כל המידע על הפסטיבל הבינלאומי ה-20 למוסיקה קאמרית ירושלים

אז מה באמת מחכה לכם בפסטיבל?

יצירות מאת: גלינקה, מוסורגסקי, צ'ייקובסקי, ריכרד שטראוס, שומאן, מוצרט, סאליירי, שוסטקוביץ', הנדל, בטהובן, שוברט, מהלר, היידן, ברוך, דה פאיה, דביוסי, רוול, בריו, פרוקופייב, קודאי, ברטוק, ליסט, ברליוז, ברהמס, פורה, רחמנינוב ועוד.

כמו כן, תנוגן היצירה הראשונה שהוזמנה אי פעם על ידי הפסטיבל, יצירתו של המלחין יורג הלר, וכן יצירה שהוזמנה במהלך השנים מן המלחינה הישראלית בטי אוליברו. וכמובן, סימן ההיכר של הפסטיבל למוסיקה בירושלים, השמינייה אופוס 20 של מנדלסון שחותמת את הפסטיבל בכל שנה.

בפעם הראשונה תגיע לפסטיבל הפסנתרנית האגדית מרתה ארחריץ', שתופיע גם ביחד עם בתה השחקנית אני דיטואה. ובנוסף יגיעו: הפסנתרן יפים ברונפמן, הכנר רנה קפוסון שהופיע כנער בפסטיבל הראשון, הויולן ליקואו צ'אנג, נגן הקונטרבאס נביל שהטה, הפסנתרן שי ווזנר,  הויולן ז'ראר קוסה, והכנר גיא בראונשטיין החוזר אחרי כמה שנים שלא הופיע בפסטיבל. כך גם הצ'לן קיריל זלוטניקוב והויולן אורי קם.

הכנרים: קוליה בלכר, ריינר הונק,  מיכאל בארנבוים, מיכאלה מרטין ועוד,

הצ'לנים: פרנץ הלמרסון, אלכסנדר קניאז'ב, יוליאן שטקל, אישטוואן ורדאי, טים פארק, אדגר מורו ועוד, הזמר רוברט הול, הפסנתרנים פלמנה מנגובה, דניס קזוחין, החלילן עמנואל פאהו אשר התעקש למצוא זמן כדי להיות חלק בפסטיבל, ואלנה בשקירובה שלצד הניהול האמנותי תנגן בפסנתר, ועוד נגנים רבים.

יצירה נוספת שתנוגן בבכורה ישראלית היא יצירתו של סבן אינגו קוך, היצירה נוגנה בבכורה עולמית בפסטיבל בברלין, חמישיית קלרינט, שנכתבה בהשראת שיר של יהודה עמיחי. שירלי בריל היא נגנית  הקלרינט שמובילה את החמישייה אחרי שניגנה אותה כבר בברלין .על היצירה ינצח דור מגן. מגן ינצח גם על יצירה נוספת בפסטיבל.

לתכניית הפסטיבל המלאה >>

מידע נוסף

  • מתי: שני, 31/8 - רביעי, ה-9/9
  • מחיר לקונצרט: 170 ₪ | הנחות לקוני חבילת כרטיסים, ידידי הפסטיבל, סטודנטים וגמלאים. חיילים ייכנסו חינם (על בסיס מקום פנוי)
  • לרכישת כרטיסים ולמידע נוסף: 02-6250444 או באתר הפסטיבל.