כל המידע על חגיגות האפיפניה בקאסר אל יהוד

בבוקר החג יורדים אל הירדן הנזירים  האתיופים לבושים במדים המסורתיים ואחריהם אלפי צליינים, תוך שירה וריקודים לקול הלמות התופים. מיד אחריהם שיירה ובראשה הפטריאכך היווני אורתודוכסי מלווה בנזיריו, והמון רב המלווה אותם בתופים חלילים ושירה. חוויה ייחודית המשלבת טקס עתיק יומין ומקהלה הבלתי נגמרת של אלפי צליינים השרים ומתרגשים על רקע תפאורת נהר הירדן. 
לאחר סיומהּ של הצעדה וטקס דתי בהנהגתו של הפטריאך, ממשיכה פמלייתו ישירות אל מימי הירדן , מחזיקים ענפי דקל. לקול פעמוני הכנסיות מצידו הירדני של הנהר. משחרר הפטריארך שלוש יונים צחורות המסמלות את היונה שהופיעה לאחר הטבלת ישו במקום והקהל עונה בשירה בכמה קולות ושפות (יוונית, רוסית, אמהרית ואפילו רומנית).

קאסר אל יהוד – ארמון היהודים 

ממוקם ממש בשפך נהר הירדן, מעט דרומית לגשר אלנבי, ממש בסמוך לגבול הירדני כאשר בצידו השני של האתר נמצאת “ארץ המנזרים” אזור מלא במנזרים אורתודוקסים עתיקים וחלקם אף פעילים גם כיום. בצד הישראלי ניתן לבקר בכמה מנזרים – שמרו על ההנחיות בהתאם לשילוט המקומי.

קאסר אל יהוד ואתר הטבילה מזוהה עם המקום שבו חצו בני ישראל בדרכם  לארץ המובטחת אחרי 40 שנות נדודים במדבר. כאן גם לפי המסורת נפרד הנביא אליהו מתלמידו אלישע ועלה ברכב אש השמימה.

דרכי הגעה: נוסעים על כביש 90 – צפונית לים המלח,  משם פונים לכביש עוקף יריחו, ממשיכים עד לפנייה אל קאסר אל יהוד.

על מנת לאפשר את קיום הטקסים בצורה מיטבית ומכובדת, בוצעה היערכות באזור על ידי רשות הטבע והגנים בשיתוף עם מנהלת התאום והקישור ביריחו,  קמ"ט שמורות טבע וגנים לאומיים במנהל האזרחי, משטרת ישראל וכוחות צה"ל.

זמנים משוערים של הטקסים: בין השעות 10:00-15:00.