כל המידע על הפנינג סוף קיץ ענק במוזיאון ישראל ירושלים

אחרי הופעות הענק בגן האמנות, מבוך החבלים והפעלות הקיץ המיוחדות שסחפו עשרות אלפי ילדים, מוזיאון ישראל מחזיר את הפנינג הקיץ הגדול לכל המשפחה.

הנה קצת ממה שמחכה לכם:

  • מופעי קרקס יפתיעו את המבקרים במוזיאון וחברי קבוצת הגובהטרון ינחו וידריכו את הילדים כיצד ללכת על חבל מתוח.  
  • אחרי ביקור בתערוכת "חוטים וקשרים" ובמבוך החוטים שמקבל את פני הבאים לתערוכה, יוכלו הילדים להתנסות בעצמם בפיסול באמצעות חוטים בסדנאות היצירה של אגף הנוער במוזיאון וליהנות ממופעי קסמים שיציגו את עולם החוטים מזווית מפתיעה.
  • במהלך החגיגה הילדים יוכלו לשחק במשחקי חבלים שהוריהם שיחקו: יויו, גומי וקפיצה על חבל. שחקני תיאטרון הקומקום יציגו סיפורים משעשעים בעזרת בובות, חפצים וחבלים.
  • המוזיקאי עודד נפתלי, ינגן ויספר על שלל כלי מיתר מכל העולם. הילדים גם יוכלו לשמוע על גיבור העל המזוהה ביותר עם עולם החוטים - ספיידרמן בשיחה מיוחדת שכולה סיפורים על עולמם המופלא של העכבישים.
  • האמן הרב תחומי, גבריאל רענן, הכין במיוחד להפנינג מייצג מיוחד: הוא יעמוד על חבל מתוח ויצייר את המתרחש סביבו. החגיגות יסתיימו בקולנוע תחת כיפת השמיים, שם ניתן יהיה לצפות בכוכבים ובקטעים מסרטים הקשורים לחוטים ולקשרים בחיינו. 

חגיגת הענק נוצרה בהשראת התערוכה חוטים וקשרים המוצגת באגף הנוער של המוזיאון. התערוכה מציגה, באמצעות האמנות, את עולם החוטים הקושרים את חיינו, מהחוט הראשון– חבל הטבור, דרך חוטי תפירה, חוטי צמר, חוטי ניילון, חוטי חשמל ועד לעולם הווירטואלי של המחשב והקשר האל-חוטי. כל החוטים הללו זוכים לטיפול אמנותי מפתיע ועוברים למרכז הגלריה. 

עוד במוזיאון במהלך חודש אוגוסט:

נע באוזן 2.0 - מופע מקורי, אינטראקטיבי וחוויתי מבית היוצר של דנה רוטנברג. במהלך המופע, לא רק שכל צופה בוחר לעצמו מה ישמע, אלא גם נע בחלל המוזיאון, ולוקח חלק פעיל אם בעמידה, אם בישיבה ואם בשכיבה. 

  • מתי: שני, 22/8 | רביעי, 24/8 וחמישי, 29/8 | בשעה: 11:00
  • מחיר: 60 ₪ למבוגר (כולל כניסה למוזיאון), 45 ש"ח לילד.

כמו כן, הילדים מוזמנים להמשיך וליהנות מהפעילויות הייחודיות באגף נוער של המוזיאון בהשראת התערוכה חוטים וקשרים:

בחצר הפעילה של אגף הנוער - מבוך ענק מחוטים וחבלים, ובתוכו יוכלו הילדים ללכת על גשר חבלים, לטפס, ללמוד קשרים מיוחדים, למשוך בחבלים המפעילים מנגנונים שונים, ולהשתתף במלאכת אריגה משותפת (לגילאי 6 – 16).

בסדנת המחזור - ילדים יוזמנו ליצור לוליינים ומריונטות על חוט, כלי מיתר, קורי עכביש, חכה ודג או כל דבר אחר מיוחד, או נחמד העשוי מחוטים (לגילאי 3 – 7).

בספריית האיור - יוצגו מדי יום סיפורי חוטים מאוירים בתנועה במשחק ובשיר (לגילאי 3 – 6).

סיור מודרך פעיל בעקבות "חוטים במוזיאון" לכל המשפחה - מדי יום ברחבי הגלריות במוזיאון יוצא סיור מותאם לכל המשפחה שעוקב אחר מלאכת השזירה, האריגה והרקמה בעולם של פעם ויכלול גם התנסות במלאכות אלו (לגילאי 6 – 12).