כל המידע על סיורים בעקבות עצים ברוח ט''ו בשבט בחולון

קרן הקיימת לישראל ועיריית חולון יקיימו לרגל ט"ו בשבט סופשבוע של סיורים רגליים בני שעה וחצי בעקבות עצים בעיר. מדובר במיזם "עצי תפארת בחולון", במסגרתו מופו העצים המיוחדים בעיר. הציבור מוזמן ליהנות מהעצים וללמוד מהם על ההיסטוריה החולונית בחגיגת סיורים, בהדרכת מדריכי הקרן הקיימת לישראל.

והנה הסיורים שמחכים לכם:

חוסמסה שלא הכרתם

המבנה בחוסמסה (כנראה, מקור השם מהשם הערבי של סוג אדמת החמרה באזור - אדמת חוסמס) נבנה בשנת 1934, על קרקע שרכשו בעלי בנק אגרובנק, כבית מעל באר. במבנה התגוררו שומר ומשפחתו. מאמצע שנות ה-30 עד 1948 שימשו החולות והבניין מרחב אימונים של ארגון ההגנה. במלחמת העצמאות שימש המקום כתחנה בדרך הביטחון. כיום, המקום משמש "מוזאון חוסמסה - יד להגנה". בסיור נספר על העצים המיוחדים שנמצאים בגן הצמוד למבנה: האקליפטוס, הפיקוס, האורן השקמה ועוד.

  • מתי: שישי, 10/2 ושבת, 11/2

הפילבוקס בתל גיבורים

שם השכונה, תל גיבורים, ניתן לזכרם של לוחמי חטיבת גבעתי שלחמו במלחמת העצמאות בקרב על שחרור התל. הפארק המגוון, משתרע היום על שטח של כ-60 דונם ובו חורבות המוצב הערבי שנבנה סביב עמדת השמירה שכונתה פילבוקס. בסיור נתהלך בין שבילי הפארק ונכיר את מגוון פינות החמד שבו.

  • מתי: שישי, 10/2 ושבת, 11/2

בין חולות ושמים ליד מגדל המים

בסיורינו נשמע את סיפור עץ השקמה העתיק ואת סיפורה של שכונת מולדת. הייתה זו שכונה של יהודי תימן שהוקמה בפסח תרצ"ד (1934) בתוך ים החולות, הרחק מכל שכונות חולון האחרות. מה נותר מבתיה כיום? בסיור נתמקד ב"עצי תפארת" לאורך המסלול.

  • מתי: שבת, 11/2

פרטים נוספים

  • הסיורים יתקיימו בימים שישי ושבת, י"ד-ט"ו בשבט,  11-10 בפברואר, בשעות 09:00 ו-11:00.
  • ההרשמה: במוקד "קו ליער" של קק"ל: 1-800-350-550 ובאתר קק"ל.
  • מחיר: 10 ₪ למשתתף (התשלום בכרטיס אשראי בלבד).