כל המידע על מוזיאון ישראל חוגג 50 בהפנינג יומולדת לכל המשפחה

ילדים שנולדו בחופש הגדול מתקשים לרוב לחגוג יום הולדת עם כל החברים מהגן ומהכיתה. השנה מוזיאון ישראל מראה שדווקא בחופש הגדול אפשר לארגן את החגיגה הכי גדולה, ומזמין את כולם להצטרף. אחרי סדרת מופעי הקיץ למבוגרים, מוזיאון ישראל מתכנן מסיבה מיוחדת לילדים לציון חגיגות ה-50 של המוזיאון, בהשראת התערוכה יומולדת.

בין הפעילויות שיחכו לילדים (וגם למבוגרים) בהפנינג:

סדנת יצירה בבלונים צבעוניים 
כל אחד חולם ללמוד איך ליצור יצורים קסומים באמצעות בלונים. זה הזמן לשתף את הילדים בסודות קיפול הבלונים!

עוגיית משאלת מזל
בואו להביע משאלה בתוך עוגייה וליצור קופסת מתנה למי שאתם אוהבים.

משחקי יומולדת של פעם
כשההורים היו ילדים הם שיחקו במסיבות יום ההולדת בשלל משחקים: השחלת נר לבקבוק, קליעה לשער עם כדור צמר גפן, חבילה עוברת ועוד. בהפנינג יוכלו הילדים לשחק במשחקים של ההורים, ואפילו להתחרות בהם!

גלעד ויטל מלהקת שוטי הנבואה בהופעה
מופע מוסיקלי מיוחד לכבוד יום ההולדת, שבו גם הקהל משתתף.

סיפורים על טכסי יום ההולדת
מדוע חוגגים יומולדת והאם תמיד חגגו? למה נוהגים להעניק מתנות? כיצד חוגגים בארצות רחוקות ו
היכן ישנים עם מפלצת לילה שלם?

חגיגות יום הולדת מהסרטים
בזמן שמוזיאון ישראל חוגג 50, בעולם מציינים 120 שנה להולדת הקולנוע. זו הזדמנות מצוינת ללמוד על חגיגות יומולדת בסרטים: מיקי מאוס שניסה ללא הצלחה לחגוג יום הולדת לכלבו פלוטו, עליסה בארץ הפלאות שחגגה "אין יומולדת", הארי פוטר שהוזמן לבית ספר לקוסמים כשניסה לכבות את הנרות על העוגה ועוד. התסריטאי-במאי אלון גור אריה, יפגיש את כל המשפחה עם קטעי סרטים קלסיים מימי הסרט האילם ועד לימינו.

ההשראה להפנינג: התערוכה יומולדת
התערוכה, המוצגת באגף הנוער של המוזיאון, מוקדשת כל כולה ליום הכי מיוחד בשנה. בתערוכה יכולים המבקרים להשתתף ביום הולדת גשום בלי להירטב, לשוטט על שולחן יום הולדת גדול שעליו עוגה ענקית, סוכריות וכוס מיץ, לנשוף על נר יום הולדת בזמן שמבקשים משאלה ולקבל תמונה שמראה איך אנחנו נראים ברגע הקסום הזה בו מעולם לא הוצבה לפנינו מראה, ועוד יצירות מרתקות רבות של אמנים מהארץ ומחו"ל שכולן עוסקות באירוע המיוחד של יום ההולדת.

ולקינוח: מופע סיום מרהיב: חבורת קרקס נודד
החבורה 
מתכנסת לחגיגת יום הולדת לא שגרתית במוזיאון: מופע וירטואוזי, קצבי וקומי המלווה בקטעי להטוטנות, ליצנות ואקרובטיקה אווירית.

מחירים ומידע נוסף

  • שעות הפעילות: 17:00-21:00.
  • עלות: הכניסה והפעילות לילדים בחינם.
  • מתנה מיוחדת לילדים לרגל החופש הגדול: בחודש אוגוסט כל הילדים נכנסים חינם למוזיאון.