כל המידע על אויר הרים צלול: תערוכת יין ירושלים

לעיר שבה האויר צלול כיין עומדת להגיע תערוכה שמתאימה לה בדיוק - תערוכת יין ירושלים, שבה יקחו חלק 40 היקבים המובילים והייננים הטובים בישראל. התערוכה, שמגיעה לבירה זה הפעם הרביעית, היא הגדולה בישראל בתחום היין לצרכן הפרטי, ובמסגרתה תוכלו לטעום מהיינות בביתנים באופן חופשי, להשתתף בהשקת יינות חדשים וסדרות בבכורה עולמית, ולרכוש למעלה מ-160 מותגי יין במחירים מיוחדים. 

בין היקבים שישתתפו: רמת הגולן, הרי גליל, ברקן, סגל, טפרברג, גבעות, יתיר, כרמל, שילה, יפו, אבוהב, לביא, פסגות, מורד, הרצוג, ברטנורא, עמק האלה, מנטיפיורי, ונטורה, חברון, ירושלים, גוש עציון, לואי רויאר, גודט, תניא, נטופה ועוד.

סדנאות יין
במסגרת התערוכה ייערכו גם ארבע סדנאות קצרות למתחילים ולמתקדמים בהנחיית מרצים ומומחי יין מהארץ ומהעולם:

  • חוויה על חושית: הסדנה תתמקד בזיהוי הרכב הארומות ביין: כיצד לזהות טעמים יחודיים, להריח יין באופן מקצועי, לבצע טעימה עיוורת לזיהוי סוג היין בעזרת חיך ולשון, ואילו גורמים מורידים את דירוג איכות היין.
     
  • אזורי גידול: סיור יקבים דרך הטעם מהגולן בצפון ועד לנגב. בסדנה תלמדו על תנאי השטח של ארצנו, המעניקים לכרמים טעמים שונים ונגלה עד כמה ניתן להשפיע על הטעם שהטבע יצק בחומרי הגלם.
     
  • יינות קינוח: כיצד ובאילו מקרים נהוג להפוך יין לקינוח? חשיפה והתרשמות מיינות קינוח שונים מהעולם.
     
  • מהכרם אל הבקבוק: הסדנה תלמד את חובבי התחום על הדרך שהיין עושה מהכרם לבקבוק על כל שלביו, החל מהגידול החקלאי וטיפוח הכרם ועד שלבי הבציר ואחסון בחביות העץ.