כל המידע על פסח במרכז המבקרים של תמר כנרת


מרכז המבקרים של תמר כנרת מזמין אתכם בפסח לסיור מיוחד שישלב את הסיורים שמתקיימים במרכז באופן שוטף. הנה שלושת הסיורים שישולבו בסיור פסח:

שיבת התמר התרבותי לארץ ישראל
בחלומו ראה בן-ציון ישראלי את עץ התמר שב לארץ. העץ שהיה אחד מסמלי הארץ וכמעט שלא הוזכר בה הוחזר אליה אודות לנחישותו של בן ציון ישראלי וחברו איש נהלל יאני אבידוב. בסיור נעקוב אחר הבאת החוטרים הראשונים מעיראק ונלווה את קליטתם באדמת העמק. נספר על מימוש חלומם של בן ציון ויאני בנטיעת גן רחל והמטע שלימים נקרא גן בן ציון לזכרו. נעקוב אחר נטיעתם של החוטרים ופיזורם מהעמק ביישובי הבקעה והערבה.

במעלה הגבעה
כשאמא באה הנה יפה וצעירה אז אבא על גבעה בנה לה בית נצעד כולנו אותם צעדים שעשו בהיסוס וביטחון גם יחד אותם חלוצים חולמים ומגשימים שבאו מארצות רחוקות להגשים חזון. שלושת הבתים הראשונים עומדים על טילם ומספרים את סיפורה של הגבעה שהיא גם ראשיתה של קבוצת כנרת וכל אשר התרחש באותם ימים של תחילת המאה הקודמת.

בין משוררות
רחל ונעמי נחות בבית העלמין האחת ליד רעותה ברצף שירתן מספרות על בניין ארצנו. בסיור נדגיש עד כמה רב הדמיון בין נעמי לרחל. נביא בפני המטיילים את סיפורן האישי ונסמן את השירים שהיו לנכס צאן ברזל ומהווים ציוני דרך ביוצרותיהן במסלול חייהן. נזמר את שיריהן ונחשוף את האירועים והמקומות שעזרו להן להיות כל כך מיוחדות.

פרטים נוספים

  • מתי: הסיור יצא שלוש פעמים ביום, בשעות 10:30, 13:30, 16:30.
  • ההשתתפות בסיור בהרשמה מראש: 04-6759678