כל המידע על סופשבוע של אמנות: בתים פתוחים בעומר

מתי בפעם האחרונה פגשתם אמן, ושמעתם מפיו על תהליך עבודתו? כעת תוכלו, באירוע הבתים הפתוחים בעומר. באירוע תוכלו גם לשמוע על מקורות ההשראה של האמנים ותזכו להיחשף ליצירה ישראלית מגוונת, להתחדש לקראת ראש השנה ביצירות יחודיות ולקנות מתנות לחגים.

השנה ישתתפו ביריד כשלושים אמנים ותיקים וחדשים, מקומיים ואורחים ומתחומים שונים: ציור, צילום, תכשיטים, קרמיקה, עבודות עץ, בגדי ילדים ועוד. האמנים יציגו בבתיהם, בסדנאות ובבית המוסיקה שבמרכז הישוב.


באדיבות: אושרה פרח


קצת ממה שמצפה לכם באירוע:

  • סיפור איור: תוכלו לשמוע סיפור מפיה של רפאלה צרפתי, סופרת ילדים ומאיירת, בת למשפחת מאיירים וכותבים שהקימו יחד הוצאת ספרים משפחתית יחודית לילדים .
  • עמותת 'נשים רוקמות חלום': המציגה עבודות רקמה צבעוניות ויחודיות של נשים מהקהילה האתיופית בדרום, ומביאה לידי ביטוי את התרבות והאומנות המסורתית שלהן.
  • כניסה לסדנאות ולבתי האמנים: השיטוט ברחובות עומר, הצפייה ביצירות כמו גם המפגשים הבלתי אמצעיים עם היוצרים, מבטיחים פעילות משפחתית מהנה לסוף שבוע. 

הארוע תורם לחשיפת האמנים לקהל הרחב, כך שגם אמנות שנעשית בדלת אמות מוצגת לציבור. החשיפה, הרכישה, ההיזון החוזר נותנים לאמנים חיזוק ומרץ להמשך היצירה והפעילות בקהילה.


באדיבות: אביבה קריספל