כל המידע על פסטיבל SPIRIT הבינלאומי ה-9 לקולנוע רוחני

הפסטיבל יציג סרטים המתעדים מסורות רוחניות שונות מרחבי העולם, סרטים המעודדים חשיבה יצירתית שפורצת את גבולות המחשבה בה אנו מורגלים, מסעות טרנספורמציה אישיים ותכנים המעוררים השראה לשינוי בנפש, ברוח ובגוף.

במסגרת הפסטיבל יוקרנו מיטב הסרטים החדשים והמעניינים של הקולנוע הרוחני, מרביתם בבכורה ארצית. לצד הקרנות הסרטים יתקיימו הרצאות, מפגשים עם יוצרים ואירועים מיוחדים בנושאי מודעות, התפתחות אישית, תורות רוחניות, ריפוי אלטרנטיבי, ויריד ניו אייג'.

בין סרטי הפסטיבל:

סרט הפתיחה של הפסטיבל | המסע אל האלכימאי - סיפורו של פאולו קואלו (ברזיל 2015)
הסרט מגולל את מסע החיפוש הרוחני של הסופר הנודע פאולו קואלו, מחבר "האליכמאי", שנאבק מגיל צעיר בהוריו על מנת להגשים את חלומו להיות סופר. למרות כל ההתנגדויות, פרצי הזעם, החיפוש המתמיד אחר השראה והרצון העז בהכרה, העולם מזמן לפאולו הזדמנויות שיביאו אותו לכתיבת רב המכר ומחזיק שיא גינס "האלכימאי".

בעיטה לגן עדן (ישראל 2015)
סרטו של צביקי עשת (צלם ואיש עסקים, בנו של הצלם הנודע מולה עשת). על רקע נופיה המהפנטים ומרחבי החופש של ניו זילנד מתאר צביקי מסע חיפוש אחר הבית הפנימי, ומישיר מבט חד ואינטימי אל מול שאלות קיומיות של זהות, אהבה ושייכות. בחשיפה מרגשת וחסרת פשרות הוא לוקח את הצופה למחוזות הכאב והריפוי שהם בו בעת אוניברסליים ואישיים.

בני עמק האומו (אתיופיה 2015)
הסרט התיעודי עטור הפרסים עוקב אחר מסעו של בחור צעיר שמחליט לשים קץ למנהג עתיק ואכזרי הידוע כמינג'י בעמק האומו באתיופיה.  

בחזרה לאדמה
אורחים מיוחדים בפסטיבל הם בני הזוג רנטה היילנן וראלף ווינטרס, שיציגו את סרטם, שמתעד את המסע שעשו במהלך חמש שנים לחמש יבשות יחד עם שלושת ילדיהם בחיפוש אחר פרספקטיבה חדשה לחיים.

מפגשים קולנועיים עם מרצים בכירים בתחומי הרוחניות
במהלך הפסטיבל יתקיימו 9 מפגשים, שבכל אחד מהם תינתן הרצאה ולאחריה יוקרן סרט. בין המפגשים:

  • לכאוב אדמה - לצייר שלום: הרצאה עם פרופסור יעקב רז על זן בודהיזם כאפשרות לחיים שלמים ועל הקווים לדמותו של מורה רוחני בן ימינו.
  • להרבות טוב בעולם: מפגש קולנועי עם ד"ר נעמה אושרי - האם חמלה, טוב לב, אדיבות ורגישות יכולים להתקיים גם במרחב החיים המערבי רווי התחרות?

לתכנייה המלאה של הסרטים והפעילויות בפסטיבל >>