מה מומלץ לעשות בלילות הקיץ:


פעילויות לילה בצפון

תצפית שקיעה

אל התצפית הזו בהחלט תרצו להגיע בדיוק כשהשמש שוקעת. המערה הנהדרת, שכשמה כן היא – בצורת קשת, נמצאת בגובה ובכך מאפשרת לצפות על הגליל המערבי מלמעלה. אם תגיעו למקום בשעות השקיעה, תתמקמו בנקודה נוחה ליד המערה ותהיו סבלניים, תזכו לחזות בשמש יורדת אל הים וצובעת בזהב את כל מה שסביבה. בשעה הזו העולם מתקרר, אבל הלב מתחמם. רק כדי שלא תתחממו יותר מדי – אנחנו ממליצים לקחת איתכם קפה קר בתרמוס, וכדורי שוקולד קפואים.


תצפית השקיעה הכי שווה | צילום: אינה מנשה

טיול ג'יפים אל תוך הלילה

הגעה לרמת הגולן בקיץ עשויה להיות חוויה חמה, אבל אחרי טיולי המים של היום, תוכלו להתקרר בטיול לילי שונה ומיוחד, ומבלי שתצטרכו להזיע בכלל! בפלגי בזלת יכינו לכם הרפתקאה שתיקח אתכם למחוזות אחרים, שאותם לא ניתן להכיר באור היום. עם הג'יפ תצאו לחקור את חיי הלילה של חיות הצפון, לצפות בכנרת נוצצת באורות הלילה וכשתתעייפו אפילו תעצרו לקומזיץ "ג'יפאים" אמיתי.


חבר שייתכן ותראו לצד הדרך | צילום: פלגי בזלת

פעילויות לילה בירושלים והמרכז

סיבוב בירושלים

ירושלים של זהב, זהובה עוד יותר החל משעות השקיעה. סיבוב בין סמטאות העיר – בנחלאות, מוסררה או העיר העתיקה יגלה לכם כמה יפה העיר כשהאורות בה דולקים. ואם תרצו, תוכלו גם לראות את האורות מגבוה במשכנות שאננים, ממש ליד טחנת הקמח, או בטיילת חומות העיר העתיקה.  ניתן גם לצאת לסיור סגווי לילי, שייקח אתכם לכל התצפיות הכי שוות.

קמפינג תחת כיפת השמיים

הקרירות הלילית בהרי ירושלים מאפשרת לצאת לקמפינג כייפי ולהרגיש כאילו המזגן עדיין פועל. אחד מהמקומות הכי נפלאים לבלות בהם את הלילה הוא עין חמד. אז קחו אוהל, או רק שק"ש וספרו כמה צ'יזבטים תחת כיפת השמיים, וליד הפוייקה המתבשל, לפני שתלכו לישון בחיק הטבע. המלצה מאיתנו: כדאי להתעורר מוקדם בבוקר ולטבול במעיין עין לימון, שנמצא ממש בסביבה, בטרם הוא מתחמם ומתמלא באורחים נוספים.


לינה בעין חמד | צילום: רשות הטבע והגנים

קרייזי מרי

אם אתם מגיעים לירושלים עם ילדים גדולים או שאתם בעצמכם ילדים גדולים, אחת האטרקציות המומלצות (לחובבי סרטי האימה) לשעות שאחרי החשיכה היא קרייזי מרי: תאטרון אימה עם בובות, מכונות ושחקנים, שיעשו כמעט הכל כדי לגרום לכם לצרוח. חובבי החושך והאפלה האמיתיים – היכונו לחצי שעה של אדרנלין גבוה.

פעילויות לילה בדרום

סיורי עששיות בפארק תמנע

בפארק תמנע תמצאו סיורי שקיעה מהפנטים ותזכו לראות את אחד מנקודות הקסם היפות ביותר של המדבר מתעוררת לחיים. רכסים שלמים נצבעים בתאורה ומוארים בדמויות, בעלי חיים מדבריים ומשחקי אור וצל. אתם תראו את הפטרייה המפורסמת כפי שמעולם לא ראיתם אותה ובאגם הקסום של תמנע תוכלו ליהנות מפעילות של מילוי בקבוקי חול צבעוני למזכרת.

פארק תמנע מתעורר לחיים | צילום: פארק תמנע
פארק תמנע מתעורר לחיים | צילום: פארק תמנע

צופים בכוכבים במצפה רמון

אחד הדברים היפים ביותר שיש ללילה להציע הוא הכוכבים המנצנצים בשמיים וכשמתבוננים בהם ממכתש רמון, הם אף זוהרים ובוהקים עוד יותר. אם תהיו בעיצומו של קמפינג במכתש, תוכלו לפרוש שק שינה או מזרון שטח, לשבת על הגב ולספור כוכבים. שיא השיאים של מצפה רמון מגיע בליל ט”ו באב, אז מתרחש ליקוי ירח נדיר. לכבוד המאורע מתקיימות פעילויות רבות בשלל מוקדים במכתש ולכם נותר רק לבחור.

כוכבים בשמי מצפה רמון | צילום: עזרי קידר
כוכבים בשמי מצפה רמון | צילום: עזרי קידר

הופכים את הלילה ליום בנחל חווארים

אם כבר הרגשתם מה זה החום על כדור הארץ, אולי תרצו לצאת לטיול לילי במאדים? אמנם אין לנו מעבורת חלל להציע לכם, אך יש לנו מסלול נהדר בשבילכם, שייצור אפקט דומה! נחל חווארים מומלץ לטיול בעיקר בלילות של ירח מלא, בהם הסלעים הלבנים בוהקים בחשיכה, וניתן לשחק משחקי דרך תוך שימוש באור וצל תוך שימוש בפנס. תוכלו להיעזר בלוח אור הירח שלנו כדי לדעת בדיוק מתי הזמן האידאלי לצאת להרפתקאה הזו!


טיול על מאדים בנחל חווארים | צילום: עומר זיו

והנה עוד רעיונות לפעילויות בקיץ: