חג המולד כבר כאן: אירועי כריסמס 2018

דצמבר ברחבי העולם מתחבר ישירות לכריסמס: קישוטים ברחובות, עצי כריסמס מוצבים, מתנות ופעמונים. אבל - לא צריך ללכת רחוק! את כל אלו תוכלו למצוא גם בארץ ממש עכשיו. הנה כל המקומות לראות את קישוטי חג המולד ולהנות משלל אירועים, אורות וצבעים
| 18/12/2018

בואו ונודה באמת: כולנו מתים לטוס לחו"ל בדיוק בתקופה הזו של חודש דצמבר, וזה בטח לא בגלל הקור של היבשות הרחוקות... התקופה הזו, מלאת האורות והצבעוניות שכל כך מאפיינת את חנוכה, ממשיכה בחג המולד ואתם זוכים בחגיגת אור ממושכת ושמחה במיוחד. אז איפה תוכלו לראות עץ כריסמס, אתם שואלים? בשלל מקומות ברחבי הארץ, ותלוי רק כמה הרפתקנים תהיו וכמה רחוק אתם מוכנים ללכת.

וככה זה נראה בקצרה:

כריסמס בירושלים

עם לא מעט כנסיות ברחבי עיר כולה, ובעיקר בעיר העתיקה וברובע הנוצרי, ירושלים הופכת לקסומה באמת לקראת חג המולד: עצי אשוח מקושטים, בובות סנטה אדמדמות, מזמורים בכנסיות וסמטאות מלאות אור. איפה אפשר לראות את כל אלו, והיכן לבקר בחג המולד עצמו?

סיור FREE TOUR: לקראת מולד - סיור בירושלים בין אור לאור

מה מקור השם "כריסמס", ומה נחגג בלוח הנוצרי לפניו? מה ההבדל בין עשרות הכנסיות השונות? מדוע מקשטים דווקא בעצי אשוח, ומהיכן קיבל סנטה קלאוס את הצבעים שלו?סיור מיוחד בלב העיר העתיקה, ייקח אתכם דרך הסמטאות המתקשטות לקראת חג המולד, האורות המרהיבים והסיפורים המרתקים שמאחוריהם.

חגים מבפנים: לחגוג עם המקומיים

קשה להתחבר לאווירת החג המיוחדת כשבאים מבחוץ, אך כיום תוכלו גם להיכנס פנימה: חברת חגים מבפנים מארגנת מגוון סיורים ופעילויות, שיפגישו אתכם עם המקומיים, שיספרו אתכם על החג מנקודת ראותם.

בכנסיית המשיח תוכלו לראות מיסת חג, לשמוע את מזמורי החג ולשתות יין חם בערב חג המולד, אך מספיק שתצאו לסיבוב ברובע הארמני או הנוצרי בכדי להנות מאווירה מיוחדת ומאורות החג, או תקפצו להוספיס האוסטרי – כי אירופה זה שם. 

ובאברהם הוסטל תוכלו לחגוג במסיבה עם מטיילים מכל רחבי העולם. מה יהיה שם? קישוטים נוצצים וחגיגיים, הרבה שמחה,  דילים שווים בבר והופעה חיה עם מוזיקה אירית קלאסית בהתאם לרוח החג | איפה: הנביאים 67, ירושלים | מתי: שני, 24/12/2018, 20:30 | מחיר: חינם


צילום: אילן מנשה

יפו לובשת חג

כדי לא להישאר מחוץ למסיבה, גם במרכז נדלק עץ חג מולד, בשיתוף עיריית תל אביב-יפו ושבט הצופים האורתודוקסים. העץ, שניצב בכיכר השעון ביפו, מתנשא לגובה של 15 מטר, ויואר מדי לילה עד ה-20 לינואר 2018. בנוסף, רחוב יפת יואר באורות חג מולד מיוחדים מבית האצ"ל ועד רחוב הבעל שם טוב.

צילום: פטר ויטצילום: פטר ויט

כריסמס בגליל ובכרמל

חגיגות בנצרת

נצרת היא המקום שבו הכל התחיל, ושם מריה קיבלה את הבשורה על לידת ישוע - וכיאה לעיר חשובה כל כך לעולם הנוצרי, לקראת חג המולד היא מתקשטת. ולכן ברור שאם בא לכם לעשות מחקר אנתרופולוגי אמיתי על מיסת חג מולד ועל המהות שלו, זה ה-מקום להגיע אליו. וגם אם לא - בנצרת תוכלו להנות מאווירת חג מולד אמיתית ומקרירות גלילית מתבקשת. אז מה מחכה לכם שם?

  • עץ הכריסמס הגדול והמואר ביותר במזרח התיכון | איפה: בכיכר המעיין.
  • שוק חג מולד מקושט ומסורתי | מתי: 9-25/12/2018, איפה: כיכר המעיין
  • תהלוכת חג המולד | מתי: 24/12/2018, 13:30 | איפה: החל משכונת שיכון אלערב ועד לכיכר העיר ברחוב הבשורה.
  • מיסת חג המולד בבזילקת הבשורה | מתי: 24/12/2018, 19:00 | הכניסה חופשית, אך יש להירשם מראש: 04-6570555

בנוסף, ילדי בית הספר ותזמורת בני הנוער העירונית כבר מתכוננים בדריכות לתהלוכה שיקיימו ב-24 בדצמבר, בשעה 13:30. מומלץ להגיע, לחזות ולהיכנס לרוח החג. 

  • והנה עוד כמה רעיונות לביקור בנצרת:

כך זה נראה לפני שנתיים:

 

כריסמס וכנאפה בחיפה

חיפה, העיר שחוגגת בכל שנה בתקופה זו את החג של החגים, מקושטת כולה באור. בכיכר המושבה הגרמנית ניצב עץ חג מולד גדול בגובה 12 מטרים והוא מואר בכל ערב. את אורות העץ ממשיכות שדרות בן גוריון, שמוארות לכל אורכן והגנים הבהאים הזוהרים. גם בוואדי ניסנס הסמוך מקושטים כל בתי העסק ושלל קישוטים מופיעים ברחובות.

ואם תרצו להגיע כשכל האקשן קורה, הנה אירועי החג המרכזיים:

סיור כריסמס ססגוני

בואו להכיר את הצד המואר של חיפה: אתם מוזמנים לצאת לסיור קצר, במסגרת פסטיבל החג של החגים, בוודאי ניסנאס ולפגוש את סנטה קלאוס המקומי – באבא נאוול – ניקולא, ולקבל הפתעה להמשך הדרך. כמו כן תפגשו בכומר הקהילה הארמנית בכנסייה, שיספר לכם את סיפור הקהילה, ולסיום תזכו להנות מאורות המושבה הגרמנית, חגיגית ומרגשת מתמיד.


צילום: אינה מנשה

לתחילת הכתבה

תגובות

טוען תגובות...

אירועי חנוכה 2019