כל המידע על פסטיבל שקספיר הבינלאומי

פסטיבל שקספיר מתארח לראשונה בתיאטרון הישראלי, והוא מביא איתו עושר של שפות תיאטרון, פרשנויות מקוריות ומפגש תרבויות אל חמש הבמות של התיאטרון הקאמרי, וחושף את עבודותיהם של כמה מהבמאים הבולטים בתיאטרון הבינלאומי. התוכנית מורכבת מהפקות ייחודיות ועטורות פרסים מחו"ל מלוות בכתוביות לעברית, והפקות שקספיר נבחרות מהתיאטרון הישראלי. לצד כל אלה יתקיימו גם פאנלים וסדנאות בהשתתפות היוצרים מחו"ל ויוצרים מקומיים. בואו לחוות את שקספיר מרגש, מצחיק, מהפנט, ומטלטל!

מההפקות הבינלאומיות שישתתפו בפסטיבל:

"רומיאו ויוליה" בבימוי אוסקרס קורסונובס (תיאטרון העיר וילנה, OKT Theatre, ליטא)
קורסונובס מביים את המחזה לא כחגיגת אהבה רומנטית, אלא כסיפור על שתי פיצריות מתחרות המוצאות בשנאה הדדית פורקן, ובאויב סם חיים. וכשרומיאו מהפיצריה האחת מתאהב ביוליה מהפיצריה השניה והם מחליטים להינשא, האיבה רק מתלקחת ביתר שאת ומביאה את השניים אל סופם הטראגי. קומדיה שחורה, דרמה חברתית שבה זוג הנאהבים מגלם את החופש האפשרי שהולך לאיבוד בחברה העסוקה במלחמות פנימיות. על האהבה שנולדה משנאה, ועל האבסורדיות בשנאה ההופכת למסורת, מעודדת קונפליקטים ומפרידה בין אנשים.

 • מתי: חמישי, 6.11, בשעה 20:30, ושישי 7.11, בשעה 20:30.
 • איפה: קאמרי 2.


"הסערה" בבימוי סילביו פורקרט (התיאטרון הלאומי הרומני, קריובה, רומניה)
פרוספרו, דוכס מילנו, מגורש מממלכתו על ידי אחיו הבוגד אנטוניו על ספינה קטנה עם בתו מירנדה, מצויד בספרים האהובים עליו. בחדר הזוי, מספר פרוספרו לבתו שהם הגיעו לאי. מירנדה היפה הופכת לקליבן  ומנסה להרוג את פרוספרו. בינתיים, ספינה עם אנטוניו ופרדיננד, בן מלך נאפולי שעזר לאנטוניו לגרש את אחיו, נקלעת לסופה איומה אותה חולל פרוספרו בעזרת אריאל. הספינה טובעת, והניצולים מגיעים לאותו אי שם ישיב להם פרוספרו כגמולם. באותו אי פרדיננד נפגש בקליבן שבינתיים הפך חזרה למירנדה שמתאהבת בו.  קליבן מתידד עם טרינקולו וסטפנו, מניצולי הספינה. הם שותים לשכרה ויוזמים להרוג את פרוספרו. אריאל מזכיר למלך ולאנשיו את בגידתם בפרוספרו.   קליבן ושותפיו למזימה מגורשים. פרוספרו נפרד מאריאל, מוותר על כוחות  הכישוף שלו, ומשלים עם רודפיו.

 • מתי: רביעי 12.11, בשעה 20:30, וחמישי 11.13, בשעות 20:30, 17:00.
 • איפה: קאמרי 2.

"אותלו" בבימוי יארני לורנצי (תיאטרון העיר לובליאנה, סלובניה)
בקפריסין, שם נמצא הצבא הוונציאני בדרכו להדוף את התורכים, יאגו מנסה להסביר את מקור שנאתו לאותלו, מפקדו, שבחר לקדם את קסיו ולא אותו. יאגו, המקנא גם בזוגיות של אותלו עם דסדמונה היפה, מתחיל לתכנן את הרס אותלו. כבמאי תיאטרון השולט בכל פעולה על הבמה, מתוך יצר אלים לנקום, וכשרון מזהיר בתחמנות המנצלת את חולשות האנשים סביבו, יאגו לוכד את הסובבים אותו ברשת של שקרים. הוא מאשים את דסדמונה בבגידה. אותלו, שחי בפחד מתמיד שאהבתו לדסדמונה תתפוגג כחלום יפה, משמש מטרה קלה לתחמנות של יאגו.

 • מתי: שבת, 8.11, בשעה, וראשון, 9.11, בשעה 20:30.
 • איפה: קאמרי 2.
   

מההפקות הישראליות שישתתפו בפסטיבל:

"מקבת" בבימוי עמרי ניצן (תיאטרון הקאמרי)

עמרי ניצן, במאי תיאטרון ואופרה, המנהל האמנותי של התיאטרון הקאמרי, זוכה פרס התיאטרון הישראלי לבמאי השנה חמש פעמים, זוכה פרס הצגת השנה בבימויו חמש פעמים. הצגת "המלט" בבימויו זכתה לפרס ההצגה הטובה ביותר בעשר השנים האחרונות בתיאטרון הישראלי. מביים באופרה הישראלית ובתיאטרונים נבחרים בחו"ל.

 • מתי: שני, 9.11, בשעה 20:30, ושלישי10.11 בשעה 17:30.
 • איפה: קאמרי 3.

"הסוחר מונציה" בבימוי אילן רונן (הבימה התיאטרון הלאומי) 
ההצגה השתתפה בפסטיבל Globe to Globe  בלונדון, 2012 וזכתה להצלחה רבה.

 • מתי: שני, 10.11, בשעה 20:30 ושלישי, 11.11, בשעה 20:30.
 • איפה: קאמרי 2.

הנשים העליזות מוינדזור, "קומדיה לזמננו", בימוי אודי בן משה (תיאטרון החאן)
הצגה בתהליך – תיאטרון החאן חושף את קהל הצופים והמשתתפים בפסטיבל שייקספיר הבינלאומי לתהליך היצירה והעבודה על המחזה השייקספירי שיעלה בחאן בדצמבר 2014. החשיפה תכלול תיעוד מיוחד לפסטיבל של תהליך החזרות על ההצגה וההתרחשויות של מאחורי הקלעים. קומדיה מרנינה ופרועה המתרחשת בחצר המלך האנגלי, שבה טיפוסים שונים ומשונים רוקמים עלילות אהבה ומזימות נקמה. תרגם לעברית נסים אלוני, מחשובי היוצרים בתיאטרון הישראלי כמחזאי, במאי, ומתרגם. אודי בן משה מביים בתיאטרונים המרכזיים בישראל, הצגותיו זכו בפרסים רבים, ביניהם פרס במאי השנה (פעמיים). במאי הבית בתיאטרון החאן.
 

עוד בפסטיבל:

 • שקספיר חוצה גבולות: מרתון הקרנות של הפקות מובילות מחו"ל 
 • פוליטיקה ותיאטרון: פאנל בינלאומי של במאים שביימו את הצגות שקספיר
 • שקספיר כתיאטרון של במאי
 • מפגשים קהל עם היוצרים מחו"ל ומהארץ בכל ערב במשך הפסטיבל
 • תחרות כתיבת מאמר הביקורת הטוב ביותר על הצגות הפסטיבל לקהל הרחב.
   

* התוכנית אינה סופית, ייתכנו שינויים