כל המידע על חול המועד סוכות במוזיאוני אשדוד

בין האירועים אשר יתקיימו במוזיאון אשדוד לאומנות: "סיפור יצירה" - פעילות רב תחומית לגיל הרך, המשלבת אלמנטים מעולם הספרות ומעולם האמנות; "חוויה אמנותית בתנועה" - סיור בתערוכה וסדנת יצירה ו"נחום תקום" - הצגת מחול לילדים המשלבת מחול, מוסיקה, סיפור, ציור, וידאו ואנימציה, על נחום גוטמן היוצא למסע דמיוני מביתו. במוזיאון לתרבות הפלישתים יוכלו המבקרים להנות מסיור תיאטרלי בתערוכה הארכיאולוגית"עולמם של הפלישתים".


15.10 'סיפור יצירה' | איך מציירים תמונה של ציפור – 20 ₪ לילד, לגילאי 5-7
סיפור יצירה' הינה פעילות רב תחומית לגיל הרך המשלבת אלמנטים מעולם הספרות ומעולם האמנות. הילדים יקשיבו לסיפור מתוך ספר ילדים, הנוגע בנושא ישיר או עקיף לתערוכה המוצגת במוזיאון ולאחר מכן ייצרו בחומרים שונים יצירה הנוגעת בתוכן הסיפור. לדוגמא, כל ילד יצור ציפור כפי שהוא רואה בעיניי רוחו, הציפור אשר לה מחכה הילד בסיפור בטכניקה מעורבת המשלבת ציור ופיסול.
 
18-20.10 חוויה אמנותית בתנועה - סיור בתערוכה וסדנת יצירה | 10:00 , 12:00 | 25   
סיור בתערוכה "במקום מקום" – סיור המשלב משימות מפעילות וסודות לגלות. לאחר הסיור יצרו הילדים בהשראת הסיפור עבודות בטכניקה מעורבת ויצרו מסע מופלא משל עצמם.
 
18.10  - סיור תיאטרלי בתערוכה "עולמם של הפלשיתים"- לגילאי 5 ומעלה ולכל המשפחה
סיור ראשון יצא בשעה  11:00, סיור שני יצא בשעה  12:30
הסיור התיאטרלי משלב הצגה המגוללת את סיפורו של ילד פלשתי, שאיבד את הוריו בתום מסע מפרך מאזור הים האגאי (מוצאה של התרבות הפלשתית) אל חופיה של ארץ כנען. המבקרים ילוו את הילד בחיפושיו  אחר בני המשפחה דרך המוצגים הארכיאולוגיים בתערוכה המתעוררים לחיים. כל מפגש מחודש עם בן משפחה יחשוף בפני המבקר פאן נוסף מתרבות חיי היומיום בארץ פלשת הקדומה. ההצגה היא פרי שיתוף פעולה בין צוות החינוך וההדרכה במוזיאון לתרבות הפלשתים לבין הבמאי והשחקן ירון לוי-סבג.
 
20.10 - 'נחום תקום' הצגת מחול לילדים ולמשפחה וסדנה | שעה 11:00 | 60 ₪. לגילאי 4-8 ולכל המשפחה.
הצגה המשלבת מחול, מוסיקה, סיפור, ציור, וידאו ואנימציה, על נחום גוטמן, היוצא למסע דמיוני- מביתו בעיר תל-אביב, על סירה בים, לג'ונגל באפריקה הרחוקה, שם פוגש את החיות האקזוטיות הנמר, הפיל והקרנף ומגלה את האמת על דבר בת- היענה. עם שיבתו לארץ ישראל, יקבלו את פניו הגמל האגדתי, האבטיח והקוץ בשדה הקוצים החביב עליו. כוריאוגרפיה: אביגיל אילן

  • מוזיאון אשדוד לאמנות: דרך ארץ 8 , אשדוד  טלפון: 08-8545180/1 אתר: www.ashdodartmuseum.org.il
  • המוזיאון לתרבות הפלשתים ע"ש קורין ממן: רח' השייטים 16 אשדוד טלפון: 08-6224799