כל המידע על פסטיבל הג'אז ירושלים ה-2 יוצא לדרך


פסטיבל הג'אז ירושלים מבית פסטיבל ישראל, בניהולו האמנותי של החצוצרן הבינלאומי אבישי כהן, יוצא שוב לדרך עם מופעים מרהיבים של אמני ג'אז בינלאומיים, ישראלים, ושילובים חד פעמיים ביניהם, בגלריות מוזיאון ישראל. המפגש בין המוזיקה לאמנות מאפשר התכתבות מעניינת ומעשירה בין השתיים, תוך שהן שואבות השראה זו מזו ומשרות אווירה מיוחדת. המוזיקה תציע פרשנויות מודרניות לצד סטנדרטים מוכרים, מופעי פריצה מפתיעים ושילובים יצירתיים, סוחפים ולא צפויים בין משתתפי הפסטיבל, מופעי בכורה של הרכבים אורחים והפקות מקור מיוחדות.

מדי ערב, בתום הפסטיבל, יתקיימו ג'אמים חופשיים בצוללת הצהובה.

בין המופעים בפסטיבל:

שלישיית ג'ף באלרד
השלישייה, הכוללת את ג'ף באלרד (תופים), ליאונל לואקה (גיטרה) וכריס צ'יק (סקסופון טנור), היא רכבת הרים אקוסטית ספוגת גרוב ואלתורים. הצליל שלה מושפע ממערב אפריקה, מהקריביים ומדרום אמריקה, ויכול לעבור באחת לבי-בופ חד וקולע. השלישייה מציעה עיבודים ייחודיים להרכבי רוק, דוגמתQueens Of The Stone Age , ובלדות מוכרות ונוגות דוגמת I Let A Tear Fall In The River משנות השלושים.

ריקי לי ג'ונס  & לא סטנדרטים
ג'ונס, זמרת ענקית וזוכת פרס הגראמי, תבצע חומרים נבחרים ואהובים מהרפרטואר העצום שלה, המתפרש על פני שלושה וחצי עשורים. ג'ונס תופיע עם ההרכב "לא סטנדרטים", בהובלת הפסנתרן והמעבד תומר בר, ויחד הם יעלו עיבודים מקוריים לשיריה.

לוסיאן באן & מאט מנרי
הג'אז פוגש את נופי הדמדומים הקרים של מזרח אירופה בקונצרט הטרנסילבני של באן הפסנתרן ומנרי נגן הוויולה. הפרויקט הנפלא ומלא התוגה הזה החל בהופעה ספונטנית מיתולוגית של השניים בבית האופרה בטרנסילבניה. המוזיקה של באן ומנרי כוללת בלדות, בלוז, מזמורים ואלתורים הקושרים מוזיקה קאמרית אירופית למסורת ג'אז אמריקנית. בהופעתם הם יציגו, לראשונה בישראל, את הקונצרט הטרנסילבני.

ג'ייסון לינדנרNow vs. Now 
קלידן שהוא מטאור החוצה את גבולות הג'אז, מלחין ואמן שהופעותיו נחשבות לחוויית סאונד בלתי נשכחת. האלבום Earth Analog, שראה אור ב-2013, הגיע למקום הראשון במצעדי הג'אז של iTunes. הצליל של Now vs. Now מלא בגרוב שחור, נוטף פאנק, החורג לעתים מהסווינג המוכר.

Too Many Zooz
שלושה נגני רחוב צעירים, מוכשרים כמו שדים, נתפסו במצלמה של עובר אורח לפני שנתיים בתחנת הרכבת התחתית בניו יורק. הם הפכו במהרה ללהיט רשת עם מיליוני צפיות, והקריירה שלהם זינקה למחוזות חדשים. השלישייה מפיצה את הסאונד שהיא מכנה Brasshouse בכל פינה ברחבי העולם, עם קהל מעריצים שגדל ככדור שלג.

רביעיית אבישי כהן – Into the Silence
החצוצרן המרתק והמנהל האמנותי של הפסטיבל אבישי כהן מציג הרכב בינלאומי נדיר הכולל את ג'ף באלרד (תופים), ברק מורי (בס) וג'ייסון לינדנר (קלידים). האלבום Into the Silence הוא אלבומו הראשון של כהן בלייבל היוקרתי ECM, וקטעים ממנו ינוגנו לראשונה בהופעה בפסטיבל הג'אז.

פרטים נוספים

מתי: רביעי-שישי, 14-16.12 | פתיחת שערים: מדי ערב בשעה 18:30 ובשישי משעה 10:30 בבוקר.

* פתיחת דלתות האודיטוריום חצי שעה לפני תחילת המופע. המקומות אינם מסומנים.

איפה: מוזיאון ישראל בירושלים.

כרטיס יומי:

  • כל המופעים בגלריות: 105 ₪ (מנוי במוזיאון, סטודנט, חייל וגמלאי: 85 ₪)
  • כל המופעים בגלריות ומופע אודיטוריום אחד: 155 ₪ (מנוי במוזיאון, סטודנט, חייל וגמלאי: 130 ₪)
  • כל המופעים בגלריות ושני מופעי אודיטוריום: 205  (מנוי במוזיאון, סטודנט, חייל וגמלאי: 170 ₪)

כרטיס זהב: כניסה לכל המופעים בשלושת ימי הפסטיבל, בגלריות ובאודיטוריום: 465 ₪

למידע נוסף ורכישת כרטיסים: JerusalemJazzFestival.org.il ובקופות הפסטיבל במוזיאון ישראל לפני תחילת המופעים, במידה ונותרו.