גרפיטי בדרום תל אביב

במבוך הנגריות, והמוסכים של שכונת פלורנטין, מחוץ לעולם הגלריות והמוזיאונים נגלות יצירות אמנות עליהן איש לא שמע. מיהם אמני רחוב? מה הם רוצים להגיד? ומה זה בכלל גרפיטי? ניכנס אל תוך אזור הנגריות של פלורנטין ונדבר על תרבות אמנות הרחוב, הגרפיטי, ונלמד לזהות טביעות אצבע של אמנים פעילי לילה בולטים בתל אביב. נדבר על המקימים הסלוניקאים של השכונה ועל הדיירים החדשים של השכונה.

מתוצרת הארץ: סיור בעקבות שירי אריק איינשטיין

נלך בסמטאותיה הציוריות של העיר הלבנה אשר כל רחוב ופינה בה הופכים לשורה משיר מוכר: מה התנגן בבית העם שכבר לא קיים, איזה שיר נכתב על האריה וההיפופוטם בגן החיות שנעלם, ומה הקשר בין תפוזי ג'אפה לכיכר דיזינגוף. לאורך הסיור נשמע את שיריו וזכרונותיו של אריק איינשטיין ויחד נתחקה אחר הרגעים המיוחדים- הפרטיים והלאומיים- שהפכו לשירים המרכיבים את פסקול חיינו.

עיר תחת גג - לדמיין מחדש את התחנה המרכזית

סיור בשכונת נווה שאנן ובמעמקי התחנה המרכזית החדשה המציע היכרות עם חיי היום יום בתחנה וקריאה ביקורתית של תהליכי ההתחדשות העירונית המתקיימים באזור. דרך ההליכה ננסה לקרוא את המקום כסביבה עירונית מורכבת המאפשרת לפעולות עירוניות מקוריות ובלתי מתוכננות להתקיים בתוכה. במהלך הדרך נחלוף על יד כמה ממוסדות התרבות, העסקים ומרכזי הקהילה הפועלים בתחנה, ונתבונן בכמה ממיזמי האמנות המתקיימים במקום. על רקע מצב הביניים המתקיים במקום בשנים האחרונות, ובניסיון לדמיין עתיד אופטימי עבור אחד מן האתרים השאפתניים והשנויים במחלוקת ביותר בתולדות העיר. הסיור כולל הליכה וכניסה לאזורים חשוכים. מומלץ להצטייד בנעליים נוחות להליכה ופנס.