כל המידע על פסטיבל עכו ה-35 לתיאטרון ישראלי אחר

אירועי סוכות נוספים ועוד המלצות לסוכות, היכנסו >>

11 ההצגות אשר נבחרו על ידי הנהלה האומנותית של הפסטיבל ויועלו בבכורה יעסקו בין היתר:

מסע של הקהל בעקבות המיתולוגית היוונית בחללים שונים (בהצגה גן העדן האבוד), מסעם של ילדים אבודים דרי רחוב (בהצגה אופל-יה), רולטת היחסים בצ'ט רולט (בהצגה אמסטרדם בלוג), עולם שבו הכול הוא מוצר, על בני אדם ועובדים זרים (בהצגה דרקון הזהב), על אסיר פלסטיני המשוחרר מהכלא הישראלי  אל הגדר בעזה (בהצגה סלים סלים), לבטיה של נערה על נטייתה המינית (בהצגה למונה ליזה יש שפם), מקומם של המוגבלים והדחויים בחברה (בהצגה הבית זה מה שמפריד), על הדור האבוד הנלחם למצוא משמעות (בהצגה מנותקים), על הכוח ההישרדותי דרך יצירת בובות (בהצגה פנינה לב זהב), עולמן של קבוצת נשים הכלואה באותו הבית (בהצגה אני רוצה לרקוד קייט), ועולמם של ילדים בסיכון (בהצגה מקלט #02).

בין היוצרים והשחקנים  המשתתפים השנה בפסטיבל: לילך דקל אבנרי במאית שזכתה בפסטיבלים שונים מגיעה לפסטיבל עם הצגה המבוססת על המיתולוגיה היוונית ג'ורג' אסקנדר ( הומלנד, חשופים, הרודן, "בית לחם) בתפקיד האסיר הפלסטיני המשוחרר מהכלא ,השחקן הוותיק נתן נתנזון בהצגה שכולה מתרחשת במסעדה אסייתית,  הבמאי והשחקן ג'ייסון דנינו הולט (MTV, הנפילים ועוד),הבימאית והיוצרת הוותיקה חנה ואזנה גרינוולד בעבודה משותפת עם הבובנאית ג'קלין פערל, יוליה פלוטקין (חסמב"ה, עניין של זמן, השרדות) בהצגה על עולם הצעירים בעידן הדיגטלי המנוכר, השחקנים הוותיקים דורון צפריר, יוסי סגל ובהט קלאצ'י בהצגה על אם ובנה השותק ומאבקם להכרה וקבלה.

אירועי החוצות, לראשונה בפסטיבל תיערך "תחרות אהוב הקהל" שתבחר על ידי הקהל המגיע לפסטיבל בהצבעה בSMS. כמו כן, אירועי החוצות השנה יוצרים חגיגה מגוונת וצבעונית של מופעים. מופעי קרקס ולהטוטנות,  מופעי אקרובטיקה אווירית על חבל, במות מוסיקה קצביות וקסומות, מופעי מחול, פסלים חיים, והצגה שטה מיוחדת לילדים: "האוצר"  בבימויו של נורמן עיסא. ההצגה השטה משלבת תיאטרון והפלגה בים כאחד ונמצאת בפעם הראשונה בנמל עכו.

אורחת מיוחדת  מצ'כיה בפסטיבל היא ההצגה " The Voice Of Anne Frank " שתופיע לראשונה בישראל, במסגרת סיבוב הופעות בינלאומי. לאחר שהופיעו ב: צ'כיה, הולנד, גרמניה, ארה"ב, צרפת, קנדה ועוד
ההצגה יוצאת למסע בעקבות יומנה של אנה פרנק בשילוב מחול ומוסיקה חיה על הבמה. המסע לוקח את הקהל דרך העיניים והחוויות של אנה פרנק בזמן כתיבת היומן . בין המשתתפים הצ'לנית  ננסי ג'ו שניידר. בבימוים של פטר בוהק והשחקנית הראשית והרקדנית: מירנקה צ'חובה.

יום העיון השנתי יעסוק השנה ב"נשים בפרינג' הישראלי: תיאטרון ומחול" בהשתתפות: ד"ר רותי אבליוביץ', פרופ' שולמית לב אלג'ם, דניאלה מיכאלי, עודד קוטלר, איציק ויינגרטיין, נאוה צוקרמן, רות אשל, יסמין גודר, גבי אלדור עירית פרנק, נעמי יואלי, סמדר יערון ואחרים. כמו כן תתקיים השנה תערוכת הצילומים "בזמן אמת" רטרוספקטיבה של צלם הפסטיבל יוהן שגב.