כל המידע על פסח בגן החיות התנ''כי

בגן החיות התנ"כי בירושלים החליטו שלא לחכות עם הפעילויות המיוחדות לפסח עד לחול המועד, אשר ממילא תמיד מלא במבקרים, ודווקא להתמקד בשבוע שלפני החג, כשילדי בית הספר כבר יצאו לחופשה והגן יותר רגוע ונינוח. בימים שלפני החג תוכלו  לראות בדיוק עד כמה מהנה יכול להיות ביעור חמץ אם עושים אותו נכון: 

פגוש את המטפל - מפגשים מרתקים עם מטפלי הגן, האנשים שמעבירים כל יום בדאגה לרווחת בעלי החיים. במהלך המפגשים שומעים מהמטפלים על שגרת העבודה בגן, וגם מה עושים במקרים שמחוץ לשגרה, כמו איך מטפלים בכאב שיניים לפיל ואיך מלמדים את הפינגווינים לשחות?

  • מתי: א'-ה', 2-6 באפריל, בשעה 15:00 באודיטוריום במפלס הכניסה

כתב חידה בלשי: תעלומה בגן החיות - במהלך הביקור בגן החיות, המשתתפים מקבלים כתב חידה, שמטרתו לסייע למצוא את הביצים האחרונות של העוף הדורס הענק - העזנייה הארצישראלית, אשר נחטפו על מנת למוכרן בשוק השחור. כתב החידה יוביל את המבקרים למסע ברחבי הגן, בו הם נדרשים למלא משימות, לאסוף רמזים ולהשתתף בהפעלות שינסו להוביל אותם להצלת העזנייה והחזרתה אל הטבע.

סיפור ההרפתקה והמסרים של כתב החידה סובבים סביב הכחדת בעלי חיים בעידן המודרני וסביב תפקידו המרכזי של גן החיות התנכי בשימור זנים שנמצאים בסכנת הכחדה בארץ ישראל.

תוך כדי המסע, האורחים ילמדו על בעלי חיים שחיו בישראל ונכחדו, על בעלי חיים שנמצאים כיום בסכנת הכחדה ועל פרויקטים לשימור, רבייה והשבה של בעלי חיים מהשבי אל הטבע.

  • מתי: ד', ה' 5-6 באפריל, בין השעות 10:00 – 15:00

ביעור חמץ מיוחד, בו מאכילים את הפילים בלחם מהיד אל הפה | מתי: יום ה' ויום א' 6 ,9 באפריל, בשעה 17:00 

מי שבכל זאת יעדיף להגיע לגן בימי חול המועד, יוכל להשתתף בסדנה "יורדים אל הים" – סדנה אינטראקטיבית העוסקת בים וביצורים המופלאים שבו.

  • מתי:  בימים ד', ה', ג', 12, 13, 18 באפריל בשעה 16:00 באמפיתאטרון של גן הפסלים. הסדנה מפנה זרקור לשימור יצורי הים המרתקים כמתאבן לפתיחת אקווריום ישראל, ירושלים.

לכל אורך חופשת הפסח יתקיימו מפגשים מודרכים עם בעלי חיים ידידותיים, בשעות 11:00 – 17:00 מדי שעה בכיתת ה"בית חי". בימי שישי וערבי חג הפעילות תתקיים בשעות 11:00 – 14:00.

במשך כל ימי החג יהיה ניתן ליהנות גם מרצף של האכלות מודרכות, אימון פילים על פי שיטה ייחודית המספקת לפילים איכות חיים גבוהה, מפגשים מודרכים עם בעלי חיים ידידותיים ועוד.

פרטים נוספים

  • רכבת גן החיות אינה פועלת בתאריכים 11-17 באפריל, בשל עומס מבקרים.
  • בתאריכים 12, 13 באפריל יופעל מערך הסעות ללא תשלום מחניון הגן הטכנולוגי לגן החיות ובחזרה, לנוחות המבקרים
  • שעות פעילות הגן: ימים א' – ה' 9:00 – 18:00, שישי וערבי חג 9:00 – 16:30 שבת וחג  10:00 – 18:00
  • מחיר: ילד (גיל 3-18) 42 ₪, מבוגר 55 ₪ כל הפעילויות כלולות במחיר הכניסה