כל המידע על סיורי השבוע בתל אביב: סיפורי שכונות וסמטאות

הכר את השכונה: יפו ד'

שכונה הממוקמת בדרומה של העיר, מוכיחה שגם שכונה קטנה יכולה לעשות שינויים גדולים. בסיור, נשמע על המהפך שעברה השכונה לאורך השנים, על מעורבות התושבים כאלמנט המרכזי בחיזוקה של השכונה והפיכתה לאזור מגורים מבוקש על ידי יזמי הנדל"ן. הסיור במסגרת תכנית מיוחדת של סיורים לתושבי השכונה

שכונת עג'מי: שלוש דתות ואלוהים אחד

שכונה ציורית על חופה של יפו, סמטאות קסומות, מסגדים וכנסיות מסתוריות. עג'מי היא סיפורה המרתק על שכונה שתחילתה כשכונת בתי אמידים, שקיעתה הארוכה והדרך שלה חזרה למעמדה כשכונה יוקרתית. נשמע על אופייה הייחודי של השכונה הניתן לה, בין השאר, על ידי אוכלוסייתה והרכבה הייחודי המשלב בין דתות, תרבויות, עבר והווה.

סיפורים לשעת לילה מאוחר

סיור לעת ליל בתל אביב המתעוררת לחיים. דרמות, אהבות, שנאות, קנאות, רציחות ורכילות בחיי העיר הצעירה. נתחיל בסמטה פלונית עם סיפור על גברת והאריה שהגן עליה, נחלוף בגן מאיר רדוף העטלפים רוחות של אוהבים ורצח אחד, דרך כיכר ביאליק המוארת בלילה ומשם אל ליבו של הסיור, בית הקברות הישן של העיר, הפנתיאון של ת"א.

לאור הפנסים בינות למצבות הדוממות של יהודי יפו, מייסדי ת"א וגדולי האומה נחשוף את סיפורם של המתים החיים. מאבא של בן גוריון, לאהובתו של ביאליק מקישון ועד רצח ארלוזורוב, מדמארי ועד אהבתם הגדולה של הזוג דיזנגוף. סיפורן הטראגי של האחיות חקלאי, קברו הצנוע של לובה אליאב, דרמת חייו של ברנר שנרצח, שינקין וסיפורו העצוב ועוד רבים. זהו מסע בתולדות העיר העברית הראשונה אל ראשית הציונות. הצצה מרתקת ונדירה מאחורי הקלעים של ההיסטוריה של העיר תל אביב.

סיור זהב: שרונה המושבה הטמפלרית חוזרת לחיים

סיור מרתק במושבה הטמפלרית משנת 1871, כ-40 שנה לפני הקמת תל-אביב! סיפור מסעיר שהסתתר במשך שנים רבות מאחורי גדרות הקריה ויוצא כעת לראשונה לאוויר העולם. בין תחנות הסיור: בית המורה למחול שהפך ללשכת שר האוצר, בית העם והשעון ובית הבד. *יש להציג תעודת גמלאי למדריך.