כל המידע על אירועי שנת הקהל ברובע היהודי בירושלים

מעמד הקהל הוא המעמד בו התאספו כל בני ובנות עם ישראל ללא הבדל ובאחדות מלאה בבית המקדש בכל סוף שנת שמיטה - טקס מרגש רב-רושם של התקהלות והתאספות העם כאיש אחד בלב אחד, סמל של אחדות ושוויון, לשמיעת קריאת התורה מפי מלך ישראל. משנת 1945 מתקיים המעמד בישראל ברציפות מדי שבע שנים בחוה"מ סוכות.

השנה החליטה הממשלה על קיום שנת הקהל בסימן אחדות ושוויון במטרה לאחד את העם ולחבר בין כל המגזרים והקבוצות במדינה. במהלך השנה יתקיימו מספר אירועים במסגרת חגיגות שנת הקהל.

החגיגות ייפתחו כבר בחודש אוגוסט, ואתם מוזמנים להשתתף באירועים ופעילויות לכל המשפחה ברובע היהודי בירושלים:

פעילויות בגן הארכיאולוגי | חפש את המטמון, שוק משוחזר עם שחקנים מחופשים, אמנים, סוחרים ועוד

 • במקום שבו לכל אבן סיפור, מחכות לילדים אבני ספוג ענקיות שבעזרתן יוכלו לבנות את הכותל מחדש.
 • בין העתיקות והמוצגים טמון מטמון אותו יוכלו למצוא המבקרים בעזרת דף חידות וסתרים.
 • ברחבת הגן הגדולה, על מדרגות חולדה תוכלו לשמוע מה חדש מפי עולי הרגל להר הבית, לבקר ברחוב ובשוק עתיק משוחזר ולפגוש אמני מלאכות קדומות שיציעו מרכולתם לעולי הרגל בדיוק כמו אז.
 • חובבי הגאדג'טים יוכלו ליהנות מהמשחק האינטראקטיבי "יש לאן" - משחק בסגנון חפש את המטמון עם שאלות אינטראקטיביות ותשובות שיובילו את השחקנים במסלול מרתק בגן.
 • סיור מודרך בגן ייצא כל שעה עגולה (מחירים: 29 ₪ למבוגר, 15 ₪ לילד).
   

מסע בזמן ברובע ההרודיאני | בואו לפגוש כהנים ולגלות איך חיו עשירי העיר מקרוב
במקום הכי קריר (מקורה וממוזג) ברובע היהודי, נמצאות העדויות הגדולות ביותר לירושלים של פעם, היא שכונת בתי הכוהנים המכונה גם הרובע ההרודיאני. סיור תיאטרלי מיוחד ייקח את האורחים אל מתחת לפני האדמה, אל החדרים הכי פרטיים, שבהם יפגשו את הכוהנים - תושבי ירושלים העתיקה והאמידה, את המורדים וגם את פשוטי העם. המסע בזמן יכלול הצצה אל המקוואות והמרחצאות, כלי המטבח העשירים והפסיפסים המרהיבים בבתיהם של חשובי הדור.

 • סיור תיאטרלי ייצא בשעות 11:00, 13:00, 15:00, 17:00. (מחירים: 20 ₪ למבוגר, 10 ₪ לילד).


סיורים בבית הכנסת החורבה
בית הכנסת העתיק והמפורסם, שנבנה לראשונה במאה ה-18 ומאז נחרב ונבנה כשלוש פעמים, מזמין אתכם לסיורים מודרכים, כולל תצפית מדהימה על ירושלים העתיקה (מחירים: 20 ₪ למבוגר, 10 ₪ לילד).


מציג אורקולי בבית השרוף
בבית המגורים מתקופת בית שני שנחרב בשריפה הגדולה בימי המרד הגדול, תוכלו לצפות במיצג אורקולי מיוחד, שמעביר את סיפורה של משפחת כוהנים בזמן המרד וחורבן בית המדרש (מחירים: 29 ₪ למבוגר, 15 ₪ לילד).
 

אפליקצייתCamhere  החדשה
לרגל שנת הקהל הושקה אפליקציה תיירותית חדישה, שאתרי הרובע היהודי הם הראשונים להשתמש בה. Camhere היא מצלמה מבוססת מיקום שבזכותה לעולם לא תשכחו היכן ביקרתם: באמצעות האפליקציה תוכלו לראות את המיקום המדוייק, גם כשתדפיסו את התמונות ותרצו לשלוח לחברים. במקום לספר ולתת פרטים על האתרים התמונה תספר הכל: איך מגיעים, עלויות ומה אטרקטיבי במקום. על גבי התמונה מופיעים פרטי המקום בו הצטלמת עם אייקון ווייז שיוכל לכוון אותך ולחזור למקום בו היית או לתת למכריך הזדמנות להגיע למקום בו אתה מטייל.

שעות, מחירים ומידע נוסף

 • מתי: בימים ראשון-חמישי, בשעות 11:00-18:00.
 • כרטיס משולב ל-3 אתרים (כולל תצפית): מבוגר: 40 ₪, ילד: 30 ₪, משפחתי (זוג + ילדים): 160 ₪.
 • לפרטים נוספים: 4987* או בעמוד הפייסבוק תיירות הרובע.