כל המידע על ''פורחים בגיל'' – מיצב ענק בלב המוזיאון

לאירועי סוכות נוספים ועוד המלצות לסוכות, היכנסו >>

"פורחים בגיל" הוא מיזם חברתי-אמנותי, המביא לידי ביטוי את חיוניותם וכושרם היצירתי של בני הגיל השלישי בישראל. 1600 אזרחים ותיקים יצרו 10,000 פרחי קרמיקה מרהיבים, ביוזמתה ובהדרכתה של האמנית שלומית חפר. במיזם, שנעשה בהתנדבות וללא כוונת רווח, שולבו כ- 70 מרכזים של בני הגיל השלישי בכל רחבי הארץ - מרמת הגולן בצפון ועד חבל אילות בדרום, והוא מציג את הפריחה והשגשוג היצירתי הקיימים בכל אחת ואחד מאתנו, ללא קשר לגיל הכרונולוגי. החל ב- 19 בספטמבר, יוכלו המבקרים במוזיאון ארץ-ישראל, תל-אביב ליהנות מיופיים של אלפי הפרחים הצבעוניים, ש"יישתלו" בגן המוזיאון.

המשתתפים, שרבים מהם מעולם לא עסקו ביצירה, ולחלקם היה זה המפגש הראשון בחייהם עם עבודה בחומר, גילו את חדוות היצירה, את היצירתיות ואת היכולת לבטא את עצמם. בתהליך שנמשך כשנה, יצרו המבוגרים במסגרת חוגי קרמיקה (במעונות יום, בדיור מוגן, בחוגים ובמרכזים לגיל השלישי) פרחי קרמיקה צבעוניים, על פי הנחיות כלליות שאפשרו חופש ביטוי יצירתי. חפר חיברה את כל הפרחים יחד לכדי תמונה  משותפת, המציגה את בני הגיל השלישי כקהילה יצירתית ויצרנית אשר יכולה ומעוניינת לתרום מיכולותיה לחברה.

המיזם מבקש להציג נקודת מבט אחרת על חיי בני הגיל השלישי, הבאה לידי ביטוי בשמחת חיים, בנכונות ללמוד, ברצון ליצור ולתרום. הכרה ביכולות אלה עשויה לשנות גישות ותפיסות רווחות בהקשר זה. עלינו, כחברה, לאפשר חיים מלאים ואיכותיים גם בגיל הזקנה, כי למעשה, אלה הם אותם אנשים מלאי תשוקה, יכולות, כישרון ויצירתיות כפי שהיו תמיד. צריך רק קצת יותר תשומת לב, רצון לראותם והתייחסות מתאימה, והנה צומח מקרבם שדה עצום, מלא צבע ועשייה משותפת.

המיזם יוצג עד 27.12.14