איפה תטיילו?
מה תעשו?
חנויות למטייל
רשימת ציוד מגזין טיולי - כתבות והשראה
מחפשים השראה? צריכים התייעצות?
מגדירים
עקבו אחרינו

מעודכן: שמורות הטבע והגנים הלאומיים נפתחים מחדש

רשות הטבע והגנים מעדכנת כי בהתאם להחלטת הממשלה שמורות הטבע והגנים הלאומיים יפתחו ביום שלישי, ה-20/10/20 ואתם מוזמנים לחזור לבקר באתרים בהרשמה מראש, החל מיום שני, ה-19/10/20. ההתרגשות מתחילה עכשיו!
| 22/10/2020

רשות הטבע והגנים הודיעה אתמול (15/10/20) כי שמורות הטבע והגנים הלאומיים יפתחו מחדש לביקורים ביום שלישי, ה-20/10/20, בהתאם להחלטת הממשלה. רשות הטבע והגנים ממשיכה לשמור ולפעול בהתאם להנחיות התו הסגול של משרד הבריאות ומבקשת מהמטיילים לשמור על ההנחיות למען בריאות הציבור בישראל. 

הרשמה מראש

הגנים הלאומיים ושמורות הטבע יפתחו מחדש בתיאום עם משרד התיירות ובהתאם להנחיות משרד הבריאות. יחד עם זאת, על מנת להימנע מעומסי מטיילים, הכניסה לאתרים תתאפשר רק בהזמנת מקום ותשלום מראש, החל מיום שני, 19/10/20, באמצעות מערכת רישום, שפעלה באתר האינטרנט של רשות הטבע והגנים כבר לפני תחילת הסגר האחרון. ניתן להרשם לתקופה של שבועיים קדימה.

הכניסה לאתרי רשות הטבע והגנים תתאפשר רק עם הצגת אישור “תיאום מועד הביקור” ורק בשעות הנקובות באישור.

בין האתרים הפופולריים במזג האוויר הקיצי-סתווי תמצאו את:

נחל עיון | צילום: יוחאי כורם

נחל עיון | צילום: יוחאי כורם

מחפשים מוצרי טיול איכותיים, שיגיעו אליכם הביתה? גלו את המבצעים השווים בחנויות למטייל »

שירותי הצלה

לא יינתנו שירותי הצלה ובריכות המים יהיו סגורות, ביניהן בחורשת טל ובגן השלושה, בשל הנחיות משרד הבריאות וסיום עונת הרחצה. בריכות, מעיינות ונחלי השכשוך הקיימים בחלק מהאתרים כמו אלה בשמורות הטבע עיינות צוקים, תל דן, שניר ובגנים הלאומיים הבשור (פארק אשכול) וגן לאומי ירקון תל אפק תהיינה זמינות ופתוחות לשכשוך עבור המטיילים.

חללי ביקור סגורים

חללי הביקור הסגורים הקיימים בחלק מהאתרים כמו מוזיאונים ומרכזי מבקרים יפעלו במתכונת מיוחדת או יהיו סגורים, בהתאם להנחיות התו הסגול בכל אתר. רצוי להתעדכן על חללים אלו לפני הביקור באתר באמצעות אתר האינטרנט של הרשות או מוקד רשות הטבע והגנים.

חניוני לילה

חניוני הלילה נפתחים מחדש החל מיום חמישי, ה-22/10/20. בשלב הראשון רק עשרה חניוני לילה, ביניהם גן לאומי אכזיב, חורשת טל, מעיין חרוד, אשקלון,  מצדה מערב, תל ערד, ממשית, הבשור (אשכול), בארות וחי בר יוטבתה.

הלינה בחניוני הלילה תתאפשר רק בהזמנת מקום מראש במערכת ההזמנות, שבאתר רשות הטבע והגנים. ניתן לבצע הזמנות מיום חמישי, 22/10/20 בצהריים למשך מספר שבועות קדימה.

מלונות בארץ במחיר מעולה

בשיתוף הוטלס קומביינד ובוקינג

בשלב זה תתאפשר לינה רק באוהלים פרטיים ובקרוואנים של המטיילים. השימוש במתקני החניונים כדוגמת מטבחי שדה, מקררים ומקלחות בחניונים יתאפשר תוך הקפדה על הנחיות התו הסגול. בשלב זה לא תתאפשר לינה בחושות, טוקולים ואוהלים קבוצתיים בחניונים בהם אפשרות זו קיימת בשגרה.

בחניוני הלילה אכזיב ואשקלון בהם קיים חוף רחצה, לא יפעלו שירותי הצלה מאחר ועונת הרחצה הסתיימה.

הנחיות חשובות למבקרים

בתוך כך יושם דגש ברשות הטבע והגנים על ההנחיות למטיילים וההיערכויות הבאות בכל אחד מהאתרים שייפתחו בהתאם להנחיות משרד הבריאות:

  • עטיית מסכות במקומות הנדרשים
  • שמירה על היגיינה אישית ושטיפת ידיים תכופה תוך הצבת עמדות חיטוי ידיים
  • שמירה על מרחק נדרש ומניעת התקהלויות
  • הגברת תדירות ניקיון חדרי השירותים על ידי צוותי האתר
  • הצבת מחיצות בעמדות קבלת קהל
  • חלוקת צמידי זיהוי צבע למבקרים
  • מדידת חום בכניסה לאתר

בתוך כך, מבקשים ברשות הטבע והגנים מציבור המטיילים להקפיד גם על כללי שמירת טבע וניקיון באתרים: הליכה בשבילים מסומנים, לטייל בשעות היום ולהשאיר את שעות הלילה לפעילות חיות הבר ולנהוג בזהירות בכבישים בדרך אל האתרים כיוון שחיות הבר התרגלו לתנועה פחותה של כלי רכב בכבישים. בנוסף להימנע משימוש בכלים חד פעמי ולדאוג לפנות את האשפה בסיום הביקור לפח.

על המטיילים לשמור על הנחיות משרד הבריאות: עטיית מסיכה, שמירת מרחק של 2 מטרים מאדם לאדם, איסור התקהלות והקפדה על הגיינה.

תגובות

טוען תגובות...

מלונות בארץ במחיר מעולה

מזמינים בלמטייל במחירים הכי טובים
ומקבלים מתנות ופינוקים שווים!

מלונות פופולרים בארץ

בשיתוף הוטלס קומביינד ובוקינג

כתבות מומלצות מתוך מגזין טיולי

טוען מוצרים...

חיפושים פופולרים עבור מגזין טיולי - כתבות והשראה

שווה קריאה