כל המידע על פסטיבל חגיגת האסיף במוזיאון פעיל עין יעל בירושלים

אטרקציה בירושלים: במוזיאון פעיל עין יעל ייפתח בחול המועד סוכות פסטיבל חגיגת האסיף. הפסטיבל הססגוני, שיתקיים בין ה-12 עד ה-14 באוקטובר 2014 - יכלול שלל אטרקציות ופעילויות לכל המשפחה: מפגש עם בעלי מלאכה ומלאכות קדומות, שחקנים בתלבושות ססגוניות ועולי רגל; תהלוכת עליה לרגל ומגוון סדנאות לילדים; כלים וחקלאות קדומה; חליבת עיזים; הצגות ילדים ומופעי רחוב ומוסיקה ועוד שלל פעילויות.

ברחוב הרומי המשוחזר ייפגשו המבקרים עם בעלי מלאכה קדומים באווירת ימי קדם: עם האורגת, הנפח, הסנדלר, הקדר שעובד על האובניים; יהיו גם מופעי רחוב, שחקנים, ונגנים. המבקרים יוזמנו להשתתף בתחרות חץ וקשת וייהנו משלל סדנאות יצירה לכל המשפחה: הכנת חלילים מחומרים טבעיים; התנסות בקליעת סלים מנצרים; סדנת קדרות; סדנת פסיפס ופרסקו; סדנת אריגה; וסיור במעיין ובאתר הארכיאולוגי. את זמנם של המבקרים ינעימו בין הטרסות נגנים בכלי נגינה מסורתיים.

מדי יום תתקיים בעין יעל ההצגה " ושמחת בחגך" של חבורת "סביבה למסיבה". דוד אברהם, שמתכנן להיות לבדו בסוכה, פוגש את אחיינו  הצעיר יוסי, מה שהיה צריך להיות מפגש משעמם עם דוד זקן הופך להיות חגיגה אמיתית של שמחת הסוכות. המופע בשיתוף הקהל עוזר ליוסי ולדוד אברהם להכיר את החג ולשמוח בו.

פסטיבל חגיגת האסיף במוזיאון פעיל עין יעל יתקיים בימים ראשון שני שלישי, חול המועד סוכות 12-13-14 בין השעות 10:00 עד 17:00.