כל המידע על טיול בעקבות ישו - אתרי נצרות במסלול סובב כנרת

נקודות האיסוף באוטובוס מתל-אביב:

07:00 - תל-אביב רכבת ארלוזרוב ליד השכרת רכב שלמה SixT 07:15 - צומת גלילות בתחנת האוטובוס ליד הסינימה סיטי 07:20 - צומת כפר שמריהו 07:30 - צומת נתניה בתחנת האוטובוס מתחת לגשר 07:40 - צומת אולגה בתחנת האוטובוס ליד הגשר 08:00 - צומת גן שמואל 08:20 - צומת מגידו 16:00 - סיום משוער ותחילת חזרה

שבת 18/7: בעקבות ישו - אתרי נצרות במסלול סובב כנרת

טיול מעניין ומרתק בהדרכת מויש מעוז

הצטרפו לטיולים ואגדות בפייסבוק לתמונות ועדכונים

ההתישבות הנוצרית בשולי הכנרת התחילה כבר לפני אלפי שנים. אתרים נוצרים רבים נמצאים סביבה, ולנו תהיה לנו הזדמנות לבקר בחלק משלל האתרים הרבים סביב הכנרת, כולל כנסיות נוצריות בטבחה ובכפר נחום, דומוס גליליי ומנזר כורסי.

נתחיל את הביקור בדומוס גליליי או בעברית "הבית בגליל", שזהו בעצם בית ספר לכמרים שנמצא על הר האושר ונוסד כתוצאה מחלומו של האפיפיור פאולוס השישי, שראה בחזונו מקום גדול על ההרים סביב הכנרת שבו יוכשרו כמרים. המקום נבנה בראש הר האושר ומכיל שלושה מפלסים מרהיבים ובהם תצפית מדהימה על הכנרת.

לאחר מכן, נמשיך ונסייר בהר האושר, שם נמצאת גם כנסיית הר האושר, ובה עפ"י המסורת בחר ישו 12 מתלמידיו, להיות שנים עשר שליחיו, הכנסייה בנויה בצורת מתומן, כאשר על כל צלע כתוב פסוק מתוך דרשתו של ישו. על ההר, הידוע גם בשם, הר נחום, נשא ישו את דרשת ההר ובה כלל את עיקרי תורתו.

נמשיך את טיולנו מעמיק הידע אל טבחה, נבקר בחלק מאתרי הנצרות וננסה להבין מדוע הם כה חשובים. טבחה ידועה בנצרות כמקום שבו ביצע ישו את נס הלחם והדגים, שבו האכיל ישו 5000 איש בעזרת חמישה ככרות לחם ושני דגים בלבד. וכיום מצויה במקום כנסיה חדשה, שנבנתה על שרידיה של כנסיה מהתקופה הביזנטית.

בנוסף, מאמינים הנוצרים כי במקום זה התרחש נס נוסף ובו, התגלה ישו לאחר מותו, למאמיניו הדייגים והוא ציווה על שמעון להמשיך את דרכו. כמו כן, נמצאת בטבחה גם כנסיית הבכורה של פטרוס, שהיא כנסייה פרנציסקנית ובמקום זה לפי המסורת, נגלה ישו לשבעה מהשליחים לאחר קומו מן המתים, סעד עימם, והעניק לפטרוס הקדוש את הבכורה.

כמו כן, נגיע לכפר נחום ונבקר בכנסיית בית פטרוס, זוהי כנסייה נוצרית-קתולית שנבנתה מעל אתר שבו נתגלתה בחפירות כנסייה מתומנת מהמאה ה-5, שנבנתה מסביב למבנה קדום יותר בעל חדר יחיד, ואשר התגלה ב-1968. מבנה זה נקבע במסורת הנוצרית כביתו של השליח פטרוס הקדוש. בכפר נחום ניתן למצוא גם מורשת יהודית, ואנחנו נבקר בבית הכנסת העתיק והיפהפה ששוכן בו, מבנה בית הכנסת עשוי ברובו משיש ואבני גיר לבנות.

כנסיה נוספת ומרהיבה שנבקר בה היא "כנסיית 12 השליחים", שהוקמה בשנת 1931 ובה מנזר קטן עם נזירים בודדים.

נבקר גם באתר מגדלא המרתק בו בית כנסת מהקדומים בעולם ואתר קדוש לנצרות ונסיים במעיין המקסים - עין איוב, למרות שהאתרים בהם נבקר מוצלים והשמש לא תעיק, נתרחץ במימיו הקרירים :-)

הטיול שלנו:

מחיר: 150 ש"ח, כולל הדרכה, אוטובוס וכניסה לאתרים.

מה להביא: כובע, 3 ל' מי שתייה לאדם, אוכל לדרך, בגד-ים, בגדים להחלפה, נעלי הליכה נוחות וסנדלים למים וקרם הגנה.

אחראי טיול: מני בטלפון 03-6818776 או במקרה חירום 050-4314422, הכניסו לזיכרון לכל מקרה.

מדריך: מויש מעוז

נקודות האיסוף באוטובוס מתל-אביב:   

  • 07:00 - תל-אביב רכבת ארלוזרוב ליד השכרת רכב שלמה SixT
  • 07:15 - צומת גלילות בתחנת האוטובוס ליד הסינימה סיטי
  • 07:20 - צומת כפר שמריהו
  • 07:30 - צומת נתניה בתחנת האוטובוס מתחת לגשר
  • 07:40 - צומת אולגה בתחנת האוטובוס ליד הגשר
  • 08:00 - צומת גן שמואל
  • 08:20 - צומת מגידו
  • 16:00 - סיום משוער ותחילת חזרה

    יש להגיע 5 דקות לפני השעות המצויינות - האוטובוס לא מחכה למאחרים

 לחצו כאן למעבר לאתר "טיולים ואגדות" להרשמה מאובטחת 

 ביטולים: עד שבוע לפני האירוע 20 ש"ח לאדם. משבוע לפני האירוע אין החזרים

*הצהרת בריאות: בהרשמתי לטיול אני מצהיר כי מצב בריאותי תקין וכושרי הגופני מתאים לטיול כפי שתואר

*המסלול נתון לשינויים על פי החלטת המדריך בשטח

* קיום הטיול מותנה במינימום משתתפים