כל המידע על חדש בלוד: שוק הלילה של ישראל

קבוצת נשים יהודיות וערביות חברו למיזם ראשון מסוגו: שוק הלילה של ישראל, שיערך בלוד העתיקה ויאגד תחת קורת גג אחת מציגים ממגוון קהילות ותרבויות בישראל: האתיופית, הבדואית, הרוסית, ההודית, הגרוזינית, הערבית, המרוקאית ועוד. בדוכנים ימכרו אוכל, לבוש, תכשיטים וחפצי אמנות ייחודיים, מוצרי קוסמטיקה טבעיים, כלי בית ועבודות יד ייחודיות.

השוק יתקיים בחאן חילו, מבנה אבן עתיק ומיוחד בלוד העתיקה, ומתוכנן להתקיים אחת לחודש. השוק מביא לארץ את מסורת שווקי הלילה של המזרח הרחוק, שמהווים מוקד קניות ובילויים לתושבים מקומיים ולמבקרים, וכן מקור פרנסה לרבים. השוק פועל ללא כוונת רווח על מנת להעניק במה להתפתחות כלכלית של תושבים ועסקים ולמקם את לוד העתיקה על מפת הטיולים והקניות של תושבי ישראל.


סיורים מרתקים בעיר העתיקה בלוד
מלבד הענקת הנאה וקניות למבקרים, מטרה נוספת של השוק היא לחשוף את העיר ואך העושר התרבותי שלה בפני רבים שעדיין לא מכירים אותה, ולכן במקביל לשוק יתקיימו סיורים באתרים המרכזיים של העיר העתיקה בלוד.

הסיורים יעסקו בהיסטוריה המפוארת של העיר המיושבת ברציפות מזה 8000 שנה ובתרבויות המגוונות המרכיבות אותה. המשתתפים יבקרו במקום היחיד בעולם בו כנסיה, בית כנסת ומסגד חולקים קיר משותף ויוכלו להתרשם מכנסיית סנט ג'ורג' המפוארת, בה קבור לפי האמונה הקדוש הנוצרי החשוב שמהווה פטרון עבור עמים רבים ושעל שמו נקראת גיאורגיה.

  • מחיר השתתפות בסיור: 20 ש"ח | לפרטים והרשמה: [email protected]