כל המידע על פסטיבל בנימינה ה-2 ליצירה ישראלית: סוכות 2016

פסטיבל בנימינה ליצירה ישראלית יוצא לדרך זו השנה השנייה, ומציע פעילויות מגוונות לכל הגילאים - לילדים, משפחות, צעירים, מטיילים ואזרחים ותיקים. 

השנה, "פסטיבל בנימינה ליצירה ישראלית"  יצדיע לשלושה גיבורי תרבות בחברה הישראלית: אריק סיני, מאיר אריאל ז"ל ולהקת איפה הילד? הנה כמה מהאירועים שיתקיימו במסגרת זו:

"סיבה טובה"- מופע מחווה לציון 40 שנות יצירה של אריק סיני שיפתח את הפסטיבל: הפקת מקור חגיגית בהשתתפות: אריק סיני, דני רובס, יצחק קלפטר, מאור כהן, להקת ג'יין בורדו, גבע אלון ורז שמואלי אשר יבצעו את השירים הבלתי נשכחים מהרפרטואר של אריק, בביצועים חדשים ומיוחדים בניהולו המוסיקלי של עדי רנרט.

הסרט "מסע הבחירות של מאיר אריאל": סרטו של אידו סלע שתיעד במצלמתו את מסע ההופעות המיוחד במינו שקיים אריאל באוקטובר 1987 ברחבי הארץ.

  • מתי: יום רביעי, 19/10, 19:00 | איפה: מתחם הסרטים בנימינה, הכניסה חופשית.

המופע: "ת'מבינ'תי- שולי רנד שר מאיר אריאל": מחזמר יחיד של שולי רנד בו צולל שולי לתוך התנ"ך המוסיקלי שהותיר אחריו מאיר אריאל וממשיך דיאלוג שהתפתח ביניהם עוד בחייו של מאיר. מופע מהפנט ומלא אהבה שמצליח להעלים את כל הפערים בעזרת מוזיקה וסיפור חזק וטובשולי רנד אחראי על כתיבת המחזה, מאיר אריאל על המילים והלחנים. 

דורי בן זאב בעקבות הרבי מאיר בעל הטקסט: הפקת מקור מיוחדת לפסטיבל. היוצר דורי בן זאב בעקבות המילים והשירים של  חברו מאיר אריאל ז"ל, מסע תרבותי מיוחד שכולו טקסטים, שירים וקטעי ארכיון של מאיר אריאל ז"ל.

  • מתי: רביעי, 19/10, 23:30 | איפה: בחצר יקב תשבי | מחיר: 70 ₪ (כולל משקה ראשון)

הסרט "איפה הילד?-זמן סוכר": "זמן סוכר" היה חלק מסדרה דוקומנטרית שעסקה בסיפור הפקתם של אלבומי המופת במוזיקה הישראלית, כאשר כל פרק עוסק באלבום אחר. הסרט עוסק ב-"מאחורי הקלעים" של הפקת אלבום הבכורה של להקת "איפה הילד" - זמן סוכר בהגשת יואב קוטנר.

  •  מתי: חמישי, 20/10, 19:00 | איפה: מתחם הסרטים, הכניסה חופשית.

"איפה הילד?" בהופעה חגיגית:  השנה מלאו ללהקה 30 שנות יצירה החל בימים בהם ניגנו בקיבוץ גבעת ברנר ועד היום. הלהקה תבצע את מיטב הלהיטים: "מה שעובר עלי", "מישהו שומע אותי", "זמן סוכר", "נפלת חזק" ועוד. אורחת מיוחדת: דנה ברגר.

​ שלל אירועים נוספים יחכו לכם בפסטיבל:

חצרות היוצרים: מיומו השני של הפסטיבל, יתקיים זו השנה ה- 15, אירוע "חצרות היוצרים" שהפך למסורת אזורית בה אמנים פותחים את בתיהם וחצרותיהם, מציגים ומוכרים את יצירותיהם. בין תחומי היצירה שיוצגו ניתן יהיה להתרשם מציור, פיסול, תכשיטנות, אמנות שימושית , נגרות, צילום, חפצי נוי, קרמיקה, זכוכית, אופנה, צורפות ועוד. 

האמנים יציגו את יצירותיהם, יסבירו על טכניקות העבודה ומקורות ההשראה ויציעו מגוון רחב וייחודי של מתנות מקוריות. בכל חצר תתקיים לקהל המבקרים פעילות מיוחדת לילדים ולמשפחות.

  • מתי: רביעי - חמישי, 19/10-21/10, 10:00-20:00 ושישי, 10:00-15:00 ברחבי המושבה | הכניסה חופשית.

סיורים ממונעים: סיורים ממונעים ינועו בין חצרות היוצרים ובנקודות מרכזיות של הפסטיבל והמושבה. הסיורים ללא תשלום וכוללים הדרכה מסיפורי המושבה ואנקדוטות על גיבורי התרבות.

  • מתי: רביעי וחמישי, 19-20/10, בין השעות 10:00-17:00

"פורסט ג'אמפ" - משחק אתגרי משפחתי: משחק משימות אתגרי לכל המשפחה שיתקיים ביער אלות עדה (מול בית הילדים). תחנות, משחקים אתגריים, משימות היתוליות ומפגש עם דמויות מוכרות מהיער.

  • מתי: בין השעות 15:00-18:00| איפה: ברחבי גבעת עדה. הכניסה חופשית.
     

 פרטים נוספים ועדכונים על הפעילויות השונות בעמוד הפייסבוק "פסטיבל בנימינה ליצירה ישראלית"