כל המידע על בתים מבפנים – חוגגים עשור בתל אביב יפו

את חגיגות העשור בחרו בתים מבפנים לציין סביב רצועת החוף עם עשרות סיורים, בתים פתוחים ומבני ציבור מיוחדים שחושפים את ההשפעה הרבה של חוף הים על האדריכלות וההיסטוריה של העיר תל אביב-יפו.

בין עשרות המבנים שיהיו פתוחים לקהל המבקרים אפשר למצוא בתים פרטיים, דירות, מבנים היסטוריים ומבנים עירוניים, ביניהם גם סיורים בבית השגריר הצרפתי ביפו, במרכז בקרת הרמזורים של תל אביב, בית "ידידות מיין" במושבה האמריקאית ובמעברים הסודיים והתת קרקעיים בדיזינגוף סנטר.

בין סיורי "בתים מבפנים":

בנק אנגלו פלשתינה
בית פתוח במבנה המרהיב, מחשובי המבנים ההיסטוריים ביפו, ששימש כסניף הראשון של בנק אנגלו פלשתינה, שסייע בין השאר במימון הקמתם של שישים המבנים הראשונים באחוזת בית והפך לימים לבנק לאומי. 

מה זה זולה?
השאלה "מהו בית" מקבלת משמעות חדשה לגמרי בביקור בזולה אותנטית השוכנת בין המוסכים ומסעדות הפועלים של דרום תל אביב. מיכאל, יוביל סיורים יוצאי דופן שיתמקדו ב"פתרונות הדיור" שמאלתרים לעצמם צעירים שאין להם מקום אחר לחזור אליו. 

שאבי שיק אקולוגי
הצצה לדירת גג קטנה ליד שוק לוינסקי שבעליה, העוסקים בגינון ובאמנות, הפכו לירוקה ואישית, ומשמשת אותם למגורים וליצירה.

תל אביב מהקומה ה-42
סיורים מודרכים במגדל היוקרה האיקוני מאייר על רוטשילד הכולל 42 קומות, ותוכנן על ידי האדריכל הנודע ריצ'ארד מאייר: הבריכה החצי אולימפית, הספא, הג'קוזי, חדר הכושר, מרתף היינות והלובי עם תערוכת האמנות המתחלפת שבו.

מרכז מו"פ אוטודסק ישראל
הזדמנות להכיר את המו"פ של אוטודסק ישראל שנבחר לאחד מעשרת המשרדים המעוצבים בתל אביב, המקום שבו מפתחים את התוכנה האדריכלית לטלפונים חכמים ולטבלטים וכן תוכנות נוספות להדפסות תלת ממד. 

אז מה מתרחש ברחוב פילון 5? | ערב עירוני – מרתון הרצאות קצרות על תכנון בתל אביב-יפו
על שולחנות העבודה, במחשבים, בשרטוטים ובישיבות, מתקבלות החלטות תכנוניות המשפיעות על חיי כולנו בתל-אביב-יפו: היכן יקומו מגדל או אולי גינה ירוקה? לאן נצא לבלות ואיפה נבלה ונערוך קניות? ומה זה בכלל תכנון, איך הוא משפיע עלינו ואיך אפשר להשפיע עליו?

וילה לבנה
סיורים מודרכים בווילה העירונית המודרניסטית, מהאחרונות שנותרו בעיר, שנבנתה כבית מגורים עבור משפחת זילברשטיין.

חזון רצועת החוף
בסיור יוצג החזון שגובש לפיתוח 14 הקילומטרים של רצועת החוף של העיר הכולל את החזרת המשאב הציבורי לרשות הקהילה, פיתוח הרצועה כמרחב אורבני רציף, נגיש ושווה לכל כיס, וחזון 4 המעגנות.

המבנה הראשון מעבר לירקון 
הצצה לתחנת הכוח ההיסטורית - רדינג א' - מבנה לשימור מ-1938 ותחנת הכוח הקיטורית השנייה בארץ ישראל שהוקמה מצפון לשפך הירקון, על ידי פנחס רוטנברג, מייסד חברת החשמל. 

בעקבות מה שאיננו עוד
סיור עם יוסי גולדברג, מחוקרי ההיסטוריה של תל אביב, שיתחקה באמצעות תצלומים היסטוריים אחר המבנים והמתקנים שהיו לאורך חוף הים של תל אביב בשנים 1948-1921, שבהן היה החוף מוקד פיתוח תיירותי שטרם מומש.

לרשימת הסיורים המלאה >>

פרטים נוספים

אירועי בתים מבפנים הינם ללא תשלום, אך חלקם דורשים הרשמה מוקדמת | להרשמה באתר בתים מבפנים >>