קסם הפרי

073-782-3262
קסם הפרי הוא אתר קטיף בדרום רמת הגולן המציע חוויה ייחודית של מפגש עם חקלאות חיה, נושמת, פורחת וטעימה. הסיור כולל נסיעה ברכבת בין המטעים, קטיף עצמי מפירות העונה וביקור בבית האריזה האוטמטי. חוויה מרגשת (וטעימה) לכל המשפחה!

קסם הפרי הוא אתר קטיף בדרום רמת הגולן המציע חוויה ייחודית של מפגש בלתי אמצעי עם חקלאות חיה, נושמת, פורחת וטעימה.

מי אנחנו?

בית האריזה פירות דרום הגולן בבעלות משפחות שדה ומרגלית ממושב נוב, קיים מאז 1997. מגדל, אורז ומשווק מגוון רחב של פירות: תפוח, נקטרינה, אפרסק, שזיף, אגס, מישמש, רימון, תפוז, קלמנטינה, לימון. הפירות משווקים ברובם לשוק המקומי - בכל רחבי הארץ, ומיעוטם לייצוא לחו"ל - בעיקר דרום אירופה.

הסיור התיירותי "קסם הפרי", בא לאפשר לאנשים לראות מקרוב את הדרך שהפרי עובר מהעץ ועד הבית.

בואו להיות חברים שלנו בפייסבוק! הקליקו>>

מה בסיור?

נסיעה ב"רכבת הקוטפים" בין המטעים השונים, תוך כדי הסברים מאלפים. בהדרכה תוכלו לשמוע כיצד בעצם מגדלים עצים (לא מגרעינים), מה ההבדל בין אפרסק לנקטרינה (לא קשור לשזיף..) וכיצד יש לנו פירות קיץ לאורך חודשים רבים (לא בגלל הקירור...)

במהלך הנסיעה עוצרים לקטוף מפירות העונה ומגלים כמה טעים פרי כשהוא נקטף ישר מהעץ. ניתן גם למלא סלסלה של פרי הביתה, ולקנות אותה בתשלום נפרד בסוף הסיור.

את הסיור מקנחים בבית האריזה, בו נראה את הפירות נכנסים באופן אוטומטי לבריכת השטיפה, ומשם למערך המיון הממוחשב. הפירות נארזים באופן ידני, מועמסים על משטחים ונשקלים, כך שבמהלך הביקור ניתן לראות בו זמנית את כל הדרך שהפרי עובר מהמטעים ועד למשאית.

מה מייחד אותנו?

מפגש עם חקלאות אותנטית. המטעים לא ניטעו עבור מבקרים, אלא לגידול ומכירה לשווקים בארץ. בסיור ניתן לפגוש את הצד השני ממנו מגיעים הפירות לסופרים ולחנויות. אפשר לראות מטע שניטע אך שלשום, לעבור ליד פועלים מבצעים קטיף או לפגוש את הפתרונות הביולוגיים לטיפול במזיקים.

הדרכה רחבה ומגוונת. הסיור מלווה בהדרכה מרתקת המותאמת לאוכלוסיית המבקרים. לפי העניין ניתן לשמוע הסברים על חקלאות מקצועית, על ההיבט הכלכלי של העיסוק בחקלאות, על אקולוגיה, ריסוסים וטיפול במזיקים, או על הפן ההלכתי המעשי בנוגע למצוות התלויות בארץ (איך עובדים בשמיטה? מדוע במשך למעלה מ15 שנה בעלי המטעים נמנעו מלגדל אגסים ועוד)

מה לא תמצאו אצלנו?

דובדבנים. הפרי הקטן והמתוק מסרב לגדול בדרום רמת הגולן. מי שרוצה דובדבנים ופירות יער צריך להצפין לאתרי הקטיף המצוינים בצפון הרמה.

ובקיצור:

לראות – מרחבים של ירוק באמצע הקיץ

ללמוד – כל מה שרציתם על חקלאות ופירות

לחוות – נסיעה ברכבת בין המטעים

לטעום – את הפירות טריים ומתוקים

מה עוד תמצאו אצלנו?

- פינת יצירה לילדים

- דשא, צל ושולחנות פיקניק

- קיוסק ומכירת פירות במקום

איפה?

בין נוב לאבני איתן פונים מזרחה ונוסעים לפי השילוט

מתי?

בחודשים יוני – ספטמבר

בתיאום מראש

הוראות הגעה

כתובת: פירות דרום הגולן

בין נוב לאבני אית"ן פונים מזרחה

שעות פתיחה

בחודשים יוני – ספטמבר בתיאום מראש.

ימים א'-ה' 9:00 - 17:00

יום ו' - 9:00 - 13:00

יום שבת - סגור

מחירים

25 ש"ח לאדם (מגיל 3). 20 ש"ח בקבוצה (20 איש)

התקשרו עכשיו לקסם הפרי: 073-782-3262

חוות דעת על קסם הפרי

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...