כפר הנוקדים, יותר מ- 20 שנה במדבר

בנאת המדבר שבבקעת הקנאים, בין ערד למצדה, משחזרים את הווית בני ישראל הקדומה. כאן מול נופי המדבר, בין עצי דקל ובוסתנים, גמלים וחמורים – אתה מרגיש כמו אחד המלאכים שנטה ללון באוהלו של אברהם אבינו. אוהלים ארוגים מצמר עיזים שחורות במגוון גדלים וצורות מקדמים את פניך. חאנים רחבי ידיים העשויים אבן מקומית, מזמינים אותך להצטרף אל שירת המדבר, אל השקט, הנועם והשלווה הקדומים.
| 17/01/2013

תוכן שיווקי

אומנות סביבתית ירוקה

עבודה אומנותית רבה עם דמיון "מדברי" הושקעו ביצירת הכפר. כאן הקפידו על בנייה באבן טבעית המעטרת את פינות החמד הרבות של הכפר, מרחבי האירוח מקושטים בשטיחים ובדים מקומיים, החדרים מעוצבים בסגנון ייחודי: המנורות עשויות ממלח ששקע בים המלח, הרהיטים מעוצבים בעץ ובברזל, ומגוון כלי אבן ואריגים יוצרים אווירה חמה ונעימה.

חגיגות בר/בת מצווה

בכפר הנוקדים ניתן לערוך טקס מדברי, הקושר בין המדבר, המנהיגים ובני המצווה. הטקס המדברי הינו חידוש הברית, בדרך חווייתית, לכל נער או נערה החוגגים בר/בת מצווה ומצטרפים כחוליה לשרשרת הדורות.

ביצוע משימות אותן היו צריכים לבצע אבותינו במדבר וכוללות: רעיית עדר צאן, אכוף גמלים, הסנה הבוער, בניית אוהל אברהם ועוד.

אין סוף אפשרויות לינה

בני המקום עמלו ודאגו לאורך עשרים השנים האחרונות למגוון רחב ומתחדש של אפשרויות לינה למשפחות:

  • לינה באוהל בדואי שרצפתו מחופה במחצלות צבעוניות ועליהן מזרונים רכים (בחורף מוגנים האוהלים מפני הגשם, הם מחוממים ואפשר לשהות בהם בבגדים קלים).
  • אוהלים משפחתיים המתאימים לשישה משתתפים.
  • לינת קמפינג- ניתן להקים אוהלים ניידים פרטיים באזורי לינה המיועדים לכך בתחומי הכפר.  
  • לינה באוהל שחרזדה – אוהל מעוצב ברוח 'סיפורי אלף לילה ולילה'. חלקו האחד של האוהל הוא ה'מקעד, ובו פינות ישיבה מזרחיות מצוידות בנרגילות ובמשחקי שש-בש, בערסלים ובפינת קפה ותה עם עשבי תיבול. חלקו השני של האוהל מסודר ללינה: לכל אורח מזרן ועליו שק שינה נקי וסדין. מחוץ לאוהל מוכנים עצי בעירה וספסלים לעריכת 'קומזיץ' תחת כיפת השמים.
  • לינה בחדרי אירוח – בכפר הנוקדים 35 חדרי אירוח מדבריים. הריהוט בחדרים כולו עבודת יד של בני המקום, והוא עשוי מברזל, מעץ, מאבני הסביבה וממלח ששקע בים המלח.
    לעת ערב אפשר ליהנות מהשלווה המדברית ב'זולות' המפוזרות בין החדרים, מתחת לסוכות מגופנות.
  • סוכות- לאחרונה הוקמו בפאתי הכפר סוכות אירוח מעוצבות עשויות צמר ומרוצפות בדק עץ, עם מרפסת "זולה". מעל הסוכות מרפסות תצפית, בהן ניתן לצפות על הנוף וליהנות מאוויר המדבר. הסוכות מאפשרות מצד אחד ליהנות מתחושה של לינה במדבר ומצד שני מתחושת פרטיות.
    בסוכות יכולים ללון עד תשעה אנשים.

ארוחות כיד המלך

המארחים מעמידים לרשותכם פינות בישול לשימוש עצמי ובהן מקרר, כיריים, שקעי חשמל, כיור ומשטח עבודה. אם עייפתם או חפצתם בארוחה מן המוכן – אתם מוזמנים לאחד הדיוואנים הציוריים בכפר, בו תיהנו ממטעמים המוגשים על גבי דוכני מזון צבעוניים.

מרחבי טיול בסביבה

טיולי גמלים וחמורים: בלב מדבר יהודה, בין הקניונים האדירים של נחל צאלים ונחל רחף, שוכנת לה בקעת הקנאים – שמורת טבע פראית שמגע יד אדם כמעט אינו ניכר בה. הדיירים היחידים כאן הם הבדואים, אנשי המדבר המתגוררים בוואדיות סביב כפר הנוקדים באוהלי קידר וממשיכים לרעות את עדרי הצאן והגמלים כמימים ימימה.
בליווי הבדואים המקומיים תרים אורחי כפר הנוקדים את המדבר על גבי גמלים וחמורים. כפרה נוקדים מציע אפשרויות טיול מגוונות – מרכיבה קצרה, בעיקר לצורך צילומים ועד טיול גמלים ארוך המסתיים על מצפור גבעת גורני.

תגובות

טוען תגובות...