כל המידע על ליל העטלפים הישראלי

ליל עטלפים ישראלי
במסגרת ליל העטלף הבינלאומי, המתקיים בשבוע האחרון של אוגוסט ברחבי העולם, תערוך רשות הטבע והגנים גם היא לילה לבן בפארקים וגנים שונים, בעקבות העטלפים בישראל, שנושאו הוא "שומרים על היונק המעופף". מה הופך את העטלפים לבעלי חיים כה מרתקים? כיצד הם מנווטים בחשכה? כמה יתושים יכול עטלף לאכול בלילה? מדוע תרדמת החורף שלהם כה חשובה? כיצד שומרים עליהם מפני הכחדה? היכן אפשר לצפות בעטלפים בטבע בארץ? 

לילה ייחודי זה מתרחש בו-זמנית בישראל ובכ-30 מדינות ברחבי אירופה והמזרח התיכון. מסקר שערכו ברשות הטבע והגנים, עלה כי 60% מהציבור בישראל חושבים כי אין תועלת בקיום העטלפים. סברה זו מוטעית ביסודה. במסגרת הפעילות תיערך הרצאה מרתקת וסיור לילי לשמיעת עטלפים בעזרת גלאים מיוחדים ויובאו הסברים על חשיבות היונק המעופף. הפעילות מומלצת לבני נוער ולמבוגרים.
היכן: גן לאומי ירקון
בהרשמה מראש ובתשלום בטלפון 3639*, הנחה למנויים

ליל העטלף
נתחיל בגן לאומי קומראן בהרצאה מרתקת על העטלפים, המלווה בתמונות מרהיבות, עם מומחה החוקר את התחום. משם נצא לעיינות צוקים, לסיור לילי בשטח הכולל שימוש במכשירים להערכת מיקומם של עטלפים והגדרתם. יהיה מעניין!  מגיל 7 ומעלה.
היכן : גן לאומי קומראן ועיינות צוקים
בהרשמה מראש ובתשלום בטלפון 3639* , הנחה למנויים

להתעלף בפארק
פעילות לילית מעשירה לכל המשפחה, לרגל ליל העטלף הבינלאומי. נסייר עם גלאי ונחשף לחייהם המרתקים של היונקים המעופפים, המצליחים לחמוק מחוש השמיעה שלנו. בתכנית: סיור שקיעה בפארק, פעילות חווייתית עם הילדים, התארגנות לקמפינג וארוחת ערב משפחתית, להרצאה מרתקת, סיור לילי והתנסות בזיהוי עטלפים באמצעות הגלאים.
היכן: גן לאומי הבשור (פארק אשכול) במתחם חניון הלילה
הפעילות ללנים בחניון הלילה בלבד בהרשמה מראש ובתשלום בטלפון 08-9985110. הנחה למנויים

ספארי מדברי בליל העטלף
פעילות ערב חווייתית לכל המשפחה. סיור שקיעה בספארי המדברי ותצפית בפרסתנים ובאוכלי עשב; הדרכה והאכלת טורפים במרכז הטורפים המדברי; סיור בחדר חושך לצפייה במכרסמים ובנחשים מדבריים; הדרכה והאכלת עטלפים בחדר החושך המדברי. הצטרפו לביקור בשמורה שבה מגוון רחב של בעלי חיים: דישון, ראם, פרא, ערוד, יען, זאב, שועל, קרקל, תנים, צבועים ועוד. ניתן לשלב עם לינה בחניון הלילה.
היכן: שמורת טבע חי-בר יטבתה
בהרשמה מראש בטלפון  08-6373057, חינם למנויים.

לפרטים נוספים על הערב בעולם

פרטים נוספים בטלפון 3639 *  ובאתר רשות הטבע והגנים www.parks.org.il
 

תמונה מתוך תוכן באתר למטייל בישראל (טיולי)