כל המידע על מנופים - פסטיבל לאמנות עכשווית בירושלים

פסטיבל מנופים לאמנות עכשווית, חושף בפני הקהל הרחב, את היצירה המרתקת והתוססת המתרחשת בירושלים, על כל מורכבויותיה ובשיתוף עם קהילות ויוצרים ממגזרים שונים הפועלים בעיר  

כל אירועי הפסטיבל פתוחים לקהל ללא תשלום. 

בין האירועים בפסטיבל:

  • בערב הפתיחה של הפסטיבל, יתקיימו עשרות אירועי פתיחות של תערוכות בגלריות וחללי תצוגה.
  • במהלך שבוע הפסטיבל יתקיימו מדי ערב אירועי תרבות ואמנות מקוריים, הפתוחים לקהל הרחב.

מופע הפתיחה: זיו יחזקאל בחצר בית ספר מוסררה

זיו יחזקאל (31), יליד קריית אונו, הוא זמר, יוצר, ומוזיקאי יהודי המבצע ומחדש את המוזיקה הערבית הקלאסית. יחזקאל נחשב לזמר היהודי המוערך ביותר בעולם הערבי. יחזקאל למד ערבית - קרוא וכתוב, מוזיקה ונגינה על מגוון כלים - באופן עצמאי. 

מנופים שאטליינס

חברת ההסעה הראשונה שתפעיל למבקרים את התת-מודע."מנופים שאטליינס" מבטיחים למבקרי הפסטיבל חוויית נסיעה אקסקלוסיבית, מטאפיזית ומפנקת ברחבי ירושלים. כל שנותר לעשות הוא לכבות פלאפונים, להסיר אחריות, להישען לאחור ולתת לנו לדאוג למחשבות שלכן ושלכם בדרך.

סיפורי עשהאל

ברחוב עשהאל בשכונת אבו טור בירושלים,  עובר גבול בלתי נראה הגלוי רק לתושביו. הרחוב המשותף סלול על תוואי הקו הירוק – קו הגבול בין מערב ומזרח העיר. אילו חיים מתקיימים בנקודת ההשקה בין שני צידי הרחוב? מהם היחסים הנרקמים בין תושביו? ולמי שייכת הלימוזינה אשר ניצבת שנים על המדרכה? 

כנס ירושלים לאמנות הראשון

כנס ירושלים לאמנות הראשון, שיערך בבית הנסן ובמוזיאון לאמנות האסלאם, יעסוק בנושא "חתימה" ויתייחס לתיאוריה ולפרקטיקה של הנושאים העולים מן הכותרת. בעידן בו מושגים כמו אותנטיות, שייכות, זהות וייחודיות מעורערים ללא הרף על ידי טכנולוגיות חדשות ותפיסות תרבותיות.

אירוע נעילה - קאנון ספירלי בבניין כלל

מבנה האמפי הטבעי והאקוסטיקה הייחודית של בניין כלל יהפכו לבמה ספירלית של שירת מקהלות - רב שיח קולי אשר יתוזמר בין המרפסות למופע אחד ממושך. השירה המשותפת היא סיבת ההתכנסות אך גם התוצאה: עדת מקהלות ירושלמיות, במגוון שפות ומקצבים, תגיח בין מרפסות המרכז המסחרי ותעיר את הבניין לשירת הללויה.

למידע מפורט ולוחות זמנים של כל אירועי מנופים 2016 >>