כל המידע על פסטיבל עכו ה-37 לתיאטרון ישראלי אחר

הפסטיבל מתקיים מידי שנה על רקע אוצרותיה הטבעיים של עכו: עיר נמל מרהיבה ביופייה עם סמטאות קסומות, המהווים נוף נמל ייחודי ויוצא דופן. זוהי השנה הראשונה לניהולו האמנותי של הפסטיבל על ידי היוצר אבי גיבסון בר-אל. התוכנית האמנותית משקפת מגוון רחב של נושאים וקולות ומתחדשת במיזמים ופרוייקטים מיוחדים, שיתופי פעולה מסקרנים, יוצרים וותיקים וצעירים, יהודים וערבים.  אשר ביחד משרטטים את הלך הרוח והמציאות בחברה הישראלית. ואת החיבור הישיר והזיקה הטבעית למרחב הציבורי ולקהילה בעיר עכו.

9 ההצגות אשר נבחרו על ידי ההנהלה האומנותית של הפסטיבל ויועלו בבכורה:

הסתכלות1976 יצירתם המשותפת של דויד מעיין ופיראס רובי (בהשראת סרטו של ג'אד נאמן); החייל הרזה (מחזה של  חנוך לוין שיועלה בבכורה עולמית) בימוי ובמה טל ברנר; הליוגבלוס (בהשראת ספרו של אנטואן ארטו) עיבוד ובימוי אריאל וולף; אי שם - הצגה לצופה יחיד -מאת סתיו פלטי נגב בימוי הישאם סלימאן; ערב שקופיות - מחזה ובימוי יפתח קליין, שרבר - יצירתו של רן בכור, פלסטין, שנת אפס – כתיבה ובימוי עינת ויצמן, חיתוך. דיבור – יוצרים ומבצעים נטע וינר וסתיו מרין, PA'AM יצירתו של נדב ברנע

תיאטרון רחוב -  כ- 40 מופעי תיאטרון רחוב יועלו השנה ברחובות העיר העתיקה, בשוק התוסס, על חומות העיר, בבאזר הטורקי ובמדרחוב. 14 הצגות יועלו בבכורה ויתמודדו לראשונה השנה על פרס "היצירה במרחב הציבורי". אל הפסטיבל חוזרים היוצרים הוותיקים חוני המעגל ומשה מלכה. ויוצרים וותיקים ומוכרים יעלו השנה לראשונה יצירות לרחוב: אלית ובר, רן בן דרור, אביגיל רובין, חיים עבוד – סקפינו, אופיר נהרי ואחרים. הפסטיבל יארח השנה שני מופעי תיאטרון רחוב מחו"ל בניהם המופע Kitchen Prince המצליח מהולנד.

בכל ערב יתקיים מופע מוסיקלי על חומות העיר: מועדון הקצב של אביהו פינחסוב, שירים באשדודית ועוד.

השנה הושם דגש רב על הרחבת הפרויקטים המיוחדים בפסטיבל. בין הפרויקטים: שולחן המחזאים – מפגש של ארבעה מחזאים אשר יפגשו סביב שולחן ויכתבו במהלך הפסטיבל מחזה באורך מלא; סדנאות עבודה לקהילה של העיר עכו – יוצרי פסטיבל עכו 2016 יעניקו בהתנדבות סדנאות עבודה לקהילה המגוונת בעכו; "עכו לנוער" – במה בה יועלו הפקות של קבוצות תיאטרון נוער מרחבי הארץ, תהלוכת "אל זאפאה" – תהלוכה שכולה מפגש עם המסורות המקומית בחגיגת שירה ותיפוף בין סמטאותיה הצבעוניות של העיר העתיקה ועוד.

גם השנה יגיעו אל הפסטיבל, הצגות אורחות מחו"ל: מבולגריה וממקדוניה. אמן הפרפורמנס הנודע איבו דמישב יעלה את המופע SOM FAVES והתיאטרון הלאומי ממקדוניה יעלה את ההפקה אותלו.

  • מחירי כרטיסים: 20-75 ₪
  • הפצה ראשית –ברק כרטיסים, טלפון: 8384777 - 04
  • אתר הפסטיבל- www.accofestival.co.il