כל המידע על דוקאביב נגב: חגיגת חנוכה קולנועית דוקומנטרית בדרום

פסטיבל דוקאביב נגב בירוחם יתקיים זו השנה השלישית, בין ה25-27 בדצמבר בירוחם וגם במצפה רמון, בחורה, בדימונה ובערד. הפסטיבל יציג השנה תכנית עשירה במיוחד עם יותר סרטים, יותר מפגשים עם יוצרים ויותר אירועי במה.

בפסטיבל השנה יוקרנו  25 סרטים דוקומנטריים, תתקיים הופעה ומפגש של נוער עם הראפר נצ'י נצ', תחנת VR – מציאות מדומה אינטראקטיבית, הצגות תיאטרון והופעות מחול לכל המשפחה, סדנאות יצירה ועוד.

פסטיבל דוקאביב נגב שם דגש על הקהילות והקהלים המרכיבים את ירוחם והסביבה ותכנית הפסטיבל מתמקדת בתוכן העוסק בשאלות של זהות, חברה וקהילה.

את הפסטיבל יפתח השנה פרויקט מראות– פורטרט ירוחמי – הקרנת בכורה של ארבעה סרטים קצרים שנולדו בסדנה ליוצרים מקומיים, המתקיימת בירוחם זו השנה השנייה. זהו פרויקט של עמותת דוקאביב והקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה, בהנחיית הבמאים רובי אלמליח ומיטל אבוקסיס.

את אירוע הפתיחה תחתום מחווה לבמאי חיים שירן – איש הטלוויזיה והקולנוע הדוקומנטרי הוותיק שסרטיו עוסקים לרוב בתרבות ויצירה מזרחית. בתכנית יוקרנו קטעים נבחרים מסרטיו. בין הקטעים תופיע הזמרת נטע אלקיים, בליווי עמית חי כהן בפסנתר והצ'לן אייל יהב.

בין האירועים הבולטים בפסטיבל:

 • הקרנת טרום בכורה של הסרט Raving Iran - אראש ואנוש, צמד די-ג'ייז מטהרן, יוצרים מוזיקה אלקטרונית למרות החרדה המתמדת ממשטרת המוסר, האלימות והמאסרים. הזדמנות מפתיעה להגשים את חלומותיהם מחייבת אותם לקבל החלטות קשות - האם יהיה להם אומץ לצאת לחופשי?
 • מרוסיה באהבה - סיפור האימוץ הבינלאומי מסופר מנקודת מבטם של ההורים המאמצים ומעורר שאלות על הורות מאמצת והורות בכלל. שלוש משפחות מאמצות חושפות לראשונה את התהליך המורכב והמטלטל שעברו בדרכם להיות הורים, עם רגעים של אופטימיות ונפילות, פחד והתעלות, וחשיפת רגעים נדירים ואינטימיים.
 • דיור ואני - אירוע אופנה - בבית העם יוקרן הסרט דיור ואני, על בית האופנה החלומי "דיור" ויתקיים יריד אופנה מקומי חד פעמי, שיאפשר לכם לרכוש בגדים, תכשיטים, צעיפים ואקססוריז מתוצרת הנגב וגם מותגי אופנה מארונותיהן של הנשים הכי מעודכנות בירוחם.
 • הקרנה: ציידת העיט הזהוב‎ - אישולפן, בת לשבט נוודים מונגולי, רק בת 13 אבל נחושה לחולל מהפכה: היא תהיה ציידת העיטים הראשונה, על אף שמדובר במקצוע שבמשך עשרות דורות עבר רק מאב לבן. הסרט מלווה את סיפורה מעורר ההשראה בצילומי טבע נדירים ביופיים.
 • מי יאהב אותי עכשיו? 18 שנה לאחר שעזב את ישראל מחפש גיבור הסרט את הדרך חזרה הביתה. זוכה פרס הקהל של פסטיבל ברלין.
 • דימונה טוויסט - שבע עולות חדשות שהובלו בשנות החמישים והשישים הישר מהאונייה אל המדבר, ובתוך האבק, הניכור והדלות לקחו חלק בבנייתה של עיר חדשה - דימונה. הצצה לעולמן המרגש ולתובנות שרכשו עם השנים בהומור, עצב ופיכחון.
 • שלושה אחים ומערה - שלושה אחים יוצאים למסע חיפוש בטוסקנה אחר מערה בה התחבאו כילדים לפני שבעים שנה בזמן המלחמה. סרט מסע גדוש בהומור, אוכל איטלקי משובח ונופי טוסקנה, על הגבול הדק שבין היסטוריה לאגדה, שהתרחשו שתיהן באמת.
 • הקרנה של הסרט עיר בעין הסערה - עשר דקות מתל אביב המשגשגת נמצאת העיר לוד, החצר האחורית של גוש דן - מוכת ייאוש, פשע וגזענות. האם ניתן להציל את העיר ולהביא תקווה לתושביה הערבים והיהודים כאחד? הסרט יוקרן בחורה.
 • נצ'ינצ' - הופעה ומפגש עם נוער - הראפר שכבש לבבות והוכתר כ"תגלית השנה 2015" לא מפסיק להפתיע - נצ'ינצ' מציג את המוזיקה הבועטת, הרגישה, האותנטית והבלתי מתפשרת שהפכה אותו ללהיט.
 • דוקאביב VR - מציאות מדומה אינטראקטיבית - שלושה פרויקטים אינטראקטיביים של מציאות מדומה. Home - חוויה אינטראקטיבית שלוקחת את הצופה לשיטוט לילי מסתורי ואפל בפאתי המושב הישראלי. ״is typing...״חוויית מציאות מדומה המבוססת על היסטוריית ההודעות האישית של הצופה בטלפון. VR ירוחם – ביקור וירטואלי באתרים ביישוב. בואו לחוות את ירוחם ב-360 מעלות!
 • סדנת מיחדוש לילדים - בואו לעצב "מנורות לילה טוב". סדנה לילדים הלוקחים על עצמם את תפקיד התסריטאי ומעצבים מנורות לילה עם סיפור, מנורות שיחזרו ויספרו את הסיפורים האישיים האלה בכל פעם שידלקו.
 • טוסובקה - שירת הגירה - הקראת שירה, Spoken Word ומוזיקה, בליווי סיפורים אישיים של ארבעה מאמני דור 1.5 שנולדו בברית המועצות, ומתארים את חוויות ההגירה והתרבות הברה"מית עליה גדלו.
 • תיאטרון פלייבק - מופע פלייבק באר שבע- סיפורים אישיים של קהל הצופים מועברים אל הבמה, במופע אימפרוביזציה סוחף ומרגש.
 • צמד "ראג" מנגנים בוליווד - יגאל דן ויניב אפטקר בהופעה אקוסטית של השירים הגדולים מסרטי בוליווד

לתכניית הפסטיבל המלאה >>