רשות הטבע והגנים הודיעה בשישי (5/2/21) כי שמורות הטבע והגנים הלאומיים יפתחו לקהל החל מיום ראשון, ה-7/2/21, בהתאם להחלטת הממשלה. השמורות והגנים הפתוחים ללא תשלום יפתחו לקהל כבר בראשון ה-7/2/21 ואילו השמורות והגנים הפתוחים בתשלום ובהזמנה מראש יפתחו לקהל ביום שני, 8/2/21 והרישום אליהן בראשון ה-7/2/21. רשות הטבע והגנים מבקשת מהמטיילים לשמור על ההנחיות למען בריאות הציבור בישראל. בשאלות ניתן לפנות למוקד רשות הטבע והגנים (3639*).

הרשמה מראש

הגנים הלאומיים ושמורות הטבע יפתחו מחדש בתיאום עם משרד התיירות ובהתאם להנחיות משרד הבריאות. יחד עם זאת, על מנת להימנע מעומסי מטיילים, הכניסה לאתרים תתאפשר רק בהזמנת מקום ותשלום מראש, באמצעות מערכת רישום, שפעלה באתר האינטרנט של רשות הטבע והגנים כבר לפני תחילת הסגר האחרון. ניתן להרשם לתקופה של שבועיים קדימה.

הכניסה לאתרי רשות הטבע והגנים תתאפשר רק עם הצגת אישור “תיאום מועד הביקור” ורק בשעות הנקובות באישור.

בין האתרים הפופולריים במזג האוויר החורפי תמצאו את:

נחל עיון | צילום: יוחאי כורם

נחל עיון | צילום: יוחאי כורם

מחפשים מוצרי טיול איכותיים, שיגיעו אליכם הביתה? גלו את המבצעים השווים בחנויות למטייל »

שירותי הצלה

לא יינתנו שירותי הצלה ובריכות המים יהיו סגורות, ביניהן בחורשת טל ובגן השלושה, בשל הנחיות משרד הבריאות וסיום עונת הרחצה. בריכות, מעיינות ונחלי השכשוך הקיימים בחלק מהאתרים כמו אלה בשמורות הטבע עיינות צוקים, תל דן, שניר ובגנים הלאומיים הבשור (פארק אשכול) וגן לאומי ירקון תל אפק תהיינה זמינות ופתוחות לשכשוך עבור המטיילים.

חללי ביקור סגורים

חללי הביקור הסגורים הקיימים בחלק מהאתרים כמו מוזיאונים ומרכזי מבקרים יפעלו במתכונת מיוחדת או יהיו סגורים, בהתאם להנחיות התו הסגול בכל אתר. רצוי להתעדכן על חללים אלו לפני הביקור באתר באמצעות אתר האינטרנט של הרשות או מוקד רשות הטבע והגנים.

חניוני לילה

חניוני הלילה יחזרו לפעול בתום הסגר, החל מיום שני, ה-8/2/21.

הנחיות חשובות למבקרים

בתוך כך יושם דגש ברשות הטבע והגנים על ההנחיות למטיילים וההיערכויות הבאות בכל אחד מהאתרים שייפתחו בהתאם להנחיות משרד הבריאות:

  • עטיית מסכות במקומות הנדרשים
  • שמירה על היגיינה אישית ושטיפת ידיים תכופה תוך הצבת עמדות חיטוי ידיים
  • שמירה על מרחק נדרש ומניעת התקהלויות
  • הגברת תדירות ניקיון חדרי השירותים על ידי צוותי האתר
  • הצבת מחיצות בעמדות קבלת קהל
  • חלוקת צמידי זיהוי צבע למבקרים
  • מדידת חום בכניסה לאתר

בתוך כך, מבקשים ברשות הטבע והגנים מציבור המטיילים להקפיד גם על כללי שמירת טבע וניקיון באתרים: הליכה בשבילים מסומנים, לטייל בשעות היום ולהשאיר את שעות הלילה לפעילות חיות הבר ולנהוג בזהירות בכבישים בדרך אל האתרים כיוון שחיות הבר התרגלו לתנועה פחותה של כלי רכב בכבישים. בנוסף להימנע משימוש בכלים חד פעמי ולדאוג לפנות את האשפה בסיום הביקור לפח.

על המטיילים לשמור על הנחיות משרד הבריאות: עטיית מסיכה, שמירת מרחק של 2 מטרים מאדם לאדם, איסור התקהלות והקפדה על הגיינה.