תצפיות כוכבים

את החוויה שלנו נתחיל בשכיבה או ישיבה על מחצלות כיסאות ומזרנים כשמעלינו אלפי כוכבים נוצצים, באוויר הנקי של רמת הגולן.

לאחר היכרות קצרה של המדריך עם הקבוצה נשב ביחד מסביב למדורה עם תה צמחים חמים ומרשמלו טעים, נשמע הסברים מרתקים על תופעות אסטרונומיות מרתקות, ובעזרת צייני לייזר שכמעט נוגעים בכוכבים וטלסקופים גדולים ומשוכללים נכיר את קבוצות הכוכבים השונות ונצפה על כוכבי לכת, ערפיליות, צבירי כוכבים, "כוכבים נופלים" וכל מה שהשמיים יספקו לנו באותו ערב.

נשמע על החיבור המופלא של היהדות עם עולם האסטרונומיה, על דמויות חשובות לאורך ההיסטוריה היהודית שהיו בקיאים באסטרונומיה, ונספר סיפורים ומדרשי חז"ל מגוונים ועובדות מרתקות על החלל וכוכבי לכת מיוחדים במערכת השמש שלנו!

לאחר מכן נעלה שלב ונעבור לצפות בטלסקופים על מכתשי הירח המרהיבים, טבעותיו של שבתאי, ירחיו של צדק, צבירי כוכבים פתוחים וסגורים, ערפיליות , וגלקסיות הרחוקות מיליוני שנות אור מאתנו!

ניתן ומומלץ להוסיף לפעילות בירות קרות/ארוחת ערב בשרית או חלבית (כשרה).

אורך הפעילות: כשעה וחצי.

 

סיורי עקרבים

בואו לגלות את חיי הלילה של רמת הגולן!

לאחר שניפגש עם המדריך בנקודת הכינוס יחולקו למשתתפים פנסי פנסי אולטרה-סגול חזקים אשר גורמים לעקרבים לזהור בחושך, ומיד נצא לסיור קצר וקליל במסלול הליכה בקרבת חושניה (סמוך למושב קשת). 

במהלך הסיור נשמע הסברים מרתקים ומחכימים על מגוון העלי החיים הקיימים בגולן, נכוון את הפנסים לקרקע ונמצא עקרבים קטנים וגדולים. בשלב זה נלמד מדוע הפנסים גורמים לעקרבים לזהור בחושך, מה הקשר בין עקרבים לכוכבים, נצלם תמונות למזכרת ונחזור לנקודת הכינוס.