כל המידע על סיורי השבוע בתל אביב: שרונה, אינשטיין, טעם וצבע

שרונה המושבה הטמפלרית חוזרת לחיים
סיור מרתק במושבה הטמפלרית משנת 1871, כארבעים שנה לפני הקמת תל-אביב! סיפור מסעיר שהסתתר במשך שנים רבות מאחורי גדרות הקריה יוצא כעת לראשונה לאוויר העולם. בין תחנות הסיור: בית המורה למחול שהפך ללשכת שר האוצר, בית העם והשעון ובית הבד.

אמנות מחוץ למוזיאון | סיור גרפיטי בדרום תל אביב
במבוך הנגריות, והמוסכים של שכונת פלורנטין, מחוץ לעולם הגלריות והמוזיאונים נגלות יצירות אמנות עליהן איש לא שמע. מיהם אמני רחוב? מה הם רוצים להגיד? ומה זה בכלל גרפיטי? ניכנס אל תוך אזור הנגריות של פלורנטין ונדבר על תרבות אמנות הרחוב, הגרפיטי, ונלמד לזהות טביעות אצבע של אמנים פעילי לילה בולטים בתל אביב. נדבר על המקימים הסלוניקאים של השכונה ועל הדיירים החדשים של השכונה.

שכונת עג'מי, שלוש דתות ואלוהים אחד | סיורי זהב

שכונה ציורית על חופה של יפו, סמטאות קסומות, מסגדים וכנסיות מסתוריות. עג'מי היא סיפורה המרתק על שכונה שתחילתה כשכונת בתי אמידים, שקיעתה הארוכה והדרך שלה חזרה למעמדה כשכונה יוקרתית. נשמע על אופייה הייחודי של השכונה הניתן לה, בין השאר, על ידי אוכלוסייתה והרכבה הייחודי המשלב בין דתות, תרבויות, עבר והווה.

  • מתי: שני, 1/3,  בין השעות 10:00-12:00 עלות הסיור: 10 ש''ח | להרשמה לסיור >>
  •  סיור מיוחד לאזרחים ותיקים - יש להראות תעודת גימלאי למדריך.
מתוצרת הארץ | סיור בעקבות שירי אריק איינשטיין
נלך בסמטאותיה הציוריות של העיר הלבנה אשר כל רחוב ופינה בה הופכים לשורה משיר מוכר: מה התנגן בבית העם שכבר לא קיים, איזה שיר נכתב על האריה וההיפופוטם בגן החיות שנעלם, ומה הקשר בין תפוזי ג'אפה לכיכר דיזינגוף. לאורך הסיור נשמע את שיריו וזכרונותיו של אריק איינשטיין ויחד נתחקה אחר הרגעים המיוחדים- הפרטיים והלאומיים- שהפכו לשירים המרכיבים את פסקול חיינו.