כל המידע על שבועות במושב אחיטוב: הפנינג חקלאות וחגיגה קולינרית

מושב אחיטוב בעמק חפר, הידוע בזכות גידול המלפפונים שלו, מזמין  אתכם בשבועות להפנינג חקלאות חווייתי ויום פתוח.
במהלך היום תוכלו ליהנות ממגוון הפעלות חווייתיות לכל בני המשפחה: סדנאות יצירה, סיורים מודרכים בחממות המלפפונים של המושב, יריד ביתנים מקצועי הסוקר את עולם החקלאות לצד חשיפת טכנולוגיות חדשניות, זרעים, פיתוחים ופתרונות ירוקים.

חוויה קולינרית עם המאמות של מושב אחיטוב
לצד כל הפעילויות יחכו לכם הדוכנים של ה"מאמות" - נשות חקלאי המושב. המאמות יפתחו את מטבחיהן הפרטיים ויציעו לאורחי ההפנינג מטעמים אותנטיים מסורתיים מעיראק, כורדיסטאן ופרס – ארצות המוצא של מרבית בני המושב, שהן מכינות מהיבול והתוצרת של גידולי המושב. בין המטעמים שיציעו המאמות בדוכנים: לחם כורדי (מקמח ומים), קובה במיה ברסק בתוספת אורז לבן, קאייה – מעדן מהמטבח הכורדי המסורתי, קוסקוס עיראקי עם מרק ירקות, פריקסה טריפולטאי, פלפל ממולא בסגנון כורדי, קציצות בשר עם תפוחי אדמה, עלי גפן ממולאים בסגנון כורדי, קציצות בשר בפיתה עסיסית, עלי גפן ממולאים בסגנון כורדי-עיראקי ועוד (המנות בתשלום).

היום הפתוח במושב אחיטוב מתקיים אחת לשנתיים, ונחשב למסורת מקומית, במטרה להעלות את מודעות הציבור להתיישבות הציונית, ערכי שמירה ועיבוד אדמות, שימור הנוסטלגיה החקלאית, והיכרות עם ענף גידול המלפפונים. המושב הינו מגדל המלפפונים המוביל בשוק ומגדל כשבעים אחוז מהמלפפונים הגדלים בישראל, לצד גידול עגבניות, פלפלים, תותים וירקות נוספים.