נדיר ומיוחד: יער נתניה – חורשת הסרג’נטים

300 מיני צמחים פורחים ביער נתניה, שמוכר יותר כחורשת הסרג’נטים. את הפריחה היפהפיה מומלץ לראות תוך כדי טיול בשביל הטבעתי שבמרכז החורשה, בה גדלים עצי אקליפטוס, אלון, אורן ואלה. מי פורח שם עכשיו? ברשימה המכובדת אפשר לראות דודא רפואי, כלנית מצויה, כתמה עבת שורשים, מרסיה יפהפיה, סביונים ולופית מצויה. וזה כמובן רק קצה הרשימה.

יודעים מה הסיפור שעומד מאחורי השם של החורשה ומה עוד יש בה? הקליקו למידע נוסף על יער נתניה – חורשת הסרג’נטים » 

פריחת כתמה עבת שורשים בחורשת הסרגנטים | צילום: חיה עמירן

פריחת כתמה עבת שורשים בחורשת הסרג’נטים | צילום: חיה עמירן

בעקבות פרחי הבר: יער ראש העין

במרכז יער ראש העין, הגובל עם מספר שכונות בעיר, יוצא שביל צבעוני ופורח. שביל פרחי הבר עובר בין עצי בוסתן, יער וחורש ולאורכו שלל פריחות עונתיות. אילו פרחים פורחים בין מדרגות הסלע הטבעיות, שילוו אתכם כבר עכשיו בדרך אל ראש הגבעה ובחזרה? מדיווחים שקיבלנו – רקפת מצויה וכלנית מצויה. מה עוד פורח? נשמח אם תשתפו אותנו בדיווחי הפריחה שלכם מהשטח » 

כבר פורחות רקפות בשביל פרחי הבר | צילום: גיל בהרכבר פורחות רקפות בשביל פרחי הבר | צילום: גיל בהר

על צמחים, בעלי חיים ומנזר אחד: נחל שיח

מאמצע רחוב תמים בשכונת כרמליה בחיפה יוצא מסלול טיול, שיש סביבו הילת נזירים מתבודדים. הליכה במורד נחל שיח, בין סלעי קרטון, אלון מצוי, אלת המסטיק ופריחה חורפית מובילה למנזר כרמליתי וחושפת שרידים היסטוריים ומעיין נובע. 

אגדת האחים: נחל לוטם 

חיפה ממשיכה להפתיע אותנו עם מסלולי טיול, הפעם בסמוך לגן האם שבמרכז הכרמל. את פרחי הלוטם השעיר והלוטם המרווני, שעל שמם נקרא נחל לוטם לא תראו בימים אלה, אבל זה לא מונע מכם ליהנות מהליכה בשביל חורש יפהפה ומוצל.

נצלו את גזעי העצים הפזורים לאורך המסלול ומשמשים כספסלים לעצירה ומנוחה ואל תפספסו תצפיות מרהיבות אל הכרמל והסביבה.

בשביל החורש של נחל לוטם כבר צעדתם? | צילום: יוחאי כורם

בשביל החורש של נחל לוטם כבר צעדתם? | צילום: יוחאי כורם

הגבעה המפורסמת: גבעת האירוסים בנס ציונה

מפגש הרחובות השריון ודרך הכורכר בנס ציונה הפכו כבר לפני שנים לנקודת עלייה לרגל הודות לפריחתו המרהיבה של אירוס הארגמן על גבעות הכורכר. אבל זו לא הסיבה היחידה לבוא לכאן. בגבעה הפורחת כל ימות השנה פורחים בימים אלה כלנית מצויה, אירוס ארץ ישראלי, לוטם שעיר, לופית מצויה וכמובן – אירוס הארגמן.  

אירוס הארגמן כבר פורח | צילום: אליה רובינשטיין

אירוס הארגמן כבר פורח | צילום: אליה רובינשטיין

לא משנה איפה אתם גרים, תוכלו לצאת אל הפארקים, הגינות, גבעות הכורכר ומסלולי טיול אחרים, שנמצאים קרוב לבית. תופתעו לגלות כמה הטבע ירוק ומה פורח ממש במרחק נגיעה מכם. לאן הגעתם בלי להתניע את האוטו, במרחק של עד קילומטר מהבית? שתפו אותנו בתגובות וגלו לנו מה אפשר לראות שם.

לתחילת הכתבה