ביקור במוזיאון זו תמיד חוויה מהנה, מיוחדת ותרבותית ובתקופה המאתגרת הזאת יש צורך ושאיפה לחזור לשגרה (וכמה שיותר מוקדם יותר טוב); אבל איך נוכל לבקר במוזיאון ללא חשש וחרדה? בשביל זה בדיוק אספנו לכם 5 מוזיאונים מומלצים בעלי מרחב מוגן ובטוח לביקור מהנה בראש שקט.

אנו - מוזיאון העם היהודי

מוזיאון "אנו" הוא המוזיאון היהודי הגדול בעולם! המוזיאון מספר את סיפורו של העם היהודי מהביטים היסטוריים ותרבותיים מרתקים שמחברים כל אחד ואחת מאיתנו לסיפור הגדול והמיוחד של העם היהודי.

במוזיאון תוכלו ליהנות מתערוכת ״גיבורים״ המיועדת כמרחב פתוח לילדים ולילדות, שמאפשר חוויה של סקרנות ויצירה דרך סרטי אנימציה מקוריים, למידה ממשחקים ופתרון חידות.

בנוסף מבקרים יכולים ליהנות ממיצג היכל בתי הכנסת המפורסם, תערוכת "ויהי צחוק" המתמקדת בהומור יהודי, קודקס התנ"ך הנדיר: "קודקס ששון" ועוד מוצגים מרגשים שיחברו אתכם לשורשים.

בימים אלו המוזיאון מציע הפוגה מנחמת ומחזקת ואף ערוך לקבל מבקרים עם מרחבים מוגנים ומקלטים תקניים.

אנו - מוזיאון העם היהודיהפוגה קומית בתערוכת “ויהי צחוק” | צילום: באדיבות אנו – מוזיאון העם היהודי

מוזיאון ישראל 

מוזיאון ישראל הוא מהמוזיאונים הוותיקים והגדולים ביותר בארץ ובעקבות מלחמת חרבות ברזל, המוזיאון האהוב סגר באופן זמני את שעריו שנפתחו מחדש ממש לאחרונה.

יש בו כל כך הרבה מה לראות: מתערוכת הקבע באגף הארכיאולוגיה שמציג פריטים מהתרבות החומרית לאורך ציר התקופות ההיסטורי של ארץ ישראל ועד לאגף האומנות ותרבות יהודית שמציג יצירות נדירות ותערוכות מתחלפות; כמו כן, תוכלו לבקר גם בדגם המרשים של ירושלים מתקופת בית שני, אגף הנוער והחינוך לאומנות והיכל הספר ששם מוצג אוצר המגילות הגנוזות המפורסם.

יש עוד המון הפתעות במוזיאון, כמו פעילויות, הדרכות וסיורים וממש מומלץ להתעדכן באתר המוזיאון לפני הביקור. בנוסף, אנחנו ממליצים לא לוותר על סיבוב בגן הפסלים שמציג פסלי חוצות מרהיבים של אומנים בעלי שם עולמי כמו הנרי מור, רוברט אינדיאנה פבלו פיקאסו, מיכה אולמן ועוד.

מוזיאון ישראל עבר שיפוץ נרחב לפני מספר שנים ויש בו מרחבים מוגנים ואמצעי הנגשה כדי שכולם יוכלו ליהנות משפע המוצגים הנפלא של המוזיאון הלאומי.

מוזיאון ישראלהשראה בכל פינה במוזיאון ישראל | צילום: Alexandra Lande_depositphotos

בית ליבלינג – מרכז העיר הלבנה 

בסמוך לכיכר הכי יפה בתל אביב-יפו הוקם “בית ליבלינג” במבנה שעבר שימור מחמיר וביוזמה משותפת של עיריית תל־אביב–יפו וממשלת גרמניה. בית ליבלינג – מרכז העיר הלבנה, הוא מוזיאון היסטורי ותרבותי שקם במטרה לקדם את תחומי האדריכלות, השימור והפיתוח העירוני, בדגש על האדריכלות המודרנית. המקום מציג תערוכות קבועות ומתחלפות עם יצירות אומנות של אומנים עכשוויים מהארץ ומחו”ל. המוזיאון הוא פנינה אמיתית קטנה וצנועה (שלא כל כך מוכרת לכל) וזה בדיוק סוד הקסם של המקום. 

