כל המידע על פסטיבל קול המוסיקה בגליל העליון ה-36

המועצה האזורית הגליל העליון בשיתוף מלון פסטורל כפר בלום והרשות לפיתוח הגליל, מתומכי הפסטיבל, מזמינים אתכם לשוב לפסטיבל “קול המוסיקה בגליל העליון”, במתכונתו המחודשת, ובכפוף להנחיות ה”תו הסגול”. בתוכנית סדרה של אירועי מוסיקה בניצוחו של המנהל המוסיקלי של הפסטיבל – הצ'לן הישראלי והפרופ' באקדמיה למוסיקה ומחול בירושלים, צבי פלסר.

מה מחכה לכם בפסטיבל

סופ"ש מוסיקאלי, “שיר הודיה", שבמרכזו יצירתו של ל.ו.בטהובן – "שיר הודיה של המחלים אל הבורא". היצירה תהווה את גולת הכותרת של הפסטיבל, בתזמון מושלם עם חגיגות 250 להולדתו של אבי המוסיקה הקלאסית בטהובן.

בשנת 1825 חלה בטהובן והיה כפסע בינו לבין המוות. לאחר שהחלים המשיך בכתיבת יצירת המופת שלו  - הרביעייה אופוס 132, לה הוסיף שיר הודיה לאל על החלמתו מהמחלה. ברגע כזה בו כל האנושות מתמודדת עם המגיפה, משקף הפרק המיוחד במינו את תחושת ההקלה והכרת התודה על הבריאות ועל מתנת החיים. 

בנוסף תוכלו ליהנות מיצירות קאמריות בביצוע טובי האמנים הישראלים.

הפסטיבל יארח אמנים בינלאומיים מעולם המוסיקה הקלאסית, בהם עמיחי גרוס - הוויולן הראשי של הפילהרמונית של ברלין, הסופרן אלמה מושונוב שדה המככבת בהצגות ומופעי אופרה ברחבי אירופה, הסולן והמנצח הבינלאומי וכנר מוביל בתזמורת הפילהרמונית של ברלין לשעבר, גיא בראונשטיין ועוד. 

פרטים נוספים