המסלול התנסה בו ויכול לעזור. לא עשיתי לבד את המסלול, וראיתי לא מעט מבטי אימה של "איך לעזאזל אני הולך/ת לצאת מכאן בלי להתרסק על סלע או להזעיק את יחידת החילוץ".  הכניסה למסלול אסורה לחלוטין לילדים מתחת גיל 10 ואני עדיין חושב שאפילו הגיל הזה צעיר מדי למסלול כזה. בכל אופן חשוב להבדיל בין נחל דרג'ה (דרגה תחתון) לבין נחל דרגה עליון שהוא מסלול קל בהרבה. 

נשלח בתאריך: 21/5/2012 בשעה 15:32 | IP רשוּם

אם ברצונך להגיב לנושא זה עליך קודם להתחבר
אם אינך רשום/ה כבר עליך להרשם

העמוד הזה נוצר וחושב תוך 1.1875 שניות.