כל המידע על חגיגת שבועות במוזיאון המרציפן בכפר תבור

מוזיאון המרציפן מספר את סיפור השקד והמרציפן. השקד הוא פרי טעים בעל ערכים תזונתיים גבוהים ורב תכליתי. בשקד משתמשים בבישול ובאפיה וכמו כן מכינים ממנו אין ספור מוצרים כגון שמן שקדים, חלב שקדים, טחינת שקדים, מוצרי קוסמטיקה, חטיפים וכמובן מרציפן.

מקור המרציפן בסיציליה, מתקופה בה היה מחסור כבד במים וחיטה (אשר צורכת מים). תושבי סיציליה חיפשו פתרון ומצאו אותו בדמות המרציפן – לחם שקדים. עץ השקד הוא גידול אשר אינו צורך הרבה מים ומתאים מאוד לאקלים חם ויבש. האיטלקים טחנו את פרי השקד יחד עם מי סוכר שהפיקו מקני הסוכר שהיו ברשותם ויצרו את המרציפן. כיום המרציפן כבר איננו לחם אלא ממתק אותו אוכלים כחטיף, או מקשטים בו עוגות או מפסלים אתו מאחר והמרקם שלו גמיש ונוח לעבודה.

לכבוד חג השבועות מוזיאון המרציפן בכפר תבור מזמין את מבקריו לביקור חגיגי הכולל תערוכה ייחודית בארץ ובה מוצגות יצירות ממרציפן בנושא עולם האנימציה ,דמויות אהובות ומוכרות, סרטים מצוירים, פיות קסומות, אגדות ילדים, אישים פוליטיים , פרות וירקות והכל ממרציפן. המבקרים במוזיאון ייהנו ממיצג חדש בנושא ה"אחר הוא אני", העשוי כמובן ממרציפן, הדרכה וסרטון משעשע על תהליך ייצור המרציפן מהשקד ועד המוצר הסופי וחדר סדנאות. בחדר הסדנאות יתקיימו סדנאות יצירה מתוקות המשלבות מרציפן ושוקולד. הסדנא מתאימה לכל הגילאים, קטנים וגם גדולים. בחדר הסדנאות הקסום מתקיימות סדנאות במיוחד לחג שבועות, כל משתתף מקבל ערכת יצירה בה מרציפן גולמי במגוון צבעים, שוקולד בשני צבעים ועוד מגוון קישוטים מהם יפסל בעזרת כלים ועזרים פירות לטנא שבועות שאותם ישים על סלסלה שיקבל. בחנות המפעל של שקד תבור תמצאו את מגוון מוצרי השקד והמרציפן של כפר תבור וכן מוצרים של יצרני בוטיק גליליים מבית גלילי'ס.

שעות פתיחה:
3/6 ערב חג 09:00-16:00, 4/6 חג  10:00-17:00,  5/6 אסרו חג 09:00-17:00
* מומלץ להגיע עד שעה לפני סגירה לטובת פעילות היצירה.