כל המידע על לראות להריח ולטעום את ירושלים האמיתית

17:30 בכניסה לשוק הפתוח, אגריפס פינת מחנה יהודה (ליד התחנת פיס).

( ניתן להחנות את הרכבים באגריפס וברחובות הסמוכים, שימו לב שהכניסה לנחלאות מרחוב הנציב חסומה בשבת) הצטרפות לסיור בהרשמה מראש בלבד.

משך הסיור: 3 שעות | מתאים לילדים: כן | נגישות לנכים: כן – אנא ציינו זאת בעת הרשמה תחת "הערות" כך שיבוצעו התאמותשכונת נחלאות ושוק מחנה יהודה הם כמו יין טוב שתוסס לאט לאט. בכל תקופה, האזור מקבל עוד רובד, עוד טעם, עוד סיפור. זהו אזור שלא די להגיע אליו פעם אחת, ואני מזמינה אתכם, כמי שגדלה בעיר וגרה בשנים האחרונות בנחלאות, לחוות איתי את המקום האהוב עלי בעולם.

נחלאות ושוק מחנה יהודה הם ערבוביה שלמה קסומה- בתים ישנים בסגנון ערבי לצד בתי פאר מודרניים שמנסים להשתלב בנוף השכונתי, בתי עסק שעוברים מדור לדור לצד חנויות בוטיק, מסעדות וברים מודרניים שצצים כמו פטריות אחרי הגשם.

ויש את נקודות החן הקסומות… שרק מי שיעז ללכת לאיבוד בתוך השכונה והשוק יבחין בהם- ציורי הקיר המרשימים (והמרשימים פחות), מגני הדוד המוטבעים בקירות, הבוסתנים שעליהם נכתבו מחזות ושירים, גינות קהילתיות, ריחות של אוכל ביתי מהבתים השונים, בורות מים חסומים, סוגרים צבועים בכחול, בתי קפה קסומים, בתי כנסת מרשימים ועוד ועוד.

לצד כל זה, עולה מהשכונה סיפור היסטורי מטריף לצד נושאים חברתיים אקטואליים וחשובים כמו קהילה במרחב אורבני, מצוקת הדיור, מתחים בין חרדים וחילוניים ועוד.
וכל זה כמובן, ממש על קצה המזלג. אז מה נעשה בסיור? נתחיל בשכונת נחלאות- נלמד ללכת לאיבוד בין הסמטאות, נשמע סיפורים ואגדות מלאים בהוויה ירושלמית, נבקר במקומות שאסור לפספס כמו ביתו של יצחק נבון, גן התות וביתו של אריה לוין. נחווה את השוק כשתריסי החנויות נסגרים, והשוק הופך למוזיאון מדהים של אומנות רחוב.

תתכוננו להתמכר: שכונת נחלאות ושוק מחנה יהודה הצמוד לה הם כמו תיבת פנדורה מלאה בהפתעות שלעולם לא נגמרות, רק צריך לדעת איך ולאן להסתכל

צילמתם בסיור? העליתם את התמונות לפייסבוק? תייגו את עמוד הפייסבוק של טיולי (tiuli@) ואולי נפרסם את התמונות שלכם בעמוד שלנו, כדי שכולם יוכלו לראות!