כל המידע על עמוס עוז בערב מיוחד לכבוד צאת ספרו החדש

בספרו החדש של עמוס עוז, "הבשורה על פי יהודה", חוזר הסופר אל ירושלים החצויה של שנות השישים ורוקם סיפור אהבה עדין ומסעיר. אתם מוזמנים לערב מיוחד בהשתתפותו של עוז עם צאת ספרו.

בהשתתפות: א. ב. יהושע | רונית מטלון | שירה חדד עמוס עוז ירון לונדון נילי עוז (חלילית) מנחה: קרן קוך.

על ספרו החדש של עמוס עוז

"הנה כאן סיפור מימי החורף של סוף שנת חמישים ותשע ותחילת שנת שישים. יש בסיפור הזה שגיאה וחשק, יש אהבה נכזבת ויש איזה עניין דתי שנשאר כאן בלי מענה".

כך נפתח הספר "הבשורה על פי יהודה". בחורף 1959 מתהפך עולמו של שמואל הצעיר: חברתו עוזבת אותו, הוריו פושטים את הרגל והוא נאלץ לקטוע את לימודיו באוניברסיטה. הוא מוצא מפלט ופרנסה בביתו של זקן נכה ושנון, ושם גם פוגש בעתליה אברבנאל, אישה יפה ומסתורית. שלושתם שוקעים בשגרה שקטה לכאורה, אך רגשות סוערים גועשים מתחת לפני השטח, ושמואל נחוש לחשוף את הסודות הרודפים את הבית. גם המחקר שזנח, על ישו בעיני היהודים, שב לרתק אותו והוא הולך ונשאב אל סוד דמותו של יהודה איש קריות, התגלמות הבגידה והשפלות.

עוז מהלך על הקו הדק שבין בדיון להיסטוריה. הוא משרטט שני פורטרטים של אנשים שהוקעו כבוגדים ומצביע על דמיון שמתקיים אולי ביניהם. האחד הוא יהודה איש קריות, שמעשיו נחשבים עד היום למקור הקרע בין יהודים לנוצרים, והובילו למאות שנות שנאה, חשד ושפיכות דמים. השני הוא דמות בדיונית: שאלתיאל אברבנאל, בכיר בהנהגה הציונית בשנות התגבשות המדינה היהודית הצעירה, המנסה להזהיר את עמיתיו מפני התוצאות הקטסטרופליות של קרע בין יהודים לערבים, שאכן הפך לעובדה היסטורית גורלית.