כל המידע על פסטיבל צלילים במדבר מגיע בחנוכה לשדה בוקר

פסטיבל צלילים במדבר חוזר להביא את המוזיקה הישראלית האיכותית, המקורית והמגוונת לדרום הארץ. כל אחד מארבעת ימי הפסטיבל יוקדש לנושא מרכזי אחר: מוזיקה ישראלית מקורית, 100 שנים להולדתו של סשה ארגוב,  שירה ישראלית, ותזמורות ישראליות. המופעים השונים יציעו זווית שונה לכל נושא, ואומנים מוכרים וחדשים יקחו חלק במופעי מחווה למלחינים ויוצרים של נכסי צאן ברזל בשירה ובמוזיקה הישראלית, במפגשים אינטימיים בין יוצרים ובין מאזינים וגם בהופעות גדולות ושמחות ללא תשלום. ימי הפסטיבל:

יום חמישי, 18.12 – מוזיקה ישראלית מקורית
ארבעה מופעים יביאו זווית אחרת של מוזיקה מקורית: שירת המקהלה הקאמרית כפר סבא שתבצע את "קהלת" – יצירתו החדשה של אהרון חרל"פ. גרוב ישראלי-ערבי של אנסמבל "חביבתי" עם צליל ייחודי המפגיש מזרח ומערב. ערב ייחודי של הסינפונייטה הישראלית באר שבע שתבצע יצירות של מלחינים ישראלים, ופאנק יהודי של להקת שממל המשלבת בהצלחה קברט ורוק, ג'אז ופופ, גרוב סקא פולק ומוזיקה חסידית.

לתכנייה המלאה של יום חמישי >>

יום שישי, 19.12 – 100 שנים להולדתו של סשה ארגוב
איתמר ארגוב, בנו של סשה, גבי ארגוב ויונית שקד גולן, אנסמבל מיתר והזמרים אלון אולארצ'יק, נורית גלרון ועפר כלף – ישתתפו בשלושה מופעים שונים המוקדשים למלחין האהוב: מופע הבוקר יוקדש לילדים במעשייה מוזיקלית "למה למשל משל" של התזמורת הסימפונית אשדוד על פי טקסט של לאה נאור. אנסמבל מיתר יבצעו ויקליטו יצירות של מלחינים צעירים באולפן הפתוח. את היום תחתום נורית גלרון במופע אינטימי בכיכר הפסטיבל.

לתכנייה המלאה של יום שישי >>

יום שבת, 20.12 – שירה ישראלית
"סוף התחלה וחתולה", מופע לכל המשפחה עם ישראל גוריון, אלברט כהן ונירה רבינוביץ' יפתח את היום. אחר הצהריים תבוצע בהשמעת בכורה "רוברטו" – אופרה קאמרית מקורית בהפקת הפסטיבל. רגע לפני צאת שבת יעלה "בחצר האחורית" – ארבעה עשר משיריו הפוליטיים של יענקל'ה רוטבליט במפגש יוצא דופן בין עולם המילים של רוטבליט ועולם הקצב וההרמוניה של תומר יוסף, גדי רונן ואיתמר ציגלר. במופע המרכזי תזמורת המהפכה מארחת את יונתן גפן לסיפורים, שירים וסאטירה מושחזת, יחד עם אסף אמדורסקי, אפרת בן צור, סיון טלמור, ורד פיקר ונועם רותם. בסיום היום להקת 'הודנא אפרוביט אוקסטרה' תעלה למופע מרקיד אל תוך הלילה.
לתכנייה המלאה של יום שבת >>

יום שבת, 20.12 – תזמורות ישראליות
התזמורת הערבית יהודית בניצוחו של תייסיר אליאס תבצע עיבודים לשירים ישראליים ויצירות חדשות שחוברו במיוחד לפסטיבל. תזמורת הרחוב הירושלמית תבצע עיבודים חדשים לקלאסיקות מהזמר העברי והלועזי ובהמשך תלווה את הזמר ארקדי דוכין במופע סוחף עם שיריו האהובים.
לתכנייה המלאה של יום ראשון >>
 

במסגרת הפסטיבל יעלו גם מופעים מיוחדים לילדים באולם המרכזי:

המעשייה המוסיקלית "למה למשל משל" 

בביצוע הסימפונית אשדוד על פי טקסט של לאה נאור (מקהלה עליזה, זרעים של מסטיק).
במעשייה שלושה משלים מחוכמים במיוחד של איזופוס המוצגים דרך משחק ומוזיקה: הצרצר והנמלה, הארנב והצב, עכבר העיר ועכבר הכפר. בהשתתפות השחקניות הגר ריש ותמרה קובלסקי והמנצחת עידית שכטמן.
מתי: יום שישי, 19.12, בשעה 11:00.

"סוף התחלה וחתולה" - מופע לכל המשפחה 
חיות החווה מזדקנות - החמור הזקן כבר לא יכול לסחוב והתרנגול כבר לא מתעורר בזמן. בעל החווה לא מוצא בהם יותר תועלת, ומי שאין בו יותר תועלת נפטרים ממנו, כך הוא אומר. שני החברים הקשישים מחליטים לעזוב לפני שיהיה מאוחר מדי. הם משאירים מאחור את החווה שבה חיו כל חייהם ויוצאים לדרך חדשה כדי לעשות את הדבר היחיד שעוד נותר להם - לשיר. בדרך מצטרף אליהם כלב זקן שלא מצליח לצוד ויחד הם מקימים להקה של זמרים זקנים, והולכים לחפש להם מקום שבו יש להם מקום. בהשתתפות ישראל גוריון, אלברט כהן ונירה רבינוביץ'.
מתי: יום שבת, 20.12, בשעה 11:00.