המרכז משמש גם כמוקד קהילתי ומארח סדנאות יצירה, ערבי תוכן ושלל פעילויות. בית ליבלינג הוא מהמוזיאונים הראשונים שנפתחו לקהל בצל תקופת המלחמה הנוכחית וזאת משום שיש במקום מקלט מסודר שמאפשר למבקרים לבלות במוזיאון ללא חשש.

תמונה מתוך אתר למטייל בישראלפעילות יצירה לילדים בבית ליבלינג | צילום: יעל שמידט

מוזיאון ארצות המקרא בירושלים

מוזיאון ארצות המקרא בירושלים מוקדש כולו לתקופת המקרא ומציג את סיפורה של התרבות האנושית באמצעות אוסף עתיקות יחיד מסוגו, שכולל אלפי פריטים מיוחדים. דרך המוצגים הנדירים שבמוזיאון מסופרים סיפורי התנ"ך וההיסטוריה המקומית העתיקה לקהל המבקרים הרחב.

במוזיאון תוכלו לגלות אוצרות של ממש: כלים עתיקים, תכשיטי זהב, חפצי אמנות, פסלים מרהיבים, אבני חן והפתעות נוספות שיציתו את הדמיון ויסחפו אתכם לסיפורי העבר, הדת, הפולחן וחיי היומיום של העמים והתרבויות ששגשגו במרחב זה וביניהן - מצרים, בבל, אשור, כנען, פרס, יוון ורומא.

במוזיאון ארצות המקרא בירושלים קיימים מרחבים מוגנים ובטוחים (לכל צרה שלא תבוא) שמאפשרים ליהנות מסיורים, פעילויות תרבות ובילוי מרתק במוזיאון לכל המשפחה.   

מוזיאון ארצות המקרא בירושליםהדרכה מקראית לילדים | צילום: באדיבות מוזיאון ארצות המקרא בירושלים

מוזיאון הטבע ע"ש שטיינהרדט

מוזיאון הטבע הגדול ביותר בארץ מציג לקהל את מגוון אוצרות הטבע הנפלאים של ישראל. שלל המוצגים במוזיאון המרהיב נבחרו מהאוסף המדעי האדיר של אוניברסיטת תל-אביב.

המוזיאון מציג נקודות מבט ייחודיות שמציעה בילוי באופן חווייתי, רב-חושי ומיוחד, דרך יצירת אינטראקציה מהנה עם המוצגים שמספרים סיפורו של הטבע הארצישראלי כפי שלא ניתן לחוות באף מקום אחר ושכולל את העבר והעתיד הסביבתי של ישראל. כמו כן המוזיאון מציג תערוכות אומנות מתחלפות בנושאי טבע וסביבה עם יצירות של אומנים מישראל ומכול רחבי העולם.

במקום יש מרחבים מוגנים בכול רחבי המוזיאון, שכן הוא ממוקם במבנה חדש ומודרני שאמור לדמות את “תיבת נוח” שאליה נאספו בזוגות זוגות - כל חיות הטבע.

מוזיאון הטבע עמוזיאון הטבע ע"ש שטיינהרדט | צילום: איתי בנית

מוזיאון אגם

מוזיאון אגם לאמנות בראשון לציון מוקדש ליצירותיו הצבעוניות ומלאות הדמיון של האומן הבינלאומי יעקב אגם. המוזיאון הוא יוזמה משותפת של האמן ביחד עם עיריית ראשון לציון, עיר מולדתו.  

המוזיאון משתרע על פני כ-3,200 מ"ר ומציג את יצירותיו המגוונות של יעקב אגם המוכר בכול העולם כאבי סגנון האומנות הקינטית. במוזיאון תוכלו להתרשם מיצירותיו של אגם, שעושה שימוש בצורות מדיה שונות, כגון: פיסול וציור שמשנים צורה, ציורי תבליט פולימורפיים, יצירות דיגיטליות אינטראקטיביות וחפצים ומייצבים צבעוניים ומעוררי השראה.

מבנה המוזיאון החדש עוצב ע"י האדריכל דוד נופר והוא כולל מרחב מוגן שמאפשר למבקרים ליהנות בכיף משיטוט בתוך סביבה מפוסלת מרהיבה של סימפוניה ויזואלית של אחד מגדולי האומנים הישראלים בכל הזמנים.

מוזיאון אגם אומנות קינטית במרחב | צילום: באדיבות מוזיאון אגם