עין עקב – כי אין מקום אחר

אין מקום שדומה לעין עקב. על רקע הצהוב המדברי, מופיעה לה פתאום נקודה ירוקה, קרירה ומרעננת. על גבי שכבה אטומה למים נאגרים מי נחל עקב ומהווים מקור מים לבעלי חיים בלילה ומקור לאושר, שמחה וכיף לבני אדם ביום. רשות הטבע והגנים מקפידה על תחזוקת המקום ושמירתו מפני מפגעים, תוך כדי שמירה על בעלי החיים והסביבה. הגישה למקום אפשרית ברכב 4X4 או באופן רגלי. שביל ישראל אף הוא לא פוסח על המקום.

לטבילה בעין עקב >>

בריכת האירוסים בגולן – נחל הזויתן לא מאכזב אף פעם

שמורת יער יהודיה ונחל הזויתן ידועים ביופי שלהם הבא לידי ביטוי במסלולים המוסדרים (זויתן עליון, זויתן תחתון ונחל יהודיה החדש). לשוחרי המקומות המיוחדים, בריכת האירוסים היא נקודה נהדרת לכוס קפה, רומנטיקה ושחייה מרעננת ביום חם. הבריכה גדולה ועמוקה ואפילו עם חוף קטן המאפשר לרבוץ מעט. בחורף, מזין את הבריכה מפל בגובה של כמה עשרות מטרים.

לטבילה בבריכת האירוסים >>

עיינות עוזי – מים בהרי ירושלים

יש מקומות שאי אפשר לסרב לגור בהם. הרי ירושלים הם כאלה. הנוף עוצר נשימה, מסלולי ההליכה מציעים את כל מה שמטייל יכול לבקש. החשוב שבהם, נמצא בשפע, והכוונה היא למעיין לאורך הדרך. עיינות עוזי הם חלק מאותם מעיינות שכבה אשר פורצים החוצה באמצעות ניקבה לעבר בריכת אגירה. בעבר, שימשו הבריכות לטובת חקלאות שלחין. כך יכלו לשלוט על קצב שילוח המים לערוגות הגידולים. בימינו, הפכו המקומות הללו לנקודת התרעננות קסומה.

לטבילה בעיינות עוזי >>

עין שוירח – מעיין הבית של הגולן

על התואר "מעיין הבית של הגולן" מתחרים לא מעט מעיינות. ההגעה לעין שוירח איננה פשוטה לאלו שהולכים ברגל. ברכב הגישה יותר קלה. כשתגיעו למעיין תגלו בריכה מלבנית ומדליקה המאפשרת לשבת סביבה, להיכנס פנימה, לנוח בצל לצידה ואפילו לעשות תחרויות שחייה לשם ההנאה והספורט. עין שוירח נסתר מן העין וגלוי ללב – ללא ספק.

לטבילה בעין שוירח >>

עין מוקש – מעיין עם כבוד

מי שעוד לא ביקר במקום, עשוי להיות חסר מנוחה בעקבות שמו של המעיין. בעבר, הדבר היה בהחלט נכון, אולם היום הגישה למעיין נוחה ומסודרת. על אף הגדרות מסביב, מי שמגיע למעיין נדהם לגלות כמה עמוק וגדול הוא. בריכה מלאכותית עם גרם מדרגות מדליק הנחשף או מתכסה בהתאם לכמות המים. פקל קפה כבר אמרנו?

לטבילה בעין מוקש >>


לתחילת הכתבה