כל המידע על שמורת טבע מכתש רמון: חאן בארות

איך נשמע לכם להעביר לילה מסביב למדורה כשמעליכם “גג” של כוכבים? שמורת מכתש רמון היא שמורת אור כוכבים בינלאומית, הראשונה במזרח התיכון. במכתש רמון תוכלו לצפות במחזה מרכשים של תפאורת לילית מרהיבה. 

אפשרויות לינה בשמורת טבע מכתש רמון, חאן בארות 

החאן מזמין אתכם ליהנות ממגוון רחב של אפשרויות לינה ביניהם מתחם קמפינג תחת כיפת השמיים, מאהלים גדולים וחדרי אירוח נעימים.  

את החוויה משלימים תאורת שטח חלקית שתוכלו ליהנות משמיים מלאים בכוכבים, ספסלים ושולחנות פיקניק , סככות צל, שירותים ומקלחות עם מים חמים,  עמדת גחלים, מטבח שדה הכולל כיורים, נקודת הטענה, כירות גז לבישול, מקררים, מקפיא וברזיות מים לשתייה ואם זה לא מספיק תוכלו למצוא גם מתחם צפייה בכוכבים וטלסקופים לצפייה בכוכבים.

תמונה מתוך תוכן באתר למטייל בישראל (טיולי)

צילום: באדיבות רשות הטבע והגנים

חדש בחאן! תכירו את “גן חלל”, מתחם המצויד בטלסקופים קבועים, בעזרתם תוכלו למצוא בעצמכם את גרמי השמיים המרהיבים. הטלסקופים פתוחים עבור אורחי החאן בכל שעות הלילה.

לינת באוהלים פרטיים

בואו ליהנות מלינת קמפינג בשטח! בחאן תוכלו ליהנות ממתחם נוח לפתיחת אוהל פרטי. ניתן להזמין מזרנים בתוספת תשלום, במהלך ביצוע ההזמנה במערכת ההזמנות, בהתאם למלאי הקיים בחניון.

השכרת אוהל קמפינג

אופציית לינה נוספת, היא השכרת אוהלי קמפינג בנויים לכל המשפחה. האוהלים מוקמים על ידי צוות החניון כך שלא תצטרכו לדאוג לדבר. הרכבת ההזמנה הוא מינימום 4 לנים ועד 5 לנים באוהל. שימו לב שהאוהלים ממוקמים באזור מוגדר שלא ניתן לשינוי או הזזה.

מאהל גדול

יש מקום לכולם! במתחם תוכלו ליהנות ממאהל גדול וקבוע שכולל מזרנים ומחומם בחורף. הרכב ההזמנה הוא מינימום 7 לנים ועד 12 לנים (כולל פעוטות). 

חדרי צוות

בחאן תוכלו להתפנק בחדרי צוות נעימים שכוללים מיטות, מזרנים, שמיכות וכריות, מזגן, מקלחת, שירותים, מטבחון עם מקרר קטן, קומקום חשמלי ומיקרוגל. האורחים נדרשים להצטייד במצעים ומגבות.

שימו לב

הזמנת לינה ביחידות האירוח השונות מותנה במינימום 2 לילות בסופי שבוע ובחגים. קבלת החדר עפ"י מס' החדר שהוזמן במערכת ההזמנות ולא ניתן להחלפה.

צילום: באדיבות רשות הטבע והגנים

צילום: באדיבות רשות הטבע והגנים

מה עוד תוכלו למצוא באזור?

חאן בארות מהווה נקודת יציאה מצוינת לטיולים בשמורת הטבע מכתש רמון שהוא ללא ספק אחד האזורים המרשמים והיפים בארץ. אזור שופע מסלולים, נקודות חן ואטרקציות מעולות כמו טיול שקיעה להר גמל, ביקור בגן לאומי עין עבדת או טבילה מרעננת בגב ילק. 

איסורים והגבלות: 

  • אסור להפעיל אמצעי הגברה ולהשמיע מוזיקה בשטח החניון.
  • אין כניסה לכלבים לחניון הלילה.
  • אסור להפעיל גנרטורים.
  • אפשרות להדלקת מדורות בחצאי חביות בלבד.
  • יש להסתפק בתאורה שמסופקת במקום, תוספת תאורה תהיה באישור ובתיאום מנהל החניון.