כל המידע על חגיגת חושים, מוח, אשליות ומדע – סוכות בגן המדע

לאירועי סוכות נוספים ועוד המלצות לסוכות, היכנסו >>

חג סוכות הוא חג המדע, כבכל שנה, מוזיאון גן המדע ע"ש קלור מקיים בחג סוכות ובחול המועד פסטיבל של פיזיקה, כימיה, טבע ומדע למשפחות וילדים. מדריכי הגן יעבירו שפע פעילויות, הדגמות והפעלות אינטראקטיביות המערבות את כל החושים. חושי הראיה והשמיעה יאותגרו בשאלות, וצוות הגן יענה: מהם גלי הקול ואיך הם נפגשים? איזה צורה יש לקול וכמה מהר אנחנו מסוגלים לראות ? איך נוצרים צבעים וממה מורכב אור השמש?

לכבוד הפסטיבל הוצבו ברחבי הגן מוצגי מדע חדשים, מלאי ברק ומעוררי מחשבה שיתעתעו בחוש הראיה. המוצגים החדשים מגיעים מעולם האשליות האופטיות, והם גדולים במיוחד, עשירים בצבעים, נראים רחוקים או קרובים, "זזים" או דוממים. אורחי הגן יוכלו להנות מחידונים נושאי פרסים במשחק 'חפש את המטמון' ובשעות הערב יגיעו מיטב מדעני מכון ויצמן למפגשים על המחקרים העכשוויים בתחום חקר המוח, וידברו על זה בגובה עיני הילדים. תערוכת המוח האינטראקטיבית שנפתחה בגן ממשיכה להציג את כל מה שמוזר ומעניין בראש שלנו, ותהא פתוחה במהלך כל החג.

באודיטוריום יציגו הדגמות מרתקות: במופע 'מדע לא בדיוני' יציגו את הקשר שבין האדם למכונה, וכיצד שולטים במחשב באמצעות מחשבות. במופע 'גלים נפגשים' יחשפו את גלי הקול, וילמדו כיצד ניתן לראות אותם, ובמופע 'מעבר לקשת' ידגימו את כל מה שצריך לדעת על אור, ערבוב צבעים וגם יסבירו ממה מורכב אור שמש.

על מדשאות גן המדע יערכו הדגמות תעתועי חושים ויסבירו מה מאפיין את החושים שלנו, האם החושים יכולים להתבלבל וכמה חושים יש לבני אדם?

במעבדת השטח מכינים ניסויים מלהיבים בשיתוף הקהל ובסדנאות היצירה המדעיות הילדים יוכלו להרכיב 'כובע-מוח' ולבנות "תעתועי תנועה" קטנים אותם יקחו הביתה.

כיפת האקולוגיה של גן המדע, האקו-ספירה, תהיה פתוחה למבקרים במשך כל ימי הפסטיבל ובה חוויה רב חושית של מראות צלילים וצבעים בצמחים מיוחדים ודגים ידידותיים.

חגיגת המדע תתקיים בשבתות, בחג ובחול המועד סוכות בין השעות 09:00 עד 18:00. בערבי חג עד השעה 14:00.

מפגשים עם מדעני מכון ויצמן יתקיימו ב-12-14 לאוקטובר בשעות הערב.