כל המידע על אפוס 8: הפסטיבל הבינלאומי לסרטי תרבות ואמנות


אתם מוזמנים לסופשבוע ארוך ומרתק במוזיאון תל אביב: במשך ארבעה ימים ולילות רצופים, יוקרנו בפסטיבל למעלה מ-50 סרטים חדשים מכל רחבי העולם, בהקרנות בכורה בישראל, המביאים למסך הגדול את הסיפורים האישיים של גדולי האמנים וחושפים את תהליכי היצירה של דייויד בואי, משפחת קופולה, קרלו די פלמה, גון ברג'ר, זובין מהטה, זאהא חדיד, לאונרד ברנשטיין, בנקסי, זייד חמדן, מריה קאלאס, אנסלם קיפר, וויליאם קיינטרדיג', הירונומוס בוש, פסבינדר, חנוך לוין, רוזינה קמבוס, חנוך ברטוב, זהר ארגוב, ציפורלה, אהובה עוזרי ז"ל ועוד.

הפסטיבל יערוך השנה מחווה לרשות השידור, לקראת סגירתה ויקרין את הסרטים "זוהר המלך" של לינה צ'פלין מ-1994 על עלייתו ונפילתו זוהר ארגוב, "לשחק שדים לשחק מלאכים" סרטו של רם לוי מ- 1978 על קבוצת התיאטרון של נולה צ'לטון שעוברת לפעול בקרית שמונה, "איך אומרים ג'אז בעברית" של לוי זיני על מוסיקאים שמחפשים את הפרשנות המקומית לג'אז וסרטים על אהובה עוזרי ז"ל וסנדרה שדה מהסדרה "לגעת ברוח" של יואב גינאי במלאות לה 15 שנה.

פתיחת וסגירת הפסטיבל
בטקס הפתיחה יוקרן בבכורה הפרק הראשון של הסדרה "חנוך לוין - חיים שכדוגמתם עוד לא ראינו מעולם", ערוץ 1, רשות השידור, 2017 - "אנחנו אנשי בסדר" של היוצרים שרון קרני, רן לנדאו ורוני קובן, עוסק בסאטירה של לוין, 18 שנה אחרי פטירתו, רגע נדיר בתולדות המדינה שבו אדם מתייצב מול עם ומציב לו מראה דרכה משתקפים היוהרה, הצביעות והציניות של הפטריוטיזם הישראלי. את הפסטיבל ינעל סרטו החדש של הבמאי הספרדי קרלוס סאורה - "פלמנקו ומעבר".

במסגרת הפסטיבל תיערך תחרות סרטים ישראליים העוסקים בנושאי תרבות ואמנות, תחרות סרטי סטודנטים בינלאומית ותכניות סרטים ניסיוניים מכל העולם וסרטים המבוססים על שירה עברית.

פרטים נוספים

מתי: 5-8 באפריל 2017 | איפה: מוזיאון תל אביב לאמנות

לרכישת כרטיסים והתכנית המלאה באתר הפסטיבל >>

  • כרטיס לסרט בפסטיבל אפוס מקנה כניסה חופשית למוזיאון תל אביב לאמנות.