כל המידע על סיורי השבוע בתל אביב: על אהבות, חומוס וגרפיטי

אירועי השבוע:

סיפורי אהבה בתל אביב הקטנה: סיור נוסטלגי בנווה צדק

בין הסמטאות אפשר עדיין לשמוע הדי סיפורים עתיקים: סיפורי האהבה הגדולים, הרומנים המסעירים והבגידות האסורות שהפכו חלק מסיפורה של נווה צדק. נלך בעקבות רוקח, שלוש, עגנון ואחרים, נקרא את מכתבי האהבה שנשלחו, נשיר את שירי האהבה שנכתבו ונתאהב גם אנחנו בשכונה המרתקת הזו.

תעביר את החומוס: סיור טעימות על אנשים ומאכלים ביפו

מהעיר העתיקה אל שנות החמישים, מסוחרי שוק הפשפשים אל המעצבים והבוטיקים, מהמוסך אל הגלריה - יפו משתנה לנגד עינינו בכל יום ויום. בסיור נראה את יפו על גווניה השונים והכל כך מיוחדים, יפו של קזבלן לצד שקשוקה אצל הדוקטור, אמנות עכשווית אצל חנה קומן לצד חנות האופניים המשומשים של אריה, "פועה" הטרנדית לעומת המאפים של ליאון הטורקי וחומוס מסבחה על הבוקר! נשוטט בסמטאות העיר ונקשיב לסיפורים שהופכים אותה לכל כך יפה ומרתקת, על כוס קפה שחור של דו קיום.

הכר את השכונה: סיור מומחז בשרונה המושבה הטמפלרית

דרך דמותה של גרטרוד, מורה לדת ולספורט, נצא לסיור מהנה ומשעשע בשרונה המושבה הטמפלרית. נכיר את סיפור אהבתה לבחור תל אביבי ונלמד מהם גבולות המושבה הטמפלרית החקלאית הראשונה? מדוע לקצב הגרמני יש הכשר? מי הוא האורח המסתורי שנטה ללון בצימר? איך בתים זזים באישון לילה? האם הטמפלרים מכרו שמן זית לערבים? ומה התרחש במרתפי היין מתחת לאדמה?

גרפיטי בדרום תל אביב: סיור אמנות רחוב מרתק

במבוך הנגריות והמוסכים של שכונת פלורנטין, מחוץ לעולם הגלריות והמוזיאונים, נגלות יצירות אמנות עליהן איש לא שמע. מיהם אמני רחוב? מה הם רוצים להגיד? ומה זה בכלל גרפיטי? ניכנס לתוך אזור הנגריות של פלורנטין ונדבר על תרבות אמנות הרחוב, הגרפיטי, ונלמד לזהות טביעות אצבע של אמנים פעילי לילה בולטים בתל אביב. נדבר על מקימי השכונה הסלוניקאים ועל הדיירים החדשים שלה.

שלוש דתות ואלוהים אחד | סיור מיוחד לגימלאים בשכונת עג'מי

סיפורה של שכונת עג'מי הוא סיפור מרתק על תחילתה כשכונת בתי אמידים, שקיעתה הארוכה והדרך שלה חזרה למעמדה כשכונה יוקרתית. בסיור נשמע על אופייה הייחודי של עג'מי, שניתן לה, בין השאר, על ידי אוכלוסייתה והרכבה הייחודי, המשלב בין דתות, תרבויות, עבר והווה | יש להציג תעודת גימלאי.

והיא היתה לי מדינה אחרת: סיור בנווה שאנן והתחנה המרכזית

שכונת נווה שאנן ומתחם התחנה המרכזית של תל אביב מזוהים היום כמעוזם העיקרי של מהגרי עבודה ומבקשי המקלט, שהקימו כאן עיר בתוך עיר. בסיור נתוודע מקרוב להוויה הקוסמופוליטית הססגונית שהתפתחה סביב מתחם התחנה המרכזית וננסה להבין כיצד הפכה השכונה, שתוכננה בהשראת סמל המנורה, לחצר האחורית של העיר העברית הראשונה.

רוצים לגלות עוד סיורים מודרכים מיוחדים בעיר הגדולה? לחצו כאן לכל הסיורים >>