כל המידע על ''המכונה שבפנים'' - הצצה אל נפלאות עולם היצורים

'המכונה שבפנים: ביומכניקה' תערוכה אינטראקטיבית חדשה המיועדת לכל המשפחה.   התערוכה מזמינה את המבקרים למסע מרתק בעקבות היצורים  החיים וחושפת בפניהם את נפלאות הטבע ואת החידושים והטכנולוגיות שפיתח האדם מתוך ההתבוננות בטבע. התערוכה החדשה מגיעה למוזיאון הישר ממוזיאון הטבע Field בשיקגו, אחד ממוזיאוני הטבע הגדולים והמובילים בעולם, התערוכה שמוצגת לראשונה מחוץ לגבולות ארה"ב, תפתח את מסעה העולמי במוזיאון המדע ע"ש בלומפילד ירושלים ב - 9 ביולי 2014 ותמשיך ותנדוד למוזיאוני מדע ברחבי אירופה.

באמצעות מאובנים, פוחלצים, תצוגות תלת ממדיות, סרטוני וידאו ומוצגים פעילים המזמינים את המבקרים לגעת בהם ולהפעילם, המבקרים חווים, מתנסים,  חוקרים ומגלים  את עולם הטבע:  כיצד ברדלסים רצים כל כך מהר ופרעושים קופצים כ"כ רחוק, כיצד כוח הנשיכה של דג שנכחד הפך אותו לטורף עליון, מדוע הג'ירף לא מקבל סחרחורת כשהוא מוריד את ראשו, כיצד קוצים שנמצאו בפרוות כלב שימשו כהשראה להמצאת הסקוטש, וכיצד חיקו בני האדם את עיצובי הטבע במטרה לשפר את חייהם.

את התערוכה ילוו סיורים מודרכים לצד הדגמות מדעיות. באי התערוכה יוכלו ליהנות מסדנאות בנייה ויצירה ללא תשלום נוסף:

סדנת בנייה: 'מה הולך פה?'
ילדים יבנו וייצרו בעל חיים הצועד בכוחות עצמו ללא צורך בקפיץ או מנוע, וזאת תוך למידה על עקרונות תנועת בעלי החיים, שיווי משקל ושינויים במרכז הכובד. בתום הסדנה, לוקחים את החיה מזכרת מהתערוכה.

סדנת התנסות: חוש-חש
סדנת  התנסות משפחתית העוסקת בחושים המיוחדים של בעלי חיים, חושים שאינם זהים לאלה שיש לבני האדם  - ראייה מיוחדת, חוש ריח מפותח ביותר ושמיעה מדויקת.

הדגמה מדעית - רעיונות מהטבע: הדגמה פעילה, מסקרנת ומשעשעת העונה על השאלות:  מה בין אצטרובל לבגדי ספורט? איך עטלפים עוזרים לעיוורים?  מה בין קוץ של דורבן לתפירת חתכים  או בין צפרדעים לסכיני גילוח.

בנוסף' יוצגו בסדנה פיתוחים טכנולוגיים המבוססים  על התבוננות בעולמם המדהים של היצורים החיים.

לרגל התערוכה, יועלה המופע "המרוץ לתיבה"  שהופק על ידי מוזיאון המדע בירושלים, ועוסק בעולמות התוכן המוצגים בתערוכה, מופע המשלב  מחול מודרני, תיאטרון ואנימציה, ומיועד לכל המשפחה